Zaloguj się do konta

Wędka spinningowa cw.do 25g

utworzono: 2015/11/11 13:53
mati604444

Chciałbym zakupic wędkę na sandacza i okonia c.w max do 25 czasem też szczupak na lekko czym sie kierowac przy wyborze takiego uniwersalnego spinningu? Wklejanka raczej do mnie nie przemawia takwiec dobrze jakby kij mial czuly blank Przeznaczyc moge na ten kij do 250 zł czytalem ze wędki w takim przedziale nie różnią sie zbytnio bo sa produkowane z tych samych materialow itd. Ogólnie wole nie kupywac kija przez internet bo niechce wyrzucic pieniedzy w bloto na kij ktory mi nie przypasuje  [2015-11-11 13:53]

JKarp

Wybacz ale zapytaj testerów bo ostatnio jest to modne ;-) To fachowcy i na 100 % wiedzą ...


Nie ma wędek uniwersalnych. Opisz choć swoje łowisko bo kawa prawie wypita ale z fusów wróżyć raczej nikt nie zamierza ...No chyba, że testerzy ;-)

JK [2015-11-11 14:23]

mati604444

Niema wędek uniwersalnych? Zajrzyj na kanał smółektv na youtube gdzie gosc na jedna wedke lowi sandacze,szczupaki,okonie Łowisko jezioro głębokosci od 2 do 10m łowic bede tylko z brzegu  [2015-11-11 14:38]

Wedkarstwo z Pasja

Niema wędek uniwersalnych? Zajrzyj na kanał smółektv na youtube gdzie gosc na jedna wedke lowi sandacze,szczupaki,okonie Łowisko jezioro głębokosci od 2 do 10m łowic bede tylko z brzegu 



Witam,
To, że na jakimś kanale, ktoś łowi różnego rodzaju ryby na jedno wędzisko, nie świadczy o jego uniwersalności. Poprę tu kolegę JKarp. Każda wędka jest produkowana wedle przeznaczenia. Jeśli weźmiesz do ręki wędkę spinningową, ofszem możesz na nią łowić z powodzeniem płotki, montując zestaw spławikowy. To jednak nie świadczy o jej uniwersalności. Wg mnie zupełnie inną wędkę będziesz potrzebował na sandacza a z kolei inną na okonia.
Sandacz wymaga kija sztywnego o szybkiej akcji i równomiernym ugięciu. Sandacza należy zacinać zamaszyście z uwagi na twardy pysk. Poprze mnie niemal każdy kto specjalizuje się w połowie sandaczy. Ponieważ łowimy głównie nocą i nie obserwujemy brań po szczytówce, musimy odbierać nawet najdrobniejsze kopnięcia na blanku. Okoń zupełnie odwrotnie, nie wymaga kija sztywnego, pyszczek ma delikatny i potrzebny jest kij mięciutki, amortyzujący najdrobniejsze zmagania ryby.

Także jak widzisz wędka uniwersalna to jedynie teoria. Nie mniej jednak możliwe jest łowienie na jedną wędkę przeróżne gatunki ryb i to w dodatku różnymi metodami. Kiedyś, jak zaczynałem wędkarstwo, kij spinningowy służył mi do spinningu, do spławika i jako piker. Co nie zmienia faktu, że nie był to kij uniwersalny a jedynie uniwersalnie wykorzystany.
 
[2015-11-11 18:43]

Pike000

Jeśli uniwersalny kij to mogę polecić Ron Thomson Tyran ja mam 2.40 i cw 10-30.
Długość uniwersalna i na łódkę i z brzegu,cw nie przeszkadza mi w łowieniu lekkimi jak i ciężkimi gumami lub obrotówkami.
Kijek może nie jest typowo pod okonia ale też pasiaki bez problemu połowisz.Kijek sam wydaje się sztywny,blank za to czuły z dużym zapasem mocy,ładne ugięcie przy holu,szybka akcja. Ładny design,kij nie jest w korku,dolnik krótki.
Gdzieś nawet widziałem film z testem kija podnosili nim wiadro farby 10kg.
Okoń w miniaturce wyciągnięty tym kijem więcej rybek wyciąganych tym kijem zobaczysz tu 
facebook.com/NaRyby-1623415574592244/?fref=ts
Sam kijek w cenie ok 160zł.
Myślę że ja dodasz nawet te 100zł to i tak niewiele specjalnie lepszego kijka nie kupisz.
Do zestawu mam kołowrotek Ryobi Zauber 4000.
Ps. kijek uniwersalny typowo dla mnie to jaxon black arrow,na początku służył mi jako spin a teraz do gruntu,spławika,żywca pożyczam go zawsze komuś początkującemu:) [2015-11-11 19:21]

