Zaloguj się do konta

Wędka spławikowa na płotkę, leszcza, karasia itp

utworzono: 2010/04/26 11:21

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

robcik

Witam serdecznie,
Poszukuję kijka do spławika .
Założenie jest takie że ma być niedrogi i trwały i koniecznie teleskopowy (wygoda w transporcie)
Mam pytanie co myślicie o tym sprzęcie:
MISTRALL Olympic TELE 360cm/10-30g
MISTRALL  Monza Tele 360/10 - 30g
Cormoran TOPFISH Tele Trout 360cm/10-30g
Ewentualnie proszę o poradę który z nich byłby najlepszy .
Mam zamiar używać ich do połowów spławikowych na płotkę , leszczyka , karasia itp.
Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź

[2010-04-26 11:21]

domin77

chyba już pisałeć taki temat parę dni temu,kup sobię tego jakiegoś mistrala i po sprawie,jak ci nie będzie leżał to sprzedaj i kup co innego.pozdro [2010-04-26 22:25]

warun

Jak ci zależy na wygodnym transporcie, to kup sobie bata. Na takie ryby jak piszesz spokojnie można powiedzieć, ze nie ma nic lepszego. Piszę tak bo właśnie przesiadłem się na bacika. kupiłem za namową portalowego kolegi Mistrala Amunsona 7m i rewelacja. W sobotę na młodzieżowych zawodach okręgowych kolega Paweł, naprawdę młody chłopiec ale opanowany niezmiernie (widziałem seniorów którzy nie wytrzymywali napięcia zwłaszcza, że gapiów z tyłu i podpowiadaczy zaraz stado) wyciągnął "brązowego" lina 1,70gk 48cm. Dokłądnie na takiego samego Mistrala :) Też kiedyć takiego wyciągnę na swój kij :)

Tak czy inaczej, spławik fajna sprawa, ale na bacie to jazda nieprzeciętna.

Pozdrawiam
Warun

P.S. Patrz na ciężar bata w razie czego. Mój ma 311 lub 331 w zależności od żródła informacji i powiem, trzeba się przyzwyczaić, cięższego nie utrzymałbym przez 3 godziny zawodów. A za 232 zł bo tyle kosztował, lżejszego 7m nie znajdziesz. A na początek kup sobie Jaxona Harmony (ja dalem za 4m 19.90 w Krokodylu we Wrocławiu + 4,50 za drabinkę ze spławikiem, żyłką przyponem, ciężarkiem, haczykiem. A i kółeczko warto zmienic od razu na końcówkę. Koszt w granicach 2 zł + Kropelka.
[2010-04-26 22:38]