Zaloguj się do konta

Wędka podlodowa na okonia do błystki

utworzono: 2012/12/04 12:16
kuba8922

Witam wszystkich  :) jest to mój pierwszy post :) chciałbym zapytać jakie wędki stosujecie do błystki ? jaka długość? twardość? czy kiwok przydaje się czy nie koniecznie ?? Sezon już nie długo :) ładnie mrozi więc jest szansa że jeszcze w tym roku wywiercimy pierwsze dziurki:) Pozdrawiam [2012-12-04 12:16]

Draq

Ja lubię sztywne kije, ale powinny byś średnio twarde lub nawet miękkie. Kiwak przydaje się przy delikatnych braniach okoni, nie zawsze każde skubnięcie daje się wyczuć na blanku, kiwak do błystki musi być twardszy niż do mormyszki :) Długość 50cm.
[2012-12-04 15:18]

spinnluki

50 -60 cm to dobra długość pozwalająca na wygodne łowienie na stojąco. Ważne żeby wędka była delikatna i pod większym okoniem wyginała się po rękojeść (tu lepiej sprawdza się kompozyt szklany od grafitu). Kiwok oczywiście dopasowany do wielkości błystki ale jest niezbędny, ponieważ zwłaszcza duże okonie potrafią zasygnalizować branie tylko delikatnym przygięciem kiwoka kiedy błystka znajduje się w bezruchu. Na "gołej" wędce jest to nie do zauważenia. Ważną a lekceważoną często sprawą są pierścienie mocujące kołowrotek i sam uchwyt. Musi być "ciepły" czyli odpadają metalowe elementy. Wszystkie opisane warunki spełnia wędka Dragona "Sensible Ice". Dodatkową zaletą jest ultralekka waga (31g) i szczytówka która jest praktycznie nie do złamania,

Ł.M.

[2012-12-06 09:22]

kuba8922

Dzięki Spinnluki :) pomogłeś mi w wyborze wędeczki. Co do kiwoka to jaki jest lepszy z blaszki czy na sprężynce ? może macie jakieś propozycje ? żyłka pod blaszke 0,14 wystarczy??   [2012-12-07 17:05]

JKarp

CześćMam wrażenie, że już pisałem w tym wątku o tej wędce : http://allegro.pl/mikado-wedka-podlodowa-marry-go-round-i2809985108.html
Jak śmigałem po lodzie była to niezastąpiona wędka do łowienia blaