Wędka sandaczowa o małym cw.

/ 29 odpowiedzi
jeryk

Do Tomas81.Dla mnie dolnik to część od mocowania  kołowrotka do końca wędki, na to zwracam uwagę przy zakupie kija ,bo tak mi pasuje , dla mnie ta odległość to dolnik, a nie opis producenta od początku korka do końca przykładowo.Wiem że to także część powyżej kołowrotka ,ale to mnie nie interesuje ,nie chciałem nikogo urazić tą opinią.Po twoim poście widać że opierasz się tylko na opisach producenta, bo faktycznie w opisach obu wędek jest tak jak piszesz,ale w rzeczywistości gdy przyłożysz jedną do drugiej od mocowania kołowrotka do końca kija , to fishmaker ma go krótszy o około 10cm.Nie wiem o co się tak wkurzyłeś ,może miałeś zły dzień,ale Ty na pewno obu wędek w ręce nie trzymałeś ,albo miałeś zakłócenia wzroku wtedy,połamania kija. (2013/11/16 23:12)

ZanderHunter

Byłem dzisiaj w sklepie i obejrzałem sobie wędki

1.Dragon Guide Select Hornet 2,45M 3-18Gr.

2.Dragon Fishmaker Jig /Fuji 2,45M 3-18Gr.

Pomacałem dragona Guide Selecta  ale leciał do przodu na pysk ,dolnik za długi jak dla mnie ,jakoś mnie nie zachwycił.

Potem przeszedł czas na Dragona Fishmakera ,ten mi leżał w ręce bardzo lekki 125gr, czuć że szybki akcja X-Fast .Krótki dolnik ja lubię ,w Selectie za długi na oko 10cm dłuższy ,pomachałem i kupiłem za 394zł.
Czuję że będę zadowolony choć to wklejanka znowu ale przecież to nie wada.
Chce kupić do niego kołowrotek Spro Red Arc tylko nie wiem który ?

1.10200

2.10300

Jak ja uwiebiem jak ktoś wypisuje totalne bzdury. Za długi dolnik w Selekcie- raptem 26 cm a w Fishmakerze jest OK gdzie ma on aż 29 cm!!! I jeszcze porównanie że w GS Hornecie jest na oko dłuższy o ok 10cm od Fishmakera. Koleś pewnie nawet nie widziałeś na oczy tych wędek skoro wypisujesz takie dyrdymały. Żenada.

A ja głupi chciałem takiej osobie pomóc...

I ja przyznam rację Tomkowi seria GS Dragona ma jedne z najkrótszych dolników a miałem 2 szt. "Veltice" i "Vipera" to wiem i na pewno GS "Hornet" nie ma dłuższego dolnika od D
ragon Fishmaker Jig /Fuji 2,45M 3-18Gr....:) co do przydatności długości dolników w wędkach przeznaczonych do połowu sandaczy mam odmienne zdanie moim zdaniem dolnik w "patyku" pod zandery powinien być dłuższy tym bardziej podczas łowienia z brzegu aby mieć dobre podparcie na łokciu a podczas "pstryka" porządnie przyłożyć mętnemu...w nochala...lecz ile ludzi tyle opinii...:) jednemu leży drugiemu nie...:)

P:)

(2013/11/17 13:28)

użytkownik32263

Do Tomas81.Dla mnie dolnik to część od mocowania  kołowrotka do końca wędki, na to zwracam uwagę przy zakupie kija ,bo tak mi pasuje , dla mnie ta odległość to dolnik, a nie opis producenta od początku korka do końca przykładowo.Wiem że to także część powyżej kołowrotka ,ale to mnie nie interesuje ,nie chciałem nikogo urazić tą opinią.Po twoim poście widać że opierasz się tylko na opisach producenta, bo faktycznie w opisach obu wędek jest tak jak piszesz,ale w rzeczywistości gdy przyłożysz jedną do drugiej od mocowania kołowrotka do końca kija , to fishmaker ma go krótszy o około 10cm.Nie wiem o co się tak wkurzyłeś ,może miałeś zły dzień,ale Ty na pewno obu wędek w ręce nie trzymałeś ,albo miałeś zakłócenia wzroku wtedy,połamania kija.

Kolego dolnik to dolnik, to konkretna nazwa oznaczająca część wędki od KOŃCA uchwytu kołowrotka do samego końca wędki. A nie od środka stopki kołowrotka jak ty próbujesz mi wcisnąć. Poza tym nie opieram się tylko na danych prodcenta bo tak się składa że miałem dwa kije z serii GS ( Gnom i Reno Killer, miałem w rękach jeszcze Veltickę i właśnie Horneta) a także myślałem nad wklejaneczką Fishmaker 2,6m 2-12g, tej jednak ostatecznie nie kupiłem. Generalnie bardzo dobrze znam wędki Dragona, nie interesowały mnie tylko niskie serie. Jedynie z czym się zgodzę to faktycznie długość wędki od stopki młynka do końca wędki będzie w przypadku Fishmakera ciut mniejsza, lecz to nie jest dolnik. Poza tym ku twojej informacji sam buduję wędki na klasowych blankach i śmiem twierdzić że moja wiedza nt. wędek jest dużo większa niżli twoja. (2013/11/17 13:54)

siawes

Ponowię pytanie odnośnie guide selecta .który  kij będzie wystarczająco delikatny żeby dało się nim łowić na główki od 10g plus guma żeby cały czas czuć opad ? bo o to mi chodzi głównie żeby czuć było opad na najmniejszych główkach. jeżeli nie ma tego żadna wędka z serii GS to podajcie inne propozycje innych producentów oprócz  mikado bo te kijki macałem i mi nie leżą .. pozdrawiam (2013/11/24 11:44)