spines21


      Mati (mati604444) Szukam spinningu cw myślę do 25 gram max na jezioro do łowienia okoni,szczupaków. Wiem że ciężko połączyć te 2 ryby .Szukam wędki 20-25 bez wklejanej szczytówki. Wolę kij i jednolitej budowie, bo chce łowić na obrotówki 1,2,3 i małe,średnie woblery, czasem na gumy. Zaznaczam, że nie chodzi mi tutaj o małe okonki 20 cm+ tylko sztuki 30 cm minimum, których agresywne branie będzie wyczuwalne.Kiedy okoń będzie brał lekko i chimerycznie to zawsze mogę porzucać za szczupakiem. Nie chce wozić 2 wędki  bo jeżdżę rowerem i nie mam gdzie tego wszystkiego już wieszaćWędka do 150 zł- wiem że to nie kokosy, ale mam jeszcze inne wydatki :) 

[2016-01-18 20:24]

mlodyst

Kolega dał niezłą zagadkę, ale w rzeczywistości masz już określone parametry więc czego tu szukasz? Wpisz google cw do 25g i znajdziesz pełno ofert. Sam zdecyduj co chcesz tutaj każdy będzie polecał co innego. Testeszy X wędkę  Y testerzy Y wędkę X, Janusz wędkę Z. Masz na wydanie 150 zł. To mało i bardzo dużo. [2016-01-18 20:39]

mati604444

Tylko nie kazda wedka do 25g bedzie na tyle czula  [2016-01-18 21:25]

mati604444

Ogólnie nie chodzi mi o wędke super na okonia one i mnie w jeziorze sa dosc fajnych rozmiarow 30-40 chce poprostu rzucic sobie obrotowka 2/3 lub woblerkiem i wyczuc jak okon chapnie przynete bo na kiju do 40 gram raczej tak sie nieda mozna powiedziec ze bede traktowal okonia jako przylow i polowal tylko na duze sztuki może czasem sprobuje sandacza ale niemam kompletnie doswiadczenia w ich polowie :) ps. na okonia mam wklejke ale niechce tachac 2 kijow a lowienie malych okonkow mnie nie kreci :P  [2016-01-18 22:12]

Sith

http://www.wedkarski.com/wedki/10211-wedka-ferox-ultra-spin-jaxon.html model WJ-FUS27020
http://www.wedkarski.com/wedki/6974-wedka-variant-pro-texa-spin-jaxon.html model WJ-RAX27020
a jeśli będziesz łowił głównie z brzegu to
http://www.wedkarski.com/wedki/6974-wedka-variant-pro-texa-spin-jaxon.html model WJ-RAX30020

[2016-01-19 07:46]

mati604444

mikado amberlite 270 5-25 ktos używał? mial w ręku ?  [2016-01-19 19:04]

e-kamien

A ja zaproponuję Mikado Nihonto TT Zander 240/20. Nada się na okonia do gumek 2-3" na główce od 4-5 gram. Na szczupaka guma Kopyto 4L z główką 5-7g sprawdza się doskonale. Jeżeli chodzi o czucie brań, to mogę porównać ją do Okuma Black Rock 245/25. Posiadam oba kije i na obu czucie brań jest podobne. W przypadku niezaciętych brań czuć nawet delikatne pstryknięcie, które można potwierdzić śladem po zębach na gumie. Okuma nie nadaje się do łowienia okoni na małe gumki z lekką główką. [2016-01-19 21:40]