Wędka teleskopowa,spławikowa do 400 zł.

/ 15 odpowiedzi / 3 zdjęć
Proszę o pomoc w wyborze wędki z kołowrotkiem teleskopowej do spławika do kwoty 350-400 zł. W sklepie doradzali mi Catana CX Trout  i tej samej firmy kołowrotek też Catana (osobiście nie wiem czy dobra). Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
nicponios


zaraz koledzy ci napiszą żebyś podałe więcej szczegółów m.in. jakie ryby?? gdzie łowisz??.Za 400zł to masz juz elegancka wędałke z kołowrotkiem
P.S.wędke trzeba dotknąc zamachac itp., a kołowrotkiem trzeba zakręcić:) (2011/07/15 23:09)

kamrat81


Masz rację, ale opinia osób ,które już niejedną wędkę miały też będzie przydatna. Łowił będę na jeziorach głównie liny,leszcze,płocie,itp. (2011/07/15 23:19)

nicponios


to dobrze jakby wędka była lekka (2011/07/16 13:19)

kamrat81


A możesz mi coś doradzić-konkretne modele? (2011/07/16 13:28)

nicponios


nie bardzo ja na spławik używam bolonki lub bacika, kiedys używałem spławikówki na stawach był to JAXON Syrius 3,9m (2011/07/16 15:57)

u?ytkownik84118


A skąd wiesz że będziesz łowił w jeziorze : leszcze , liny , płocie ? Wszędobylska płoć - to mieszkanka większości jezior ale i ona powoli staje się rybą deficytową w co poniektórych akwenach. Na razie jednak płoć , szczególnie ta drobna to łatwy łup - także dla początkujących wędkarzy . Z kolei ryby karpiowate większego kalibru : takie jak leszcz czy lin - częstokroć ( szczególnie latem ) przebywają w innych rejonach , na nieco  inne zestawy też się je łowi , przy zachowaniu podobieństw w zakresie zanęty i doborze przynęt.  W strefie litoralu ( czyli tam gdzie należy oczekiwać rosłego lina ) zazwyczaj można liczyć na połów niezbyt dużych bo osiągających dawny wymiar ochronny (25 cm )  lub ciut większych leszczy . Obydwaj jednak tak leszcz jak i lin to zawsze  ryby , dość chimerycznej natury i najspokojniejszego żeru a połów zaś ich nigdy nie należał do łatwych zadań. Rzekłbym nawet że po sukcesywnej zniżce w połowie drapieżników , przyszła także kolej na mizerię w łowieniu ryb spokojnego żeru takich jak właśnie leszcz . Byłbym zatem dość ostrożny w formułowaniu śmiało brzmiących deklaracji typu : będę łowił leszcze i liny . I co dalej : i  może jeszcze na przemian ? Tak wygląda cała prawda o tych naszych zuchwałych pustych bo napędzanych kolorowymi snami stwierdzeniach :"będę łowił  to i tamto .  Wracając do sedna sedna sprawy . Jeżeli potrzebujesz wędziska , które pracą , akcją , konstrukcją - składa się na wynalazek typu "TROUT" , czyli coraz modniejszy i zdobywający rzesze entuzjastów typ wędziska ( który jak sama nazwa wskazuje polecany jest w szczególności do połowu pstrągów na stawach  na tzw sbirulino i "bombardy " ) to radziłbym zastanowić się nad kijem  marki Cormoran dostępnym w  rozlicznych  sklepach internetowych . Mowa tutaj o wędzisku spod szyldu Cormoran - Cormoran Match Master Xtr 5 - 50 g . Jest to wędka polecana do połowu na sbirolino  a także jako uniwersalna spławikówka czyli kupując tę wędkę zyskujesz dużo więcej niż w przypadku podjęcia decyzji o kupnie Shimaniaka za 300 - 400 zł - ponieważ Match Master Xtr jest znacznie tańszy a jego cena waha się od 140 - do ponad 200 zł po rabacie ( zależnie od naliczonej marży i długości ). Jeśli chodzi o o moje wrażenia związane z użytkowaniem tego kija - to chcąc uniknąć zarzutów uprawiania reklamy ( osobliwość tego portalu a więc  maniacy sprzętu uważajcie )  powiem tylko iż jestem zadowolony a nawet nieco zafascynowany ogromną mocą tego kija , przy zachowaniu smukłej , ciętej konstrukcji ( wędka nie upodabnia się do masztu flagowego , nawet gdy jest to model najdłuższy czyli 4,50 m ) . Cieszy też oko starannym wykończeniem oraz pełną , węglową szczytówką . Sam jeśli miałbym wybierać pomiędzy Shimano Trout a Cormoran Match Master Xtr - wybrałbym bez wahania  to drugie wędzisko . (2011/07/16 21:59)

u?ytkownik84118


http://spinn.pl/wedki-gruntowe-i-splawikowe/match-master-xtr-3-90-50        http://www.haczyk.net/produkt,cormoran-matchmaster-xtr-bolo-4-20m-5-50g       http://fishingworld.pl/pl/match-master-xtr-360-50.html          http://www.askari.pl/product/cormoran_match_maste/1019/   [ASKARI MA W OFERCIE PIĘKNĄ SPŁAWIKÓWKĘ STYLIZOWANĄ NA KIJ BAMBUSOWY KOGHA LEGEND FLOAT - KTÓRĄ SAM BYM KUPIŁ GDY NIE KONIECZNOŚĆ POWŚCIĄGLIWOŚCI FINANSOWEJ CZYTAJ BRAK FORSY ]          http://www.fishingplus.pl/product_info.php?products_id=1314    (2011/07/16 22:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kamrat81


