Zaloguj się do konta

Wędka Team Dragon fly

utworzono: 2015/02/18 20:29
ryszard-sprawka

Witam zastanawiam się nad kupnem wędki muchowej. Będzie to moja pierwsza muchówka i pod uwagę biorę te dwa kije z tytułu. Proszę o opinie użytkowników lub osób znajacych te patyki. Doradzenie lepszy fast i czy to faktycznie fast czy med-fastBęde łowił na suchą, mokrą, nimfe: pstrąg,lipieńGłównie na kwisie i czasem odra: klenio jazie.lub proszę o propozycje innych wędek w #5 i 4 skł do 400zł
[2015-02-18 20:29]

ryszard-sprawka

Witam zastanawiam się nad kupnem wędki muchowej. Będzie to moja pierwsza muchówka i pod uwagę biorę te dwa kije z tytułu. Team Dragon fly #5 fast i med-fast. Proszę o opinie użytkowników lub osób znajacych te patyki. Doradzenie lepszy fast i czy to faktycznie fast czy med-fastBęde łowił na suchą, mokrą, nimfe: pstrąg,lipieńGłównie na kwisie i czasem odra: klenio jazie.lub proszę o propozycje innych wędek w #5 i 4 skł do 400zł


[2015-02-18 20:45]

tripod

Kolego, a dlaczego uważasz, że firma Dragon, która wypuściła na rynek dziesiątki tysięcy wędzisk, źle opisuje blanki w swoim katalogu, skoro prosić o weryfikację tych opisów? Przecież ktoś z głupia frant napisze ci głupoty, a ty w to uwierzysz? Przecież nie znasz tych wędzisk, więc jak zweryfikujesz wpis "jakiegoś" dowcipnego internauty?
Skoro w katalogu pisze, że jest fast - to jest fast. Jedynie ty możesz mieć inne preferencje lub potrzeby i wtedy nie kupujesz takiego wędziska.

Zastanów się dobrze, jaką techniką chcesz łowić ryby. Różnica pomiędzy suchą muchą a nimfą jest kolosalna, dotyczy to również używanego sprzętu do tych technik.
Na początek zacznij od suchej. Do tego potrzebujesz lekki sprzęt, może być używany. Gdy opanujesz suchą - z łatwością przystosujesz rękę i sprzęt do innych technik.
Gdyby sucha nie podchodziła pod twoje preferencje, odpuść również mokrą i zacznij od nimfy - jest najłatwiejsza w opanowaniu, ale wymaga sprzętu pod nimfę.

Spoko możesz kupić wędziska Team Dragon i Millenium - to dobry i w atrakcyjnej cenie sprzęt. Mnóstwo ludzi tym łowi.

pozdrawiam
[2015-02-19 05:44]

pawelz

Nie wiem ile kolego wedek miales w reku i ilu firm, ale opisy na nich roznia sie znaczenie. To co dla jednych jest fast dla innych jest mid-fast i odwrotnie. Szybkie kije Winstona to dla Scott'a np wolne kluski. Podobnie jest np z Sage'em. Kupowalem juz rozne wedki w roznych przedzialach cenowych i nigdy nie sugerowalem sie opisem producenta, tylko opinia posiadaczy.
Kumpel ma Winstona (nie pamietam modelu) ktory z opisu jest fast a w reku to zdecydowanie mid-fast.
A druga sprawa, to czym tak bardzo rozni sie nimfa od suchej ?. Zwlaszcza daleka ?. Przy krotkiej mozna by myslec o 10 stopach dlugosci, ale dluga ?. Linka plywajaca, przynety czesto lekkie, lowi sie na podobnej odleglosci jak sucha, stara sie utrzymac w miare naturalny splyw przynety w poczatkowej fazie. I w brew pozorom nimfa wcale nie jest latwiejsza do opanowania jak sucha. Nawet krotka. Owszem mozna mielic wode bezmyslnie na krotka nimfe i czasqami cos zlowic, ale chcac ta metode opanowac poprawnie, wtedy wymaga to juz znacznych umiejetnosci o czym sam niejednokrotnie bolesnie sie przekonalem.
I jeszcze jedna uwaga. Jesli kolega bedzie lowil na sucha, mokra, nimfa pomyslalbym o kiju w #4 klasie a nie 5. Poprawisz sobie zdecydowanie komfort lowienia. Od biedy mozna i na #4 zalozyc streamerka, ale to juz w podbramkowej sytuacji.
Sam do tych metod stosuje VPS Lighta #3 i daje rade, chyba ze lowie na grubej wodzie (np OS na Dunajcu) to wtedy #5 idzie w ruch.
[2015-02-19 09:24]