Zaloguj się do konta

Wędka Shimano stuki puki blanka

utworzono: 2011/07/02 19:55
tko

Miałem wcześniej kilka spinnigów Shimano i nigdy nic wewnątrz blanku nie stukało.

Czy zdarza się by czasami w nowym kiju dochodziły z wewnątz blanku jakieś własnie takie niepokojące odgłosy? przy trzymaniu i "dygotaniu" wędziskiem jest to szczególnie słyszalne.

Na kij mam 5 lat gwarancji więc się nie martwię, chodzi mi tylko o to czy to normalnie występujące zjawisko? :)

[2011-07-02 19:55]

Nie spotkałem jeszcze stukająco-pukającej wędki. Do reklamacji na pewno. [2011-07-02 19:58]

tko

Wędkę wybierałem w sklepie, sprzedawca testował siłowo ten spinning na maksa. Aż się bałem że pęknie. Kiedyś właśnie byłem świadkiem jak w sklepie sprzedawca zachwalał sprzęt i po kilku próbach kij trzasnął- zobaczyć jego minę, bezcenne.

Może nie jest to takie bezczelne stukanie pukanie jak napisałem, ale gdy macham kijem w różne strony to słyszę z środka wędki jakby się coś tam oderwało i lekko pukało w blank.

[2011-07-02 20:03]

news34

miałem kiedyś taki sam przypadek w kiju stuki,jakieś dziwne kokony porobiły sie wewnątrz,

zaschłe robactwo ale wyglądał to jak bobki.Było słychać stuki z wewnątrz.

Wyciągnąłem zatyczke z kiją i wytrzęsłem to ze srodka,a moze wystarczy wypłukać wodą.

Kijek przed tym zdarzeniem lezał kilka lat w garażu.

[2011-07-02 20:40]

kargul

Wędkę wybierałem w sklepie, sprzedawca testował siłowo ten spinning na maksa. Aż się bałem że pęknie. Kiedyś właśnie byłem świadkiem jak w sklepie sprzedawca zachwalał sprzęt i po kilku próbach kij trzasnął- zobaczyć jego minę, bezcenne.

Może nie jest to takie bezczelne stukanie pukanie jak napisałem, ale gdy macham kijem w różne strony to słyszę z środka wędki jakby się coś tam oderwało i lekko pukało w blank.

w tyczce to od nagrzania tak strzela podczas zacinania radze ci odkrecic dolnik i pod prysznic lub  karcherem do srodka tylko nie za duze ciasnienie [2011-07-02 20:44]

tko

nie nie, to na pewno nie żadne robaki. Kurde kij za 600 złociszy więc nerw mnie trochę chwyta.

Dokładnie go sobie pomacałem teraz. Gdy łapię palcami dolną przelotkę i zaczynam ruszać góra-dół, zaczynają się właśnie te stuki. Tak jakby mocowanie przelotki robiło od środka wędki takie "cykanie" -  nie ma jednak mowy by przelotki były źle przymocowane do blanku. Co prawda lakier puścił ale to chyba normalne, przy wielkich obciążeniach lakier musi się odkleić od blanku

[2011-07-02 20:54]