Zaloguj się do konta

Wędka Sportfish Extra Spin 300

utworzono: 2012/04/29 20:52
siubek

Witam! Planuje zacząc swoją przygodę wędkarską za spinningiem. Szukam jakiegoś dobrego spinningu tak na początek. Myślałem o łowieniu szczupaków i czasami okoniów. Proszę kolegów o porady jaką wędkę kupić i reszte zestawu tj. kołowrotek żyłka itd... Szukałem na allegro i nie bardzo się na tym znam. Wypetrzyłem kijek Sportfish Extra Spin 300 i chciałbym poznać wasze opinie na temat tego sprzętu . Proszę podajcie mi jakieś konkretne modele albu numery aukcji na allegro. 

[2012-04-29 20:52]

siubek

A właśnie myślałem tez o wędkach z dodatkowym segmentem jak bym chciał zrobić wypad na jakieś większe ryby. Co wy na to? [2012-04-29 19:59]

kaban

Podziwiam tych co kupują na allegro i opierają się li tylko na opiniach zaczerpniętych z internetu.
[2012-04-29 20:02]

siubek

ja się tylko podpieram intenetem. Jak bede miał modele to pojade do sklepu to poogladam popytam i coś wybiorę... [2012-04-29 20:06]

Fix

jak dla mnie na spinning 2.7m to max [2012-04-29 21:00]

z@mela

Wątków w tym temacie jest sporo więc  wystarczy poszukać   ale pisząc juz to    to wtrące swoje 3 grosze

Szukasz kija w miare uniwersalnego czyli ciezar wyzutu  7-21    lub 10-30g    a jaka firma i konkretny model  to juz zalezy od zasobności  Twojego portfela  bo mozesz kupic Kongera Carbomaxa za 80zł  lub Team Dragona za 450zł .

Najlepiej jakbyś  jednak udał sie do sklepu wędkarskiego u pomachal  róznymi kijami i pozniej kupił  ten co Ci najlepiej w ręku lezy :)
[2012-04-29 21:09]

siubek

A co z tymi kijami z wymiennym górnym segmentem? Znacie jakieś modele? cena tak ok 200 zł [2012-04-29 21:11]

dviva

tak jak kolega ci napisal idz do sklepu wedkarskiego wez kij w reke i zobacz jaki

tobie wydaje sie najwygodniejszy ja spininguje kijem 2,4 mb 10-30 g i ciagne okonie i szczupaki szczupak 1 mb ok.8kg nie mial szans p.s podstawa jest regulacja hamulca wtedy masz wieksze szanse nawet na malej wytrzymalosci zylki mozna wyholowac ladna sztuke a jak cie stac to kup plecionke i bedziesz zadowolony wrazie zaczepu smialo ciagniesz i nic sie nie dzieje..pozdrawiam i zycze wynikow...

[2012-04-29 21:34]

matti073

Z tego co przeczytalem kolega jest poczatkujcy wiec plecionki nie polecam. Poza tym tak naprawde plecionka srednio nadaje sie do spiningu. Wprawdzie jest kilka takich ktore czasami zakladam na kreciola ale cena przekracza sume pieniazkow jaka kolega chce przeznaczyc na wedzisko wiec raczej odpada. Jesli moge cos doradzic to nawet jesli uda Ci sie kupic jakis fajny kijek za niewielkie pieniadze to nie oszczedzaj na kolowrotku. To najwazniejszy element zestawu. Uzywam zazwyczaj cienkiej zylki i nigdy nie stracilem ryby poprzez jej zerwanie a zlowilem kilka ryb o masie przynajmniej 2 razy przekraczajacej wystrzymalosc zylki.
Pozdrawiam
[2012-04-29 21:53]

siubek

a co jeszcze muszę mieć z takiego podstawowego sprzętu spinningowego? Zakładam ze chce iść na rzekei połpać na spinning to co mi jeszze jest potrzebne?

[2012-04-29 21:54]

dviva

Kolego matti073 jak mozesz to podpowiedz dlaczego plecionka srednio nadaje sie do spiningu,moim zdaniem jest idealna masz szybka reakcje zaciecia ryby poprzez mala rosciagliwosc plecionki wrazie zaczepu masz wieksza wytrzymalosc od zylki przy tej samej grubosci nic zlego po paru latach wedkowania na plecionce bym nie powiedzial ,polecilem koledze na forum bo chcial zakupic wedke za ok.200 zl to pomyslalem o plecionce aby nie tracil swoich przynet przy zaczepach...ale kazdy decyduje sam co kupuje i tak potem wedkuje... [2012-04-29 22:27]

matti073

Ja osobiscie nie mam nic przeciw plecionce ale sprawdz kiedys odleglosci na jakie uda Ci sie poslac przynete uzywajac plecionki i zylki. Roznica jest dosc spora. Moim zdanie malo doswiadczony wedkarz nie poradzi sobie. Oczywiscie sa plecionki jak na przyklad daiwa 8 braid ktorej splot jest okragly i nie rozni sie zbytnio od zylki ale koszt zakupu jest dosc spory. Do tego te tansze plecionki bardzo sie skrecaja i powstaje tzw broda.
[2012-04-29 23:14]

zawadzki

Ja też testowałem tanie plecionki i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że szkoda wydawać na nie pieniądze. Jak ktoś nie ma kasy to niech lepiej kupi dobrą żyłkę.
Natomiast nie zgodzę się że plecionka nie nadaję się do spiningu. Tak jak pisał kolega dviva plecionka jest idealna. Czuć brania no i można pozwolić sobie na szarpnięcia w zaczepach.
Poza tym odległości wyrzutów na plecionce są większe niż na żyłce.

