Zaloguj się do konta

Wędka Robinson Carbomix

utworzono: 2011/02/04 11:38
barto216

Zakupilem Kij Robinson Carbo MIx do 30 g :) czy bedzie na klenie ? :) [2011-02-04 11:38]

Travis

nie zaśmiecaj !!! [2011-02-04 12:41]

gaudi xxxx

Jeśli chodzi o kij na klenie to,ten ma z pewnością zbyt duży ciężar wyrzutu.Lepiej poszukaj coś w przedziale 3-18 gram,długośc minimum 2,9metra.Kleń jest płochliwą rybą,długim kijem łatwiej poprowadzisz przynętę.Szczególnie długie wędzisko przydaje się na przelewach.Ja używam Kongera Salto  5-18 gram wyrzutu i sprawdza się świetnie,super kijek to Daiwa Infinity.Jeśli łowisz też jazie to ja preferuję kije z wolniejszą akcją,bo dużo jest pustych brań na szybkim kiju.Kołowrotek dobry i w miarę dobrej cenie to Spro Red Arc -tłukę go non stop od 3 lat,i działa jak nowy,dokładnie nawija żyłkę,ma znakomity hamulec co przy łowieniu na cieńkie żyłki jest podstawą,jedyną wadą był po jakimś czasie szum z rolki prowadzącej żyłkę-i jeszcze jedna rada,nie łów  kleni na żyłki 0,14 bo tylko nie potrzebnie będziesz kaleczył ryby porzez urwane woblerki czy obrotówki.Ja początkowo łowiłem na 0,16 ale kilka urwanych pięknych kleni,nie mówiąc o boleniach,zdecydowało że używam 0,18-i chyba dzięki temu złowiłem swojego rekordowego bolenia,i bardzo ładnego sandacza.Żyłka 0,18 w niczym kleniom nie przeszkadza-ważniejsza jest wielkość agrafek z krętlikiem z którą to nie ma co przesadzać-pozdrawiam-grzegorz
[2011-02-04 13:43]

FanAtyk

"Troszkę" ten infinity kosztuje, nie powiem :-) Też planuje sobie kupić kleniowy kijek, bo łowię od niedawna i na razie mam jeden kij (cw 30g) i jest troszke za sztywny - co nie przeszkodziło mi jednak złowić nim swojego pierwszego, i jak na razie największego klenia (45cm) i też na żyłkę 0,18. Bardzo mnie zainteresowały te rybki i planuję w tym sezonie poświęcić im większość wypadów. pozdrawiam!
[2011-02-04 14:14]