Zaloguj się do konta

Wędka teleskopowa do dalekich rzutów

utworzono: 2013/07/31 14:36
rafiki8542

Witam. Chciałbym kupić sobie wędkę taką którą daleko zarzucę (do 150zł)
Mam wędkę telespin 30-60 g 3,6m i rzucam nią jakieś 4-5 metrów od brzegu
Doradźcie o jakiej gramaturze jakiej firmy itp.
z góry dzięki
[2013-07-31 14:36]

Artur z Ketrzyna

Jeśli 60g rzucasz raptem 4-5 m od brzegu. To Ci nic nic nie poradzę... Chyba że to wędka bez kołowrotka i przelotek...tak zwany Bacik.
Czym i jak daleko chcesz rzucać. Na jaką rybkę idt...
[2013-07-31 15:44]

michal0087

Witam, skoro piszesz, że posiadasz wędkę telespin to wnioskuję, że zamierzasz łowić na spinning. W takim wypadku 4-5 m od brzegu to tyle co nic - nie wiele więcej niż długość twojej wędki. I tu tu mam pytane czy to jest wędka do spinningu ? bo 3,6 m to trochę dużo jak na tę metodę. Jeśli chodzi o odległość rzutu to ma na to wpływ wiele czynników. Twoja wędka ma cw. 30-60 g. to dość sporo jeśli stosujesz lekkie przynęty to może kij jest po prostu zbyt sztywny to raz, dwa rzut pod wiatr też wpływa na odległość, trzy jeśli stosujesz grubą żyłkę do lekkich przynęt to może ona stawiać duży opór przy wyrzucie.
Polecam Ci sprawdzić czy ta wędka to na pewno spinning bo jej parametry wskazują raczej na wędkę gruntową.
Żeby rzucić stosunkowo daleko potrzeba dobrze zgrać wędzisko, żyłkę i przynętę + oczywiście trochę wprawy się przyda. Polecam Ci wędkę o cw. 5-25 g. 2,5-2,7 m , to w miarę uniwersalna wędka - i na okonia i szczupaka, do tego żyłka 0,16 i przynęty o odpowiednim ciężarze i powinno być lepiej.
[2013-07-31 22:31]

lynx

Nie wiem co to za wędka, nie wiem co to za wędkarz co nie potrafi rzucic więcej jak 5 metrów.
Nawet 3 metrowym patykiem z targu mozna rzucić więcej.
Ja mam 420 i cw. 10-60 i rzucę gdzie zechcę a jak zrobie zestaw na waglera to i 50 m i więcej.
Wobec tego nie wiem co ci poradzić.
Jeżeli masz sztywną koncówkę, grubą żyłkę, spławik 1 gr. to mozesz nie zarzucić. Podaj więcej danych.
[2013-07-31 22:49]

rafiki8542

Zgadzam się rzucam nie wiele więcej niż długość wędki.
Ja łowie na spławik a on ma 2,0 g żyłka 0 .18 ciężarki 30g i 20g
lynx co do twojej wypowiedzi to że ty rzucasz dalej i jesteś z doświadczeniem to nie znaczy że ja to doświadczenie posiadam dobrze rzucaj sobie tam gdzie chcesz ale pomógł byś
[2013-08-01 15:15]

rafiki8542

rzucać chce nie za blisko nie za daleko tak na 3/4 stawy
na rybe białą ale zawsze jakiś okoń się trafi
[2013-08-01 15:18]

HeniuSH

to polecam zamiast spławika rurkę antysplątaniowa koszyk 20g i sygnalizator brań i na połowę  stawu zarzucisz jak będziesz chciał dalej dokupisz koszyk 40g.
Pozdrawiam
Heniu

[2013-08-01 16:15]

Artur z Ketrzyna

Zgadzam się rzucam nie wiele więcej niż długość wędki.
Ja łowie na spławik a on ma 2,0 g żyłka 0 .18 ciężarki 30g i 20g
lynx co do twojej wypowiedzi to że ty rzucasz dalej i jesteś z doświadczeniem to nie znaczy że ja to doświadczenie posiadam dobrze rzucaj sobie tam gdzie chcesz ale pomógł byś

Niewiem czy ty piszesz z błędem czy poprostu, naprawdę nie umiesz wędkować...
łowisz na "spławik a on ma 2,0 g żyłka 0 .18 ciężarki 30g i 20g"
Jak to może Ci działać, gdy obciążenie 10-15 krotnie przewyższa obciążenie spławika.
Jak na to wedkujesz?

