Wędka Robinson Xenon Perch 2,05m 1-8g

/ 4 odpowiedzi
Witam, chciałbym zapytać się was o poradę. Czy wędeczka Robinson Xenon Perch 2,05m 1-8g zda egzamin podczas połowu okoni i wzdręg przy użyciu żyłeczki 0,10mm. Do niedawna łapałem na stary doby przysłowiowy "bambus" ale czas wejść na całego w życie wędkarskie, zaczynając sezon od nowej wędki i miejmy nadzieje sukcesów w zawodach spinningowych. Będę poławiał z brzegu w dość dużych zaroślach więc odległość rzutu przynęty powinna być gdzieś w granicach 10-25m do tego ta mała długość wędki, umożliwiała by mi przedzierania się przez gąszcz trzcin.
Wędka jest dość tania gdyż moje zasoby finansowe  są nie wielkie. Jeżeli ktoś miał jakieś doświadczenia z tą wędą proszę opisać- nie lubię komętów w ciemno, ostatecznie jeżeli ktoś ma mi do zaoferowania równie parametralnie podobną wędkę proszę pisać.
Pozdrawiam LapiePlocie.
ryukon1975

Podstawowa zasada mówi że do łowienia z brzegu używamy wędzisk dłuższych 2,55m-3m,jako spiningista z jakimś doświadczeniem nie wybrałbym 2,05m.Druga sprawa to moc 1-8g jest za delikatną wedką dla początkującego,sam piszesz że nie łowiłeś na taki sprzęt.Licz się z tym że każdy kontakt szczytówki,żyłki a nawet przynęty z trzcinami,zaczepami itp. może skończyć się złamaniem delikatnej szczytówki.Dlatego na twoim miejscu wybrałbym wędkę do 12g a nawet 15g.Zgadzam się z tym że na początek nie warto kupować nic drogiego. (2010/01/10 18:07)

Marabut

Witaj.

Masz zamiar łowić okonki i wzdręgi na mikroprzynety i do tego z brzegu. Więc poszukaj wędki dłuższej min 2.70m a najlepiej 3.0m. Wzdręgi bardzo często łowi się na długość wędki, a i zasięg rzutów będzie o wiele dłuższy. I przy wyborze kija zwróć uwagę żeby wędka nie była zbyt sztywna z uwagi na stosowaną żyłkę 0,10. Cw takiego kijka powinno wynosić 10 - 12 gr.

(2010/01/10 18:24)

turu4

Kolego zdecydowanie dłuższy kij 2,70 lub 3,0m no i ciężar wyrzutu do 15gr.8 gr to zdecydowanie za mało.Wybór wklejanek jest ogromny więc nie powinieneś mieć żadnego problemu z wyborem. (2010/01/10 21:07)

dany21

Konger ma tanie i dobre kije, sam zamierzam kupić coś na okonia z niższej półki i chyba będzie to konger carbomaxx team spin, kosztuje ok 70 zł a na rzadkie wypady i nie duże ryby wydaje mi się dobry. (2010/01/11 20:39)