Zaloguj się do konta

Wędka teleskopowa,spławikowa do 400 zł.

utworzono: 2011/07/15 22:32
kamrat81

Proszę o pomoc w wyborze wędki z kołowrotkiem teleskopowej do spławika do kwoty 350-400 zł. W sklepie doradzali mi  Catana CX Trout  i tej samej firmy kołowrotek też Catana (osobiście nie wiem czy dobra). Będę wdzięczny za wszelką pomoc. [2011-07-15 22:32]

nicponios

zaraz koledzy ci napiszą żebyś podałe więcej szczegółów m.in. jakie ryby?? gdzie łowisz??.Za 400zł to masz juz elegancka wędałke z kołowrotkiem
P.S.wędke trzeba dotknąc zamachac itp., a kołowrotkiem trzeba zakręcić:) [2011-07-15 23:09]

kamrat81

Masz rację, ale opinia osób ,które już niejedną wędkę miały też będzie przydatna. Łowił będę na jeziorach głównie liny,leszcze,płocie,itp. [2011-07-15 23:19]

nicponios

to dobrze jakby wędka była lekka [2011-07-16 13:19]

kamrat81

A możesz mi coś doradzić-konkretne modele? [2011-07-16 13:28]

nicponios

nie bardzo ja na spławik używam bolonki lub bacika, kiedys używałem spławikówki na stawach był to JAXON Syrius 3,9m [2011-07-16 15:57]

A skąd wiesz że będziesz łowił w jeziorze : leszcze , liny , płocie ? Wszędobylska płoć - to mieszkanka większości jezior ale i ona powoli staje się rybą deficytową w co poniektórych akwenach. Na razie jednak płoć , szczególnie ta drobna to łatwy łup - także dla początkujących wędkarzy . Z kolei ryby karpiowate większego kalibru : takie jak leszcz czy lin - częstokroć ( szczególnie latem ) przebywają w innych rejonach , na nieco  inne zestawy też się je łowi , przy zachowaniu podobieństw w zakresie zanęty i doborze przynęt.  W strefie litoralu ( czyli tam gdzie należy oczekiwać rosłego lina ) zazwyczaj można liczyć na połów niezbyt dużych bo osiągających dawny wymiar ochronny (25 cm )  lub ciut większych leszczy . Obydwaj jednak tak leszcz jak i lin to zawsze  ryby , dość chimerycznej natury i najspokojniejszego żeru a połów zaś ich nigdy nie należał do łatwych zadań. Rzekłbym nawet że po sukcesywnej zniżce w połowie drapieżników , przyszła także kolej na mizerię w łowieniu ryb spokojnego żeru takich jak właśnie leszcz . Byłbym zatem dość ostrożny w formułowaniu śmiało brzmiących deklaracji typu : będę łowił leszcze i liny . I co dalej : i  może jeszcze na przemian ? Tak wygląda cała prawda o tych naszych zuchwałych pustych bo napędzanych kolorowymi snami stwierdzeniach :"będę łowił  to i tamto .  Wracając do sedna sedna sprawy . Jeżeli potrzebujesz wędziska , które pracą , akcją , konstrukcją - składa się na wynalazek typu "TROUT" , czyli coraz modniejszy i zdobywający rzesze entuzjastów typ wędziska ( który jak sama nazwa wskazuje polecany jest w szczególności do połowu pstrągów na stawach  na tzw sbirulino i "bombardy " ) to radziłbym zastanowić się nad kijem  marki Cormoran dostępnym w  rozlicznych  sklepach internetowych . Mowa tutaj o wędzisku spod szyldu Cormoran - Cormoran Match Master Xtr 5 - 50 g . Jest to wędka polecana do połowu na sbirolino  a także jako uniwersalna spławikówka czyli kupując tę wędkę zyskujesz dużo więcej niż w przypadku podjęcia decyzji o kupnie Shimaniaka za 300 - 400 zł - ponieważ Match Master Xtr jest znacznie tańszy a jego cena waha się od 140 - do ponad 200 zł po rabacie ( zależnie od naliczonej marży i długości ). Jeśli chodzi o o moje wrażenia związane z użytkowaniem tego kija - to chcąc uniknąć zarzutów uprawiania reklamy ( osobliwość tego portalu a więc  maniacy sprzętu uważajcie )  powiem tylko iż jestem zadowolony a nawet nieco zafascynowany ogromną mocą tego kija , przy zachowaniu smukłej , ciętej konstrukcji ( wędka nie upodabnia się do masztu flagowego , nawet gdy jest to model najdłuższy czyli 4,50 m ) . Cieszy też oko starannym wykończeniem oraz pełną , węglową szczytówką . Sam jeśli miałbym wybierać pomiędzy Shimano Trout a Cormoran Match Master Xtr - wybrałbym bez wahania  to drugie wędzisko .
[2011-07-16 21:59]

http://spinn.pl/wedki-gruntowe-i-splawikowe/match-master-xtr-3-90-50        http://www.haczyk.net/produkt,cormoran-matchmaster-xtr-bolo-4-20m-5-50g       http://fishingworld.pl/pl/match-master-xtr-360-50.html          http://www.askari.pl/product/cormoran_match_maste/1019/   [ASKARI MA W OFERCIE PIĘKNĄ SPŁAWIKÓWKĘ STYLIZOWANĄ NA KIJ BAMBUSOWY KOGHA LEGEND FLOAT - KTÓRĄ SAM BYM KUPIŁ GDY NIE KONIECZNOŚĆ POWŚCIĄGLIWOŚCI FINANSOWEJ CZYTAJ BRAK FORSY ]          http://www.fishingplus.pl/product_info.php?products_id=1314   
[2011-07-16 22:08]