Nareszcie jakieś konkrety.Wędka , którą proponujesz jest naprawdę godna uwagi. Prosiłbym jeszcze o jakąś propozycję kołowrotka do tej wędki Cormoran-a (2011/07/16 23:13)

u?ytkownik84118


Witam . Jeżeli chodzi o mnie - to zestawiłem tę wędkę ( najdłuższy model 4,5 m )  z kołowrotkiem Robinson Marshal 1125.  Natomiast jeśli chodzi o dobór jakiegoś gustownego , dobrego kołowrotak do krótszych modeli ( bo takie zapewne Cię interesują czyli 3.60 - 3.90 /4.20 ) to myślę że bez trudu znajdziesz coś dla siebie w ofercie np Mikado czy Cormorana . Sam myślałem nad kupnem Abu Garcia Cardinal C3 . Dobry byłby też Mikado Hardware w rozmiarze 3010 ( hamulec tylni lub przedni ) , Dragon Maxima Spinn , Mitchell Avocet II Gold 2000 i wiele innych . Ach byłbym zapomniał . PRZYPOMNIAŁA MI SIĘ JESZCZE LEPSZA WĘDKA ( ZDJĘCIE PONIŻEJ ). JEST TO MILO TYSON DROID 4.20 > 40 . Koszt tego kija będzie oscylował w granicach 230 - 250 zł . Ostatnio  z ciekawości pytałem się  o ten kij w sklepie z asortymentem Milo Match Pro.pl . Jest to bardzo dobry sklep tak jak idealna jest również wędka którą Tobie zaprezentowałem ( Cormoran Match Master Xtr ) . Tymczasem proszę , zdjęcie Milo Tyson Droid 4.20  ( Milo to też bardzo dobra włoska firma) . (2011/07/17 10:10)

u?ytkownik84118


Witam . Jeżeli chodzi o mnie - to zestawiłem tę wędkę ( najdłuższy model 4,5 m )  z kołowrotkiem Robinson Marshal 1125.  Natomiast jeśli chodzi o dobór jakiegoś gustownego , dobrego kołowrotak do krótszych modeli ( bo takie zapewne Cię interesują czyli 3.60 - 3.90 /4.20 ) to myślę że bez trudu znajdziesz coś dla siebie w ofercie np Mikado czy Cormorana . Sam myślałem nad kupnem Abu Garcia Cardinal C3 . Dobry byłby też Mikado Hardware w rozmiarze 3010 ( hamulec tylni lub przedni ) , Dragon Maxima Spinn , Mitchell Avocet II Gold 2000 i wiele innych . Ach byłbym zapomniał . PRZYPOMNIAŁA MI SIĘ JESZCZE LEPSZA WĘDKA ( ZDJĘCIE PONIŻEJ ). JEST TO MILO TYSON DROID 4.20 > 40 . Koszt tego kija będzie oscylował w granicach 230 - 250 zł . Ostatnio  z ciekawości pytałem się  o ten kij w sklepie z asortymentem Milo Match Pro.pl . Jest to bardzo dobry sklep tak jak idealna jest również wędka którą Tobie zaprezentowałem ( Cormoran Match Master Xtr ) . Tymczasem proszę , zdjęcie Milo Tyson Droid 4.20  ( Milo to też bardzo dobra włoska firma) . (2011/07/17 10:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik84118


Ten Cormoran powtarzam raz jeszcze - to bardzo dobra i względnie tania wędka na wszystkie ryby spokojnego żeru ( łącznie z mniejszym karpiszonem  ) oraz na pstrągi. Kołowrotek wybrałbym nieduży , z nawojem żyłki 0,25mm /170 m .Myślę że dobrze komponowałby się z tą wędką Mitchell Fluid 2000 /200 m 0,20 mm 282 g oraz Abu Garcia 502 Albi, Milo Ryokan . Naprawdę polecam tego Cormorana , wędka jest fantastyczna i bardzo wytrzymała ( specyfikacja mówi nawet o sandaczach )  choć na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie delikatnej.  (2011/07/17 10:18)

u?ytkownik84118


Spro Passion 720 - 730 Fd /Rd - też myślę o nim i sądzę że do Match Mastera świetnie by pasował. (2011/07/17 10:21)

u?ytkownik84118


16-40250 Corcast 4Pi Spin 2500 3 + 1 5.1 : 1 0.30/175 72 290      http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=1923
(2011/07/17 11:19)

u?ytkownik84118


I jak zamówiłeś tego Match Mastera ? (2011/07/18 21:49)