Wędka spławikowa do 60zł

/ 47 odpowiedzi
użytkownik109116

Naprawdę nie wiem skąd się bierze tak duże zainteresowanie bolonkami , gdy chodzi o połów na wodzie stojącej. Prawdziwa bolonka to wędka specjalistyczna , dość trudna jeśli chodzi o operowanie nią na wodach stojących.Natomiast to co się widuje w sklepach , to "coś "  z napisem " Bolognese " to baty z wklejonymi przelotkami. Odległościówki , którymi najczęściej łowi się na wodach stojących mają długość 3,6 -4,5 , zwykłe teleskopy uniwersalne  także. Zamiast podanej wędki "Harmony " można kupić zwykły teleskop Mikado - Combat Float albo Super Combat Float itp. Jest cała masa tanich wędek teleskopowych z przelotkami. Padło zasadnicze pytanie czy taka "bolonka "  daje sobie radę z karpiem . Nie jest to wędka przystosowana do połowu karpi : sprawny wędkarz może wyciągnąć na taką wędkę mniejsze karpie -  o ile rzecz jasna są ku temu możliwości ( wszystko zależy od wytrzymałości przyponu , warunków panujących na łowisku : czy nagie lustro wody czy kompletny busz , od sprawności hamulca kołowrotka , umiejętności wędkarza ). Trudno jest więc postawić jednoznaczną opinię. Generalnie jednak większe szanse wygranej z większym karpiem  ma zwykły , uniwersalny teleskop niż  niby - bolonka.
(2012/04/02 11:43)

użytkownik109116

http://www.katalog.mikado.pl/katalog/wedki/teleskopy_z_przelotkami/?page_78253=4 . Jeśli ma być za tę cenę - to kupiłbym jedną z tych wędek . (2012/04/02 14:17)

xerinus

Czytając wasze opinie, stwierdzam że na liny i karpie najlepsza będzie zwykła teleskopowa spławikówka. Tylko jaki cw na karpie i liny? (2012/04/02 14:56)

użytkownik109116

Może być 10 - 30 g  albo 5 -25 g . Zwykle są to dane z kosmosu a wędka działa dobrze przy lekkich zestawach .Nikt przecież nie łowi na zwykłą spławikówkę  - z spławikiem 10 -30 g . Są to po prostu wędki uniwersalne a więc także nadające się do lekkiej gruntówki ( koszyczek , ciężarek ) , np : na duże płocie , leszcze i stąd ten "orientacyjny" ciężar wyrzutowy. (2012/04/02 15:21)

xerinus

Czy może być również cw do 20g? (2012/04/02 15:29)

użytkownik109116

Czy może być również cw do 20g?

Ciężar wyrzutowy nie ma aż tak wiele wspólnego z mocą wędziska. Najważniejszy jest zestaw dobrany do metody , wytrzymałości wędziska , czasem kołowrotka ( np Ryobi podaje moc żyłki jakiej nie należy przekraczać ) , warunków łowiska , odległości łowienia... Trzeba jednak pamiętać ,że uniwersał z ciężarem wyrzutowym 20 g - mimo wszystko do zbyt mocnych nie należy. Nie jest to wędka na karpie -mogą być kłopoty , gdy ryba zaszokowana bólem (w wyniku zakłucia haczykiem )- zacznie wybierać żyłkę i wpłynie w gęstwinę  a wiadomo przecież ,że nawet 2 kg pyrdek takie coś próbuje robić ( i zazwyczaj robi). Ja wybrałbym coś mocniejszego , ,ot choćby kije Mikado :seria Combat Float ( 30 zł )  to jedna z najtańszych serii a spisuje się przy mniejszych karpiach . Jeżeli nieznacznie droższe to może teleskopy innych firm . Żadnych bolonek - nie wiem skąd wśród wędkujących takie wzięcie mają bolonki.Przecież te "bolonki " to zwykłe baty z dolepionymi przelotkami. (2012/04/02 15:44)

xerinus

Witam!Byłem w sklepie i kupiłem bardzo ładną spławikówkę Konger Carbomaxx z miesznką węgla, posiada korek świetny design i przelotki SIC. Cw do 25g.. Piękna wędka, za małe pieniądze(60zł). (2012/04/02 18:15)

przemo1980

no to połamania ! :)
Tylko nie na kolanie, a na taaakiej rybie :) (2012/04/03 14:22)

macros111

No to ładnie mu poleciłeś
Wędkarz z małym doświadczeniem a ty dajesz mu kij to metody bolońskiej aby nim łowił na spławik!!!!

Kolego xerinus dobrze patrzysz szukaj takiego lub coś z tego gatunku a jak już oswoisz się z różnymi metodami połowu poszukasz sobie kija specjalistycznego.

Mikado Sword Cut Bolognese. O długości 4m powinieneś znalezć w granicach 60zł.
Myślę że w tej kwocie będzie to rozsądny wybór :)

Bo to fachowiec z doswiadczeniem w internecie(((-:

(2012/04/03 21:51)

przemo1980

No to ładnie mu poleciłeś
Wędkarz z małym doświadczeniem a ty dajesz mu kij to metody bolońskiej aby nim łowił na spławik!!!!

Kolego xerinus dobrze patrzysz szukaj takiego lub coś z tego gatunku a jak już oswoisz się z różnymi metodami połowu poszukasz sobie kija specjalistycznego.