[2012-04-30 09:39]

davix7

Ja na początek poleciłbym  Ci coś z serii Konger Carbomaxx zarówno wędzisko jak i kołowrotek. C eny wahają się 50zł-120zł zależnie od modelu. Tu masz link do zaufanego sklepu internetowego: http://wedkarski.com [2012-04-30 09:39]

siubek

To nad plecionka pomyślę. Ale ponawiam pytanie Co jeszcze potrzebuje żeby łowić spinningiem? Z czego składa się jeszcze zestaw do łowienia spinningiem? [2012-04-30 11:26]

siubek

A tę plecionkę daiwa 8 braid to jaką średnicę potrzeba?

[2012-04-30 11:28]

kiertom

Witam. Ja mam tą daiwe w kolorze fluo, 0,14 mm wytrzymałość ponad 10 kg - rewelacja tylko cena około 100 zł ale warto. pozdr. [2012-04-30 11:53]

michol

To nad plecionka pomyślę. Ale ponawiam pytanie Co jeszcze potrzebuje żeby łowić spinningiem? Z czego składa się jeszcze zestaw do łowienia spinningiem?

CześćNa pewno będziesz potrzebował przyponu wolframowego jeśli chcesz łowić szczupaki. Nie Kupuj fluorocarbonu bo on jest tylko przydany do łowienia sandaczy, szczupak i tak go przegryzie. Co do łowienia okoni do na pewno będziesz potrzebował agrafek przy okoniach nie stosuj przyponu wolframowego bo zaburza pracę małych przynęt. Na początek kup sobie do spiningu dobrą jakościowo żyłkę bo na plecionkę okoni też nie połowisz na małe przynęty a szczupłym żyłka nie przeszkadza. Ja osobiście plecionki używam tylko do połowu sandaczy ponieważ jest niezbędna ze względu na jego twardy pysk. No i oczywiście potrzebujesz jakieś przynęty , główki , woblery itp itd.... [2012-04-30 12:08]

siubek

A z jakiej firmy bedzie dobra żyłka? I jaka średnica?

Wypatrzyłek kijek Sportfish Extra Spin 300 z wymiennym segmentem. Bedzia się nadawał dla początkującego?? Znacie jakieś modele z wymiennym górnym segmentem?

[2012-04-30 13:43]

matti073

Jeśli chodzi o żyłkę to polecam z czystym sumieniem mistrall feeder. Dla kolegów którzy za chwilkę się będą śmiali , że używam żyłkę zrobioną do feedrra jako spiningową proponuję najpierw przetestować.Cena bardzo dostępna a jakość przewyższająca kilkukrotnie żyłki bardzo drogie. Niestety Mistrall spinning nie nadaje się zupełnie do wędkowania tą metodą co jest dużą ciekawostką.Średnica 0,20 w zupełności Ci wystarczy. A na marginesie wracając do tej nieszczęsnej plecionki to posiadam kilka kilometrów tego wynalazku i jeśli ktoś pośle tą samą przynętę , tym samym kijem dalej na plecionce niż ja na żyłce postawię dobrą wódkę :) No chyba , że będzie miał nawiniętą daiwę ( A to już inna sprawa) Co do ceny tej daiwy 100zł kosztuje szpulka 100 czy 100-kilka metrów a to nie jest wiele. Zgadzam sie natomiast co do szybszego zacięcia na plecionce. Ja natomiast niweluje to super szybkim wędziskiem.
Pozdrawiam
[2012-04-30 19:33]

siubek

hmmm a znacie jakieś dobre woblery na szupaki i okonie??

[2012-04-30 19:42]

tomczes

tak jak wyżej na szczupaka przypon wolframowy, woblerki ja używam Jaxon Holo Select i slidery firmy salmo. Do tej pory ani razu nie narzekałem
[2012-04-30 20:06]

siubek

A jakiej firmy masz wędzisko i kołowrotek? Tak was troche powypytuje o firmy zeby potem w sklepie nie byc tak calkiem "zielony". [2012-05-01 00:53]

tomczes

wędzisko mam Konger Carbomaxx, a kołowrotek Mistral energy spin
[2012-05-01 08:56]

siubek

A taka wędka będzie dobra? Ot nr aukcji Alllegro 2302535767. Oceńcie proszę. Bardzo mi się podoba ale chciałbym poznać opinie innych wędkarzy na temat tego kija. [2012-05-01 17:43]

siubek

A i jaka długość lepsza do łowienia z brzegu?? Bo wyrzej wymieniona wędka jest dostępna w dwóch długościach 3,00m i 2,40m. [2012-05-01 17:53]