[2011-07-16 22:13]

kamrat81

Nareszcie jakieś konkrety.Wędka , którą proponujesz jest naprawdę godna uwagi. Prosiłbym jeszcze o jakąś propozycję kołowrotka do tej wędki Cormoran-a [2011-07-16 23:13]

Witam . Jeżeli chodzi o mnie - to zestawiłem tę wędkę ( najdłuższy model 4,5 m )  z kołowrotkiem Robinson Marshal 1125.  Natomiast jeśli chodzi o dobór jakiegoś gustownego , dobrego kołowrotak do krótszych modeli ( bo takie zapewne Cię interesują czyli 3.60 - 3.90 /4.20 ) to myślę że bez trudu znajdziesz coś dla siebie w ofercie np Mikado czy Cormorana . Sam myślałem nad kupnem Abu Garcia Cardinal C3 . Dobry byłby też Mikado Hardware w rozmiarze 3010 ( hamulec tylni lub przedni ) , Dragon Maxima Spinn , Mitchell Avocet II Gold 2000 i wiele innych . Ach byłbym zapomniał . PRZYPOMNIAŁA MI SIĘ JESZCZE LEPSZA WĘDKA ( ZDJĘCIE PONIŻEJ ). JEST TO MILO TYSON DROID 4.20 > 40 . Koszt tego kija będzie oscylował w granicach 230 - 250 zł . Ostatnio  z ciekawości pytałem się  o ten kij w sklepie z asortymentem Milo Match Pro.pl . Jest to bardzo dobry sklep tak jak idealna jest również wędka którą Tobie zaprezentowałem ( Cormoran Match Master Xtr ) . Tymczasem proszę , zdjęcie Milo Tyson Droid 4.20  ( Milo to też bardzo dobra włoska firma) .
[2011-07-17 10:10]

Witam . Jeżeli chodzi o mnie - to zestawiłem tę wędkę ( najdłuższy model 4,5 m )  z kołowrotkiem Robinson Marshal 1125.  Natomiast jeśli chodzi o dobór jakiegoś gustownego , dobrego kołowrotak do krótszych modeli ( bo takie zapewne Cię interesują czyli 3.60 - 3.90 /4.20 ) to myślę że bez trudu znajdziesz coś dla siebie w ofercie np Mikado czy Cormorana . Sam myślałem nad kupnem Abu Garcia Cardinal C3 . Dobry byłby też Mikado Hardware w rozmiarze 3010 ( hamulec tylni lub przedni ) , Dragon Maxima Spinn , Mitchell Avocet II Gold 2000 i wiele innych . Ach byłbym zapomniał . PRZYPOMNIAŁA MI SIĘ JESZCZE LEPSZA WĘDKA ( ZDJĘCIE PONIŻEJ ). JEST TO MILO TYSON DROID 4.20 > 40 . Koszt tego kija będzie oscylował w granicach 230 - 250 zł . Ostatnio  z ciekawości pytałem się  o ten kij w sklepie z asortymentem Milo Match Pro.pl . Jest to bardzo dobry sklep tak jak idealna jest również wędka którą Tobie zaprezentowałem ( Cormoran Match Master Xtr ) . Tymczasem proszę , zdjęcie Milo Tyson Droid 4.20  ( Milo to też bardzo dobra włoska firma) . [2011-07-17 10:11]

Ten Cormoran powtarzam raz jeszcze - to bardzo dobra i względnie tania wędka na wszystkie ryby spokojnego żeru ( łącznie z mniejszym karpiszonem  ) oraz na pstrągi. Kołowrotek wybrałbym nieduży , z nawojem żyłki 0,25mm /170 m .Myślę że dobrze komponowałby się z tą wędką Mitchell Fluid 2000 /200 m 0,20 mm 282 g oraz Abu Garcia 502 Albi, Milo Ryokan . Naprawdę polecam tego Cormorana , wędka jest fantastyczna i bardzo wytrzymała ( specyfikacja mówi nawet o sandaczach )  choć na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie delikatnej. 
[2011-07-17 10:18]

Spro Passion 720 - 730 Fd /Rd - też myślę o nim i sądzę że do Match Mastera świetnie by pasował.
[2011-07-17 10:21]

16-40250 Corcast 4Pi Spin 2500 3 + 1 5.1 : 1 0.30/175 72 290      http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=1923
[2011-07-17 11:19]

I jak zamówiłeś tego Match Mastera ?
[2011-07-18 21:49]