Wędka spinningowa do 600 zł

/ 17 odpowiedzi / 3 zdjęć
Jako nowy na forum Witam serdecznie wszystkich użytkowników;) Pytanie kieruje do spiningistow uganiajacych się za szczupakiem :) Bo tylko to jest moim celem wędkarstwa. Poszukuję wedki spiningowej, ale jest tak dużo produktów na rynku dokupienia że przysłowiowo,, zglupialem \'\' :( niestety zostaje mi tylko zakup przez internet. Nie mogę obejrzeć pomacać wedki . W lokalnych sklepach w moim miasteczku nie ma wyboru a sprzedawca nie bardzo wie jak doradzić. Wracając do pytania . Może któryś z panów ma jakąs fajna propozycje kija ? Wedkuje głównie z Łodzi . Głębokość łowiska do 15 m . Przynety na które łowienie to przeważnie gumy glowka +10g dotego guma +10 wachadelka woblery do ok 20 gram . Spróbował bym też większych przynęt. Wędkę która wedkowalem była Mikado inumiza Flash zander 1 sekcja do 22 g. Niby wszystko ok ale jakoś nie do końca Straciłem na tej wędkę 1 rybę życia. Może wina wedki może moja . Napewno będzie podobna i wróci do wody Z chęcią przeczytam jeśli ktoś miał by jakąś propozycje . Na wędkę odkladalem i chciał bym żebyś to była ta ,, jedyna \" żeby już nie kabinowac z kolejnymi Pozdrawiam zapalony wedkarz
ryukon1975

Za 600 zł można kupić już calkiem fajny kij,wybór spory. Napisz jaką byś chciał długość kija i przybliżony cw piszesz że miałeś 22 g więcmyślę że lowisko na to pozwala i nie trzeba wybitnie mocnego kija a jednak zdrugiej strony te 15 to trochę już jest.
Ja w tym roku używam takiego:
CrossForce 7-28 g - wędzisko na szczupaka

lub świetny kij na szczupaki i łódź

allegro.pl/wedka-team-dragon-pike-special-2-28-42g-szczupaki-i5253500696.html
  (2016/10/09 05:18)

użytkownik146847

Wędka Dragon Viper Verso 30 2,60m/12-30g  , trochę napisałem na jej temat   . Wędka godna polecenia i można trochę zaoszczędzić kasiorki , fakt że mam ją nie długo ale kij jest bardzo czuły i z zapasem mocy (2016/10/09 05:47)

pepek8

Witaj,jak łowisz z łodzi to mam kijek Fenwick HMG do28gr. 1,98m w jednoskładzie + tuba,jak bedziesz zainteresowany to pisz na priv. (2016/10/09 08:28)

Sith

Posłuchaj rad @ryukona1975 i @Sławomira68. DRAGON to DRAGON, nie trzeba szukać niczego lepszego. Długość i CW dobierz już według własnych preferencji, ale na łódkę nie przekraczałbym 240cm.
Moim zdaniem najlepszym byłby CrossForce 7-28 g - wędzisko na szczupaka (2016/10/09 11:20)

krzysiek-labuhn

Dziękuje za każdą propozycje . Użytkowaniem kiedyś wedki ,, dragona\'\' jakość nie powalala . Teraz chyba nazywają się Tim dragon i z tego co czytałem to podobno ich jakość i dbanie o szczegóły znaczne się zmieniała. Ale nie dokona mogę się przełamać do ich zakupu . Może dla tego że nie miałem styczności z wedka tim dragon (2016/10/09 12:07)

krzysiek-labuhn

Wedkuje tylko z Łodzi więc długość to max 2.2m 2.4 m fajnie by było gdyby wedka była szybka . Fast. X fast . Ale żeby też pod rybka giełda się przyzwoicie a nie tylko pracowała szczytowa . Staram się wypuszczać moje zdobycze . (2016/10/09 12:12)

krzysiek-labuhn

Może coś produkcji shimano . Np biomaster . SpedMaster. Shimono stradic do 35 ? Może też poszukac czegoś z używek z pracowni . ? (2016/10/09 12:56)