Mikado Sword Cut Bolognese. O długości 4m powinieneś znalezć w granicach 60zł.
Myślę że w tej kwocie będzie to rozsądny wybór :)

Bo to fachowiec z doswiadczeniem w internecie(((-:

Gorzej jak dzieciak, ale widocznie tacy też muszą być...

(2012/04/03 22:03)

użytkownik109116

Bez przesady. Bolonka to nie jest typowy kij  do spławika , na jezioro , ale da się nią połowić . Nie róbcie z siebie mistrzów. Kolega chciał pomóc , doradzić a wy tutaj robicie zwykły cyrk. Przeżywacie jak świnia owulację. (2012/04/06 11:45)

przemo1980

tyle że wymienione prze zemnie wędzisko to koło bolonki może tylko leżało :)
wiem jakie to wędzisko łowiłem nim , więc myślę że i na wodach stojących spokojnie można nim łowić , no i początkujący też sobie z nim poradzi (4 metry ) Nie wielka różnica między zwykłym teleskopem 3.60 m. (2012/04/06 13:19)

macros111

wiem jakie to wędzisko łowiłem nim , więc myślę że i na wodach stojących spokojnie można nim łowić , no i początkujący też sobie z nim poradzi (4 metry ) Nie wielka różnica między zwykłym teleskopem 3.60 m.

Fachowiec poszperal i poczytal w necie i sie zorientowal ze jego porady sa nic nie warte,nie na temat i smiechu przydatne.

(2012/04/08 08:57)

przemo1980

wiem jakie to wędzisko łowiłem nim , więc myślę że i na wodach stojących spokojnie można nim łowić , no i początkujący też sobie z nim poradzi (4 metry ) Nie wielka różnica między zwykłym teleskopem 3.60 m.

Fachowiec poszperal i poczytal w necie i sie zorientowal ze jego porady sa nic nie warte,nie na temat i smiechu przydatne.

ja nie muszę szukać , szperać ,czytać , bo ja to wiem. Lepiej ty jak już  w jakimś temacie chcesz zabrać głos, to najpierw czytaj ze zrozumieniem, a dopiero się udzielaj... (2012/04/09 14:09)

przemo1980

i napiszę jeszcze więcej.
Czy to będzie "niby bolonka" za powiedzmy te 60zł , czy bolonka z wyższej półki to spokojnie można nią wędkować na wodach stojących.
Tyle że z dłuższym wędziskiem ktoś początkujący i nie tylko może sobie nie radzić. (2012/04/09 14:15)

przemo1980

i napisz ty macros może w końcu w jakimś temacie coś od siebie , a nie tylko podpinasz się pod czyjeś wpisy.
(2012/04/09 15:07)

macros111

i napisz ty macros może w końcu w jakimś temacie coś od siebie , a nie tylko podpinasz się pod czyjeś wpisy.

Jak mialbym pisac takie glupstwa jak Ty tu wypisujesz to bym sie ze wstydu spalil,i  nie mam zamiaru udawac kogos ,kto sie nie wiem, jak bardzo zna na wedkarstwie tak jak ty to codziennie tworzysz.

Lepiej ulice pozamiataj to bedzie jekis pozytek z tego

Nie mam na to czasu,sa wedkarze na tym forum ktorzy maja wielka wiedze,doswiadczenie i czas to niech doradzaja mlodszym.

(2012/04/10 17:34)

przemo1980

Jak mialbym pisac takie glupstwa jak Ty tu wypisujesz to bym sie ze wstydu spalil,i  nie mam zamiaru udawac kogos ,kto sie nie wiem, jak bardzo zna na wedkarstwie tak jak ty to codziennie tworzysz.

Nie mam na to czasu,sa wedkarze na tym forum ktorzy maja wielka wiedze,doswiadczenie i czas to niech doradzaja mlodszym.

ty spójrz na swoje głupstwa, jak to doradzasz innym, np; jak doradziłeś koledze w wyborze "wędki na lina" w poście o takim samym tytule i grzecznie po raz ostatni proszę , nie obrażaj mnie... (2012/04/10 18:11)

użytkownik109116

"Lepiej ulice pozamiataj to bedzie jekis pozytek z tego " A czy przypadkiem widzisz coś deprecjonującego w zamiataniu ulicy ? Skoroś taki mądry - to ryżówkę  w garść , szmatę w zęby i hajda sprzątać , dbać o czystość .Kto ci broni ?  Robota jak każda inna - nie mniej ambitna co prasowanie dupy przed komputerem a o ile cenniejsza . Człowiek jest stworzony  do  tego , by się spocić i robić ciężko , nie każdy może albo chce być wyczesanym jak foka , japiszonem z biura . Niektórzy chcą a nawet lubią sprzątać - i tych ludzi osobiście , cenię najbardziej . Nie trawię natomiast gamoni - używających takich profesji jak sprzątaczka czy robotnik fizyczny w sensie pejoratywnym , mającym postawić adresata tych słów -  w ośmieszającym świetle . (2012/04/10 18:23)

przemo1980

bez komentarza...
Może niech ktoś usunie to co nie w temacie. (2012/04/10 18:36)

macros111

ty spójrz na swoje głupstwa, jak to doradzasz innym, np; jak doradziłeś koledze w wyborze "wędki na lina" w poście o takim samym tytule i grzecznie po raz ostatni proszę , nie obrażaj mnie...

A czym to "Szanowny Panie " ja cie obrazilem?

Widze za bardzo by ci ubylo i zabolalo jakbys mial ulice pozamiatac.

(2012/04/11 11:51)