Zaloguj się do konta

Wędka spinningowa na grunt

utworzono: 2011/06/08 22:19
fanek15

Witam serdecznie chciał bym się zapytac jaką najlepiej kupic wędkę spiningową na sprężyne ? chciał bym taką żęby można było zmienic na woblerka czy blaszkę:) bo też łowie nie złe szczupaczki z łódki prosze o propozycję do 100 zł nawet taniej i prosil bym jeszcze o doradzenie taniego kołowrotka z góry dziękuje
[2011-06-08 22:19]

dviva

jak masz 100 zl to moge spokojnie ci polecic wedki cormoran mam taka  10-30 gram i sprawdza sie w wedkowaniu jest delikatna a zarazem mocna bo wytrzymala juz szczupaka 1 mb i po tym polowie smialo zacinam wszystkie brania bez obawy wejdz do sklepu i zobacz jaka ci pasuje do reki w miare  swojej wagi i dlugosci.pozdrawiam i zycze udanych polowow.... [2011-06-08 22:53]

kasalka

...wędkę spiningową na sprężyne ?...

Ze spinningiem kiedyś dużo chodziłem ale takiego określenia to jeszcze nie słyszałem. Co oznacza "na sprężynę"?
[2011-06-08 23:23]

fanek15

...wędkę spiningową na sprężyne ?...

Ze spinningiem kiedyś dużo chodziłem ale takiego określenia to jeszcze nie słyszałem. Co oznacza "na sprężynę"?

chodzi o to na gruntówkę
[2011-06-08 23:26]

kasalka

W takim razie spinning to jedno, a grunt to drugie. Jedną wędką tego nie pogodzisz. Nie dzisiaj. Kiedyś, dawno temu, z braku dostępności sprzętu można było sobie pozwolić na używanie jednego kija do spina, na spławik czy grunt. Dziś jest inaczej, i jedną wędką nie zaspokoisz swoich potrzeb. Potrzebujesz dwu wędek, jedna spinningowa druga gruntowa. Napisz coś o łowisku (jaka rzeka, jezioro) coś się znajdzie, dobierze.
[2011-06-08 23:39]

fanek15

witaj łowie głównie na dwuch jeziorach bliźniakach obok siebie nie sa do siebie polączone woda czysta tylko niestety zarośli na dnie dużo siedziałem całą noc łowiłem na spławik z gruntu i nic ani puknięcia zmiejszyłem o 4 grunt odrazu 4 leszcze ładne leszcze , czy na takim jeziorze z zaroślami można łowic z gruntówki? wydaje mi się że ryby nie widza przynęty , ale mieliśmy pisac o wędce najlepiej na blachę lub tweestera

[2011-06-08 23:50]

ayem

Ja nic nie rozumiem .... Jeśli chcesz łowić okonie czy szczupaki to musisz kupić spinning do niego zakładasz blaszkę , wszelkiego rodzaju gumy lub woblery czyli przynęty sztuczne . Jeżeli zaś nastawiasz się na białą rybę leszcz , płoć , lin itd wtedy używasz wędki na spławik lub na grunt i wtedy do niej zakładasz koszyczek lub sprężynę .
[2011-06-09 08:50]

Artur z Ketrzyna

Kolego Fanek, trudno pogodzić wędzisko gruntowe ze spiningiem. Ponieważ spining na zarośnięte łowiska powinien się wyróżniać cw. 10-40g, a na standardowe łowiska cw. 10-30g. Zaś wędzisko gruntowe zazwyczaj ma cw. 40-80g i więcej w zależności od zestawu i na jaki gatunek ryby.
Do tego dochodzi długość wędzisk. Optymalna długość gruntówki to 3,0-3,6m., a spiningu z łódki to 2,1-2,4m, zaś z brzegu 2,7-3,3m.
Jedynie akcja kija może być podobna, bo to już zależy od samego wędkarza jakie ma upodobanie, czy szczytowa, czy paraboliczna.
Pogodzić możesz tylko lekką gruntówkę (płoć, leszcz, lin, karaś), z żywcówką na szczupaka bo tu cw. 10-40 pasuje do obu, a optymalna długość to 2,4 do 3,0 metra. Nawet wtedy możesz łowić na tą samą żyłkę (0,24- 0,30), tylko przezbrajasz i wędkujesz.

Ale nie martw się, bo jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz tanie wersje tych wędzisk i za oba zapłacisz od 100 do 160 zł. I będziesz z nich napewno zadowolony. Bo drogie nie zawsze znaczy lepsze. Moja rada używaj tylko pół kompozytów, są o wiele tańsze i wytrzymalsze na mechaniczne uszkodzenia. Może co fakt są troszkę cięższe, ale dla różnicy raptem może 200g, szkoda przepłacać nawet 100 zł i dużo więcej.

Pamiętaj żelazną zasadę w wędkarstwie; TO NIE SPRZĘT ŁOWI RYBY, TYLKO WĘDKARZ!
Tak więc nawet jak byś miał wędzisko za 300 zł i kołowrotek za 1000 zł, nic to co nie da, oprócz satysfakcji posiadania tak drogiego sprzętu. Bo celnie zarzucić przynętę i odpowiednio zaciąć musisz TY, jak i wybrać miejscówkę i tak dalej...
[2011-06-09 09:17]

fanek15

dziękuje za poradę napewno czegoś poszukam narazie mam spining za 40 zł długosc 270 a wyrzut 10-30 sprawdza mi się ona na spławik złapałem pare leszczyków
[2011-06-09 10:56]