Skup się na tym co piszesz. Bo;
"rzucać chce nie za blisko nie za daleko tak na 3/4 stawy
na rybe białą ale zawsze jakiś okoń się trafi"

Nic mi nie mówi. Bo nie wiem jaką długość czy szerokość ma ten stawek,. Tak wiec nie wiem na jaką odległość chcesz zarzucać.

Ps. moja pierwsza zmechanizowana wędka była własnoręcznie wykonana z artykułów domowych i leszczyny. I rzucałem jak chciałem...
A był yo kij leszczynowy, przelotki - sprężynki od spinaczy do suszenia bielizny, kołowrotek - nakrętka od słoika 1l, korek od stu, szpula żyłki i 2 wkręty, spławik wykonany z pianki izolacyjnej, żyłka to 0,30 (polska).
I zestaw tym sprzętem nosiłem nawet na odległość 20-25 m.
Tak więc przy użyciu nawet taniego bazarowego kołowrotka za jakieś20-25 zł, spławik 2 g można posłać na co najmniej 10-15 m.
[2013-08-02 11:00]

Artur z Ketrzyna

Witam, skoro piszesz, że posiadasz wędkę telespin to wnioskuję, że zamierzasz łowić na spinning. W takim wypadku 4-5 m od brzegu to tyle co nic - nie wiele więcej niż długość twojej wędki. I tu tu mam pytane czy to jest wędka do spinningu ? bo 3,6 m to trochę dużo jak na tę metodę. Jeśli chodzi o odległość rzutu to ma na to wpływ wiele czynników. Twoja wędka ma cw. 30-60 g. to dość sporo jeśli stosujesz lekkie przynęty to może kij jest po prostu zbyt sztywny to raz, dwa rzut pod wiatr też wpływa na odległość, trzy jeśli stosujesz grubą żyłkę do lekkich przynęt to może ona stawiać duży opór przy wyrzucie.
Polecam Ci sprawdzić czy ta wędka to na pewno spinning bo jej parametry wskazują raczej na wędkę gruntową.
Żeby rzucić stosunkowo daleko potrzeba dobrze zgrać wędzisko, żyłkę i przynętę + oczywiście trochę wprawy się przyda. Polecam Ci wędkę o cw. 5-25 g. 2,5-2,7 m , to w miarę uniwersalna wędka - i na okonia i szczupaka, do tego żyłka 0,16 i przynęty o odpowiednim ciężarze i powinno być lepiej.

????????????
Bez komentarza...

[2013-08-02 11:03]

lynx

Michal co ty opowiadasz.
Najpierw, ze jak teleskop to na pewno spinning. Potem kazesz sprawdzać czy to spinning. Jeszcze potem, że parametry wskazują na gruntówkę.
Podejrzewam, że wszystko ci się poplątało.

Większość dzisiejszych spinningów to dwu częściowe.
Przynęta nie ma nic wspólnego do cw.
Nie ma też żyłki do lekkich przynęt /przynajmniej ja o takich nie słyszałem/.
Jak chcesz wyjąc szczupaka na żyłkę 0,16, zastanów się. Chyba, że ma 30 cm.
Powinieneś pisać, że stosowac żyłkę do lekkich zestawów lub zestaw dobrać do żyłki a zestaw to co innego niz przynęta.

Artur dobrze pisze, jak chcesz cokolwiek złowić jak ciężarek dajesz 20, 30gr. do spławika 2 gr.
Oliwkę 20 lub 30 gr. daję do pickera lub federa a to juz metoda na grunt i splawik nie jest potrzebny.
ryba nie uciągnie takiego cięzaru i wypluje przynęte a splawik nawet nie drgnie.
Dużo pisania. Pisałes o porade to podam ci parę zestawów na priw. bo widzę, że niektórzy to ci bzdury piszą nie wiem tylko czy celowo czy z niewiedzy.
[2013-08-02 17:41]

Artur z Ketrzyna

Jak tam rafiki8542, poradziłeś już sobie? Wiesz już jakie błędy popełniałeś?
[2013-08-03 21:40]

rafiki8542

Tak z pomocą lynx już sobie poradziłem teraz rzucam na pół stawu za to mu bardzo dziękuje :))) POZDRAWIAM [2013-08-07 13:03]

lynx

Tak z pomocą lynx już sobie poradziłem teraz rzucam na pół stawu za to mu bardzo dziękuje :))) POZDRAWIAM

Miło mi się to czyta.
[2013-08-09 18:30]