Zaloguj się do konta

wędka spiningowa na pstrąga

utworzono: 2009/04/04 21:36
stan

Mam pytanie do znawców, czy Mikado Lexus Sappire Spin o ciężarze wyrzutowym do 13 gram nada się do łowienia w takich rzekach jak Rega, czy Drawa pstrągów, myślę o tych ciut większych od 35 cm.w górę . Nigdy nie łowiłem pstrągów, a chciałbym łowić na meppsy nr 3 i sześcio-siegmio centymetrowe woblery. Może ktoś by mi zaproponował konkretnego spina. Z góry dziękuję [2009-04-04 21:36]

Zdzichu

Kijek przedstawiony przez Ciebie jest do zastosowania do ultralekkich i lekkich przynęt.Zaletą jest duża ilość przelotek i dobre przekazywanie brań tak przez szczytówkę jak i przez dolnik.Można wyczuć delikatne brania przy małych przynętach (twistery, rippery czy małe woblerki).Wadą są natomiast przelotki, są na zbyt niskich stopkach i to utrudnia wyrzuty lekkimi przynętami - mokra żyłka wówczas klei się do części szczytowej. W zasadzie nie ma idealnego kija pstrągowego.Zależności jest wiele - czy to będzie rzeka,rzeczka czy ciurek, na jakie przynęty będziemy łowić, czy chociażby preferencje wędkarza (długość wędki i akcja).Podsumowując uważam, że w/w kijek jest nieco za "słaby" na Twoje rzeki.Proponowałbym coś z firmy "Dragon".Np.Millenium Heavy Duty c.w.5-25, mocny kij pstrągowy do średnich i większych przynęt, do połowu w większych rzekach.Zależy też jaką preferujesz akcję, sztywną czy miękką, najlepiej "pomachać" trochę w sklepie.A już luksusem by było sprawdzenie akcji wędki z kołowrotkiem i przewleczoną przez przelotki żyłką - wówczas ciągnąc za koniec żyłki poznamy pracę (ugięcie) naszej wędki. Pozdro ... [2009-04-05 01:07]

--rzeka taka jak Rega czy Drawa stawia pewne wymagania ,tam oprócz pstrąga można trafić na troć, więc sprzęt musi być mocniejszy , proponuję wędzisko dł.2.70m. cw. do 30gr. akcji o średnim ugięciu pod obciążeniem ,firmy nie podaję bo na rynku jest duży wybór .. [2009-04-05 10:05]