Wędka spinningowa z kołowrotkiem

/ 10 odpowiedzi
Cześć wszystkim,
Mam pytanie dotyczące sprzętu spiningowego.
Jaki kij wybrać na klenie,okonie,jazie i ewentualnie na małe sandacze i szczupaki ? Wiem że jest to duża różnorodność gatunków, ale nie mam funduszy by kupić kij na każdy z gatunków. Łowię na zalewach i małych rzekach. I też żeby cały sprzęt nie kosztował więcej niż 200 zł. Razem z kołowrotkiem.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


Po pierwsze: małych sandaczy i szczupaków się nie łowi, bo mają wymiar ochronny.
Po drugie: tematów jest cała masa, użyj opcji szukaj i znajdziesz odpowiedź na zadane pytanie. (2013/04/25 07:39)

agreda


chodzi mi o sandacze i szczupaki trpche ponad wymiar :D nie łap za słowa :D (2013/04/26 08:57)

Krul-Mateusz


Wędkę kup sobie Mistralla - Navigator. Ja posiadam Tournamenta z którego jestem bardzo zadowolony. Navigator jest produktem o półkę niższym od tour. Kołowrotek np. Dragon Mystery, lub coś od Robinsona. Chester byłby dobry. (2013/04/26 14:34)

Jacoslaw


Zastanów się czy nie lepiej zaczekać czas jakiś i kupić sprzęt, który nie tylko z nazwy będzie wędką i kołowrotkiem. Cena jaką założyłeś na zakup kija i kołowrotka pozwoli Ci cieszyć się sprzętem klasy leszczynowego kija i jednorazowego młynka. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Jeśli stać Cię na zakup zestawu za 200zł to znak, że musisz mieć sporo kasy bo takie zestawy będziesz kupował bardzo, bardzo często. 
Dokładając stówkę kupisz już coś co pozwoli Ci cieszyć się wędkarstwem dłużej niż jeden wypad.

Pozdrawiam. (2013/04/27 07:13)

u?ytkownik20737


Myślę że powinieneś szukać wędki takiej pod 18-21 g to będzie uniwersalna wędka. Moim zdaniem powinieneś pójść do dobrego sklepu wędkarskiego się popytać dowiedzieć co i jak, wziąć w ręce kijaszek jakiś kołowrotek, pokręcić.. Bo tak to trudno się wstrzelić w twój gust. Ale myślę że na początek taki zestaw za 200-250 zł jest w sam raz.  (2013/04/27 08:01)

grzesiu92


Kup sobie jakas tanią wklejankę np red stara 8-28 albo 6-18 2.7 ( ok 90 zł) powinno wystarczyc + kołowrotek w rozmiarze 30 - 35. Na klenie przynajmniej takie jak lapię w radomce wędka musi być sztywna wtedy więcej zacinam ale ta pwoinna byc ok.  Jak be dziesz szanował to posłyży ci. I nie sluchaj mistrzów od sprzętu za tysiące i speców od łowisk specjalnych ile bo juz wielu takich spotkałem ;P Idż do wedkarskeigo zobacz tą wędke albo wybierz tą co najlepiej ci leży w ręku, tylko nie przesadzaj z delikatnoscią sprzętu bo potem bedziesz pisał że to kijowy sprzęt i nei wytrzymuje ;)

Pozdrawiam (2013/04/27 10:52)

LUCKY YOGI


Zastanów się czy nie lepiej zaczekać czas jakiś i kupić sprzęt, który nie tylko z nazwy będzie wędką i kołowrotkiem. Cena jaką założyłeś na zakup kija i kołowrotka pozwoli Ci cieszyć się sprzętem klasy leszczynowego kija i jednorazowego młynka. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Jeśli stać Cię na zakup zestawu za 200zł to znak, że musisz mieć sporo kasy bo takie zestawy będziesz kupował bardzo, bardzo często. 
Dokładając stówkę kupisz już coś co pozwoli Ci cieszyć się wędkarstwem dłużej niż jeden wypad.

Pozdrawiam.


Zgadzam się ze zdaniem Kolegi, przerabiał to każdy z nas, wydasz 200 zł i dostaniesz badziewie, poczytaj opinie ludzi którzy mają i używają, nie sugeruj się za bardzo opiniami sprzedających, wiadomo że każdy będzie zachwalał, kopalnią wiedzy jest np. Google, wpisz hasło np.: opinie o spinningach Dragon lub coś w tym guście, wyskoczy ci cała masa podpowiedzi użytkowników, czytaj, porównuj, jak coś wybierzesz - idź do sklepu, weź do ręki, zobacz czy ci leży i dozbieraj kaskę - taka moja rada w tym temacie. Na logikę biorąc to żeby kupić coś co ci posłuży więcej niż przez wakacje musisz wydać drugie tyle. (2013/04/28 13:04)

kamillbn


Na te rybki co podałeś Daiwa Exceler 5-25g na pewno będziesz zadowolony. Był to mój pierwszy spinn i spisywał się znakomicie na szczupakach, kleniach, pstrąch co prawda sandacza na niego nie wyciągnąłem bo nie było okazji. Ale ten kijek mogę Ci polecić. Pozdrawiam (2013/04/28 13:19)

kamillbn


Cena kijaka na alle... to około 220 zł , sorry źle doczytałem ty chcesz za 200 cały zestaw więc zgadzam się z przedmówcami. (2013/04/28 13:22)

xxxczokxxx


mikado ma dobre cenowo wędki i jakościowo nie najgorzej (2013/07/27 22:52)