Wędka Shakespeare Match 3

/ 4 odpowiedzi
Ostatnio po okazyjnej cenie kupiłem wędkę shakespeare mach 3 o długości 4.20 m. Jak myślicie na jakie łowiska i jakie ryby się ona nadaje???
NicraM


Ładny kijek

jak każda odległościówka nadaje sie do metody tzw. angielskiej, tj. do łowienia przy uzycia spławika wagler. Wędka na jeziora i stawy. ja wolę krótsza do 3.90. Ja swoja przerobiłem w ten spsób, że mam jeszcze jeden rozbieralny element i mogę wędkę skrócić jeszcze do do 3,60. sprawdza mi sie tez świetnie na lipienia i brzanę z kołowrotkiem ( muchowy) o ruchomej szpuli na tzw. przepływankę.

miłego wędkowania

(2011/02/21 18:58)

NicraM


Sorki na wszystkie ryby spokojnego żeru - biała ryba ( leszcz, płoć, krąp, lin, karaś,itd. na okonia tez się nadaje, ja swoją nawet spiningowałem paproszkami (2011/02/21 19:00)

ms


Myślę, że to powinien być dobry kij. Sam z chęcią chciałbym zobaczyć jak się prezentuje. Sprawdź od razu czy wszystkie przelotki są ok, bo tu Alconite, a w wersji match to są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić.

Co do zastosowania tego kija, to jak zostało wspominane powyżej - połów spławikowy metodą angielską. Ryby - głównie biała ryba. Przy tej długości wędki możesz próbować łowić w rzeczkach (przepływanka z ang. trotting). Przy tej długości wędki będziesz mógł łowić z dużych odległości wagglerami, jak z bliższych też. Łowiska - wszelkiego typu łowiska z wodą stojącą i wolno płynącą.

Na Twoim miejscu nie używałbym, jeżeli chodzi o wytrzymałość przyponu mocniejszego 2,3kg wytrzymałości, co i tak pozwala dość duże ryby wyciągnąć. (2011/02/21 22:32)

dziobakokon


Ostatnio byłem z nim na karpiach i łowienie przednie. Miałem rewelacyjne zacięcia ale jest jedna wada troszkę za długa jak dla mnie... (2011/02/25 13:02)