Sith

Uważasz, że SHIMANO jest lepsze w zakresie staranności wykonania wędzisk? Mam wędki ze średniej półki zarówno DRAGON-a (Viper 1-7g) jak i SHIMANO (Catana 1-11g), zapewniam Cię, że zarówno wykończenie jak i walory techniczne przemawiają za DRAGON-em. Jedynie cena może skłaniać ku SHIMANO, ale różnice w tych samych klasach są niewielkie. (2016/10/09 13:31)

marcin-barwinek

Wg. mnie Shimano w tej cenie będzie ok (Beastmaster), ale dobre kije Shimano zaczynają się od 900-1000 PLN - np. Lesath albo Antares.
Do 600 PLN wybrałbym Sakura Shinjiin Neo. Wykonanie jest naprawdę "top notch", dostajesz dobry uchwyt Fuji IPS do młynka i przelotki Alconite. Ulepione to jest na karbonie z Mitsubishi. Mam ten model ale w wersji 0,5-7 jako okoniówkę, bardzo przyjemna akcja raczej fast, nie udało mi się zgubić ryby pomimo, że używam jigów bezzadziorowych oraz kotwic bezzadziorowych w woblerach. Nie sądze, że ten sam model w wersji CW 30-40g będzie gorszy. Przyjżałbym jeszcze się DAM Optimus Spin, wykonanie jest rewelacyjne, testowałem model do 40g i ma akcję wybitnie szczytową, co niektórzy lubią, napewno pomaga to w utrzymaniu ryby na haku. (2016/10/09 17:31)

Sith

(...) ma akcję wybitnie szczytową, co niektórzy lubią, napewno pomaga to w utrzymaniu ryby na haku.
Bez obrazy, ale czy nie mylisz Kolego "akcji" wędziska z "ugięciem"? Moim skromnym zdaniem (chyba, że się mylę) "akcja" odnosi się do parametrów rzutowych wędziska i zacięcia biorącej ryby, zaś "ugięcie" do jego zdolności amortyzacji zrywów walczącej ryby. Uważam, że właśnie głębsze ugięcie będzie lepsze dla utrzymania holowanej ryby, niż sztywny kij od szczotki (chyba, że się mylę).
  (2016/10/09 18:19)

marcin-barwinek

Akcja to raczej właśnie ugięcie. No i masz rację, że wędziskiem z akcją slow albo moderate łatwiej utrzymać rybę na haku. Mea culpa.

http://www.allfishingbuy.com/Photos/fishing-rod-action.gif (2016/10/09 18:35)

luxxxis

Obecny Dragon cię zadziwi.Ja z mojej strony proponuję ci---http://www.firmadragon.pl/oferta/wdziska/wdziska-dragon/nano-core----konkretnie model 7-28g przy 1,83 dł.-doskonały pod esoxa z łajby z niesamowitym "pędzlem" tj zapasem mocy,uderzenie ryby aż w barku czujesz.Trzymanie zdobyczy bezbłędne,lotny w swoim cw jak diabli,pewny uchwyt dłoni,do niczego nie da się przyczepić.Mam,używam nagminnie razem z cfx crossforce. (2016/10/09 19:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SebekKry

Zerknij na Mikado Kamisori Zander. Bardzo fajny kij X-fast i z ugięciem progresywnym. Z nazwy sandacz ale szczupaki na nim wyjeżdżają aż miło. No a wykonani i stylistyka bardzo ciekawa i fajna. (2016/10/09 21:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Draq

W tym budżecie możesz mieć coś ze stajni Fenwicka, coś co zamiecie Dragony i inne takie pod dywan :) Ja używam Aetosa do 21gr, jednak jest to najwyższa seria zaraz po nowym World Classie, więc przekracza Twój budżet, aczkolwiek używki chodzą właśnie na pułapie 500-600zł. Jeśli natomist marzy się Tobie wędka pachnąca nowością, która dostarczy Ci dużo wrażeń to skupiłbym się na serii HMX, 2,13 3-21gr powinno Cię zadowolić. Kij wydaje się delikatny, jednak z doświadczenia wiem, że sprawi się pod znacznie większymi przynętami :) Fajnym Fastem jest też jeden z serii Bass- 3-21gr lub mocniejszy 7-21gr.
Sporo kijków przemacałem, przełowiłem i w dalszym ciągu tym jedynym jest dla mnie Aetos A702MFS :)  (2016/10/09 21:53)

krzysiek-labuhn

Dziękuję wszystkim za podzielenie się swoimi uwagami i opiniami . Postaram się poświęcić troszkę czasu . Pojezdze trochę po sklepach wędkarskich w większych miastach . Może będą mieli dostępne sztuki które waszym zdaniem są dobrym wyborem pomagam i zobaczę co z tego wyjdzie ;) dziękuję jeszcze raz pozdrawiam (2016/10/09 22:23)

Jakub Woś

Przy tym przedziale cenowym warto pamiętać i wziąć pod uwagę flagowy produkt Robinsona - Diaflex. Nowa seria jest bardzo dobra. Diaflex Pike Spin 270cm cw 10-35 kosztuje właśnie około 600zł. A wędki są napradę warte swojej ceny. Szybkie, lekkie i mocne. W akcji świetne, pod cięższą rybą bardzo ładnie pracują (2016/10/10 21:13)