Wędka teleskopowa - co byście wybrali?

/ 5 odpowiedzi
Witam Jak w tytule ... co byscie wybrali z 3 takich propozycji ... Cormoran Top Fish Zender 3.00 - 79zł (czy w tym przypadku stoper nie bedzie sie zatrzyywal na przelotkach ? czy nie sa one zbyt waskie?) Mikado T Rex Olimpic 3.00 - 89,90 Mikado Fisch Hunter Starlite 3.00 - 89.90 (specjalnej roznicy nie wiedze w modelach Mikado oprocz koloru ..ale jestem ze tak powiem srednio zorientowanty) moze ktos ma jedna z nich ...szukam wedki teleskopowej do 100zł do splawika i na grunt ...bardzo porsze o rade. Pozdrawiam.
qualcuno


witam moim zdaniem nie dasz rady znalezc odpowiedniego kija jako polaczenie jednego do tych dwoch metod lowiena kazda z nich ma inne wymagania (2009/08/19 17:12)

u?ytkownik22572


Jeśli wędzisko ma w nazwie zander, tzn jest przeznaczone do łowienia sandaczy. Przynajmniej tak twierdzi producent. Więc raczej nie przewidywał łowienia tym wędziskiem na spławik. Więc chyba wybierz coś z większymi przelotkami, jeśli chcesz spławikować. Do tego proponuję używać stoperów sznurkowych, dostępnych w sklepach w cenach od 80 gr do 2 zł za 5 sztuk w zależności od sklepu i grubości sznurka oraz koralików. Najpierw zakładasz stoper, później koralik a następnie mały krętlik z agrafką do którego zapniesz spławik. Stoper lekko zaciskasz a gdy na łowisku ustawisz grunt to zaciskasz stoper mocno i skracasz jego wąsy aby sie nie plątały ale zostaw 1,5 cm z każdej strony, żebyś mógł go później zacisnąć jak się poluzuje przy częstej zmianie gruntu. A spławik zakładaj na krętlik z agrafką, bo jak zrobi się większa fala czy z innych powodów będzie potrzebny cięższy spławik (np złamiesz go) to odpinasz z agrafki, dajesz inny i ewentualnie dokładasz jakąś śrucinę. Nie musisz odcinać i przezbrajać całego zestawu. (2009/08/19 19:04)

Boberto


wiem ze ciezko znalezc cos uniwersalnego ... bo jak cos jest do wszytkiego to jest do niczego ... w sumie bardziej sklanial bym sie ku mikado ... chodzi mi o bardzo lekkie metody lowienia gruntowego ... co do zestawu splawikowe to juz cokolwiek wiem ... jednak zamiast koralikow i stopero nitkowych wole najmniejsze stopery silikonowe - przezroczyste ... sa po porstu wygodnijsze ... agrafke z kretlikiem stosuje ... bardzo dobry patent ... ale wracajac do temtu nie zostal wyczerpany ... mianowicie w miare uniwersalna wedka na splawik ... od czasu do czasu grunt - sporadycznie bo bede tak lowil pierwszy raz .... zawsze byl splaawik oraz blystka. co byscie doradzili ... dlugosc 3.00m do 100 -120zł. Pozdrawiam (2009/08/19 23:46)

u?ytkownik22572


Stopery silikonowe bardziej zahaczają o przelotki, przesuwają się w najmniej spodziewanych momentach (hol ryby) i wtedy po nastęnym rzucie nie masz brania i główkujesz dlaczego. Do tego szybko się "wyrabiają" i takiego stopera już nie poprawisz - trzeba przezbrajać zestaw. Sznnurkowy zaciśniesz mocniej i trzyma znów.
Osobiście nie łowię na to samo wędzisko na spławik i z gruntu. Spławikuję odległościówką 4,2 m i powiem krótko - polecam. Żaden uniwersalny teleskop jej nie zastąpi. Jakoś na początku gdy brat mi to polecał nie mogłem się przemóc ale jak kupiłem i zacząłem to już się nie zamienię. Lekkim zestawem zarzucę gdzie chcę, wspaniale pracuje w czasie holu. A jak ze szwagrem zapomnieliśmy podbieraka, to przy jednoczesnym braniu leszczy, wsadzałem swoją wędkę między nogi, brałem jego teleskop i naprowadzałem rybę do pomostu. Moja wędka w tym czasie sama męczyła leszcza, który czekał już gotowy na powierzchni. Z gruntu łowię na pickera, jeśli łowię blisko i z małym koszyczkiem. Jeśli daleko i ciężko, to wtedy biorę albo ciężki spinning albo właśnie teleskop i zakładam sygnalizator (bombkę). Przy ekstremalnie dalekich rzutach lub łowieniu z plaży, używam karpiówki z morskim kołowrotkiem o dużej, szerokiej i wysokiej szpuli - wędka jest w podpórce i nie dźwigam tego.
Można znaleźć w sklepie coś w miarę uniwersalnego ale bardziej sprawdzi się to w metodzie gruntowej. Trudno będzie taką wędką zarzucić celnie i daleko lekkim zestawem spławikowym. Zacięcie może urywać rybom wargi lub zrywać cienki przypon a holujesz z mocniej poluzowanym hamulcem bo nie będzie amortyzacji (zbyt sztywna wędka). (2009/08/20 06:57)

Boberto


...bardzo tersciwa odp. dzieki ... jednak szukam uniwersalnego sprzetu gdyz chce poznac jako tako ta metode lowenia ... i nei wydac na to zbyt duzo ... jak pryzpadnie do gustu ..wtedy lepszy sprzet - ukierunkowany na konkretna metode ... jesli chodzi o dlugosc to nie moze byc zbyt dluga gdyz tam gdzie lowie brzeg porasta gesta roslinnosc , ... i nie bylo by mozliwości dalszego zarzutu a lódka wchodzi w gre bardzo zadko... druga sprawa to moje male dosiwadczenie ... wiec duza ryba predzej przypadkiem niz w wyniku skutecznego polowu ;) ... dlatego planuje na grunt na poczatek maly koszyk bez dodatkowego obciazenia ... sygnalizator - policjant ... i druga sprawa ... jaka zylka .. czy rzeczywiscie zylki barwione na ciemno bardziej sie sprawdzaja? czy moze lepiej wybrac zylke tonacac(wiem ze wysychaja) ... czy moze najzwyklejsza . Pozdrawiam. (2009/08/20 10:57)