Wędka spławikowa - jaka długość

/ 2 odpowiedzi
Cześć chciałbym się was zapytać jaką preferujecie długość wędki spławikowej do 100zł , będę łapał blisko brzegu przy trzcinach więc długość powinna być trochę większa , nie jest mi potrzebna jakaś wędka z zaawansowaną technologią jak odległościówka , chcę ją wkłdac do plecaka , rozmiar jak najmniejszy ale żeby wędka wytrzymała sporego lina , no i karpia do 5 kg . dzięki za odp ,chciałbym żeby było ich jak najwięcej ponieważ muszę się zastanowić nad waszymi odp. i jak wędkę wybiorę to ma mi służyć parę lat bo jako takich dochodów nie posiadam , bo jestem nieletni .
Mam tu parę wybranych przeze mnie wędek osadźcie która będzie najlepsza .

od 240cm

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/5286-Konger-Corral-Pack-240-40

do 420cm
http://www.konger.pl/pl/start/wedka/5292-Konger-Corral-Pack-420-40

Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy te wędki są węglowe a jak nie to jakie i czy opłaca się je kopić


Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik930


Seria Kongera Coral Pack to wędki z włókna szklanego. Nie wiem ile kosztują ale myslę, że skoro nie masz własnych dochodów musi wystarczyć Ci to, na co Cię stać. Pamiętaj, ze to nie sprzęt łowi tylko wędkarz. Co do długości to proponowałbym 3,6m, waży co prawda dwa razy tyle co ten 2,4m ale będzie bardziej wygodny do wędkowania i łatwiej zarzucić na dalszą odległość. Szklaki są dość mocne, jak będzie holował rybke umiejętnie i co najważniejsze dobrze wyregulujesz hamulec w kołowrotku to dasz radę. Taką wędką możesz również łowić na grunt z ciężarkiem, małą sprężynę lub lekki koszyk.

 P.S.W sklepie internetowym Okonek wędka o dług. kosztuje 41zł. (2011/03/28 17:28)

kaziks403


Witam.Wędki spławikowe do 100 zł są wykonane przeważnie z tworzywa lub kompozytu tworzywo-węgiel. 
Osobiście proponowałbym Ci spokojnie sobie dozbierać trochę złoty i mieć szerszy wybór i lepszej jakości.
Ciężko coś polecić, ale na pewno omijaj wędki w kompletach i te po 40 zł. 
Zobacz:KONGER CARBOMAXX TELE FLOAT SPECIAL 3,90m; ciężar wyrzutu: do 40g waga: 375g ;długość transportowa: 96cm ;ilość elementów: 6 
KONGER CARBOMAXX TELE TRAVEL 3,90m do 30g waga: 330g długość transportowa: 79cmilość elementów: 6 
KONGER AVIATOR TRAVEL 4,20m do 40g  waga  427  dł.transp.88cm
Pozdrawiam (2011/03/28 18:02)