Wędka spinningowa na wąską rzekę

/ 9 odpowiedzi
witam. chciałbym się doradzić na temat kupna wędki:) bd łowił na małej rzece;) szerokość 2m-10m. Chciałbym łowić okonie sporadycznie klenie i jazie i czasami wybrać się na szczupłego czy bolka;) moglibyście zaproponować jakiś kijek?;) mogą być 2:) koszt jednego kijka do 100-150zł :) Pozdrawiam:) 
Sith


http://www.wedkarski.com/wedki/6994-wedka-extera-jig-spin-jaxon.html
lub
http://www.wedkarski.com/wedki/6973-wedka-variant-pro-jig-spin-jaxon.html
(2015/05/14 12:57)

spines21


 »  » 

 

wędka spinningowa


Autor: Kuba 
Koło: Koło PZW Sandacz przy KWP w Kielcac…
utworzony: 2015/05/14 19:31
witam;) chciałbym zakupić wędkę spinningową jednak nie mam pojęcia jaką;/ chciałbym łowic na nią na rzece, czasami nad zalewem;) ryby które chce łowić to głównie szczupak boleń i okoń, jednak chciałbym czasami też wyskoczyć na klenia czy jazia.. stąd moje pytanie: czy lepiej kupić jedną wędkę czy lepszym wyborem byłyby dwie? proszę o odpowiedzi z własnego doświadczenia;) proszę również o propozycje co do wędzisk;) pozdrawiam :)

 

(2015/05/14 19:46)

metelik


na poczatek jedna wedka styknie: 5-25g albo 10-30 ;) z czasem i tak podejmiesz decyzje o kijku typowo szczupakowym np 20-40 albo i cos mocniejszego na szczupaka potwora. Powyzej doradzony dragon thytan jest calkiem calkiem,,,

Pozdrawiam
    Tomasz (2015/05/14 23:39)

Sith


witam;) chciałbym zakupić wędkę spinningową jednak nie mam pojęcia jaką;/ chciałbym łowic na nią na rzece, czasami nad zalewem;) ryby które chce łowić to głównie szczupak boleń i okoń, jednak chciałbym czasami też wyskoczyć na klenia czy jazia.. stąd moje pytanie: czy lepiej kupić jedną wędkę czy lepszym wyborem byłyby dwie? proszę o odpowiedzi z własnego doświadczenia;) proszę również o propozycje co do wędzisk;) pozdrawiam :) (2015/05/15 06:37)

tripod


Jaxon i dobre wędziska? Hmm... Gdybym miał wydać 300 zł na wędzisko, to wolałbym dragon Millenium za 200 parę złotych, nówkę Express lub używkę Team Dragon, Fenwick, a nawet Diaflex Robinsona.

pozdrawiam (2015/05/15 07:33)

Sith


Używam wędzisk JAXON-a od ponad 20 lat i jeszcze się nie zawiodłem.
Niektórzy mają obsesję na punkcie deprecjonowania wędzisk tego producenta, podejrzewam, że skutkiem przeczytania jednej czy dwóch niepochlebnych opinii, bo nie sądzę, żeby nagle tak wielu użytkowników miało z tym sprzętem praktyczne doświadczenia.
To samo mogę powiedzieć o DRAGON-ie ... hm... Taka sama firma jak JAXON i nie sądzę, żeby ich wędziska były sprowadzane z innych źródeł, różnią się marką, nazwami i ceną.
Jeśli chodzi o DRAGON-a to cenię i używam żyłki, ale reszta... hm...

Ps
Każda pliszka swój ogonek chwali... (2015/05/15 07:56)

fumel


ja posidalem grand virtuoso 2,7 m 10-40 cw.ogolnie nie mam zastrzezen.podczas upadku pekla mi szczytowka i napisalem do firmy czy mozna zamowic.szczytowka za 60 zl a wysylka za 20 zl.dorzucajac kilkadziesiat zl mam nowa wedke.ogolnie zaplacilem za nia ok 150 zl jakies 3 lata temu.pozdrawiam (2015/05/15 08:50)

raczusxwp


dziękuję za wypowiedzi;) (2015/05/22 15:40)