Zaloguj się do konta

Wędka Team Dragon 3,00m 4-21g

utworzono: 2012/07/13 10:20
84Bartek

Witam serdecznie!

Chciałbym zapytać posiadaczy tego właśnie kijka o jego ocenę, jak spisuje się na wodzie, bo recenzje katologowe to co innego, ponadto do jakich przynęt (gramatur) się nadaje i ogólnie czy warto w niego inwestować? Pytam o to bo udało mi się odłożyć parę groszy i przydałby mi się kijek pod kątem letnich boleni, przelewów i rafek na Wiśle. Szukam wędki długiej bo takie mi najbardziej odpowiadają i zastanawiam się jeszcze nad modelem 2,95m 10-28g ale nie wiem czy nie będzie troszkę za sztywny. Do tej pory "grubiej" łowię na TD 3,05m do 35g i chcąc przejść na wobki lub mniejsze obrotówki niemiłosiernie się męczę żeby rzucić ciut dalej od brzegu, bo to idealny kijek do gumy i na rynienki, a jako rezerwę dla lżejszych przynęt mam wędką milenium Super Fast 2,85m do 25g z tym, że między nim a serią TD jest jak dla mnie przepaść i szukam czegoś lepszego. Proszę użytkowników tej wędeczki o rzetelną ocenę, bo nie chciałbym niepotrzebnie wydawać niemałych pieniędzy. A pozostałych o podpowiedź czy może sugerujecie mi kijki innego producenta o podobnych parametrach (głównie długość w granicach 3m i c.w. około 25g) bo nie jest powiedziane, że musi to być akurat dragon.

[2012-07-13 10:20]

tripod

cześć, TDragon 10-28 g 2,95 m przeznaczony jest na dużą rzekę pod nieco cięższe przynęty Nie jest sztywną pałą, jego akcję można określić na Fast, ładnie trzyma zapiętą rybę, ładnie ładuje przynętę.
Niestety, nie znam TD 4-21 g, za to polecam ci Ultima 5-25 g, powinna ci odpowiadać, poradzi sobie z woblerami od 4 cm, jednak najlepsze dla niej to 6 cm i więcej czyli w sam raz na dużego bolenia w nurcie. Ultima jest świetnie zrobiona. Pod rybą bardziej się ugina od TDragona.

pozdrawiam
[2012-07-13 07:17]

ja nie polecam wedek dragona bo to dziadostwo sa problemy ze szczytówka ja polecaam jaxona lub mikado bardzo dobre wedki a tanie
[2012-07-13 10:41]

84Bartek

ja nie polecam wedek dragona bo to dziadostwo sa problemy ze szczytówka ja polecaam jaxona lub mikado bardzo dobre wedki a tanie

posiadam kilka wędek dragona, a także jaxona i z całym przekonaniem twierdzę, że spinningi dragona są nieporównywalnie lepsze, ale to tylko moja subiektywna ocena, każdy ma inne odczucia i ocenia swoimi kryteriami.

natomiast co do ultimy to trochę przykrótka (bo max. 2,75m) jak na mój gust i jeszcze mało powszechna, czytaj raczej niedostępna z drugiej ręki w wersji używanej a obecnie trochę nowa kosztuje.

[2012-07-13 12:02]

kaban

Ja lubię wędziska Dragona i uważam je za jedne z najlepszych na rynku.
[2012-07-13 12:42]

Esox_lucius1988

powiem tak, juz od jakiegos czasu mam chrapke na TD 295 10-28. moim celem było by kij był lekki bym mogł  spokojnie rzucac jedna reka bez jakiegokolwiek zmeczenia, by był w okolicach 3 m, i zeby miał gramature w granicach 7-28, miał to byc kijek na Odrzanskie bolenie i szczupaki, ale w szczegolnosci na bolenie. ale ze nie znalazłem takiego kijka w innych ofertach to najlepszym wyborem było TD 295 10-28. dlaczego? zalezalo mi zeby kij mial odpowiedni zapas mocy, ale zeby nie był jakas sztywna pała. choc nie moge powiedziec jakie sa moje odczucia w stosunku do tego kija bo jeszcze nie kupiłem. ale nadal robie rozenzanie wsrod wedkarzy na jego temat. "woblery 6-7 gramowe rownie dobrze schodza z kija jak te 10 gramowe" - taka odpowiedz dostałem od pewnego posiadacza tego kija. i mysle ze moze nie wiekszosc ale duzo woblerów boleniowych ma w granicach 12 g wiec nie powinno byc problemu z dalszym wyrzutem przynety. [2012-07-13 13:50]

radzik19821982

Bartek, a może przypadnie ci do gustu Okuma Black Rock, to solidnie zrobione wędki. Jest tam w ofercie 3,05 m, c.w. 5-25 g, akcja Fast czyli szybka. Ten podobno Dragon zamówił do zrobienia, ale jak znam amerykańskie kije, to Amerykanie pewnie wsadzili mu zapas mocy i spinning nie puści bolenia słabo zapiętego małą przynętą.
[2012-07-14 05:29]

84Bartek

Bartek, a może przypadnie ci do gustu Okuma Black Rock, to solidnie zrobione wędki. Jest tam w ofercie 3,05 m, c.w. 5-25 g, akcja Fast czyli szybka. Ten podobno Dragon zamówił do zrobienia, ale jak znam amerykańskie kije, to Amerykanie pewnie wsadzili mu zapas mocy i spinning nie puści bolenia słabo zapiętego małą przynętą.

Przyznam, że ciekawy kijek ale boję się trochę niesprawdzonych nowości i wolałbym poczekać na opinię szerszego grona wędkarzy powiedzmy przynajmniej jeden sezon. A co do serii TD jestem osobiście przekonany bo używam kilku tych wędek do różnych metod łowienia .

Jeśli chodzi i innych producentów to zastanawiam się jeszcze nad Kongerem World Champion Turbo długości 3m, czyli tyle ile mnie interesuje i c.w. 7-21g ale to tylko alternatywa dla TD.

[2012-07-14 19:29]

84Bartek

Witam chciałbym odświeżyć wątek i prosić użytkowników tego kijka lub modeli podobnych o opisanie jego cech użytkowych.

Od siebie mogę dodać, że ostatnio miałem okazję obejrzeć nad wodą w akcji model 2,95m do 28g i tez jest całkiem całkiem, z tym że jednak szukałbym jeszcze czegoś delikatniejszego stąd moje pytania wobec TD 4-21g

[2012-09-07 14:37]

dany21

Może doda ktoś więcej opinii na temat kijka który jest w temacie?
[2013-02-23 18:52]

domin77

A jeśli mowa o TD chciałbym poznać opinię o kiju TD 7-21g 2,6m opisywany jako ''perełka'' [2013-02-23 19:43]

piotrus19835

Witam posiadam model 2,60 7 -21gr super kijek naprawde czuć wszystkie brania rezonans ladnie wali po lokciu.Pamietajcie tylko ze sa troszke kruche i maja cienka grubosc blanku.kijek mam juz 3 lata i po gwarancji uderzylem glowka w szczytowke i pekla i koszt nowej gornej czesci to 240zl . [2013-02-25 18:15]

domin77

właśnie zastanawiam się między tą ''perełką''a GS butcherem,czytam różne opinie obydwie miałem w ręku i nadal nie wiem [2013-02-25 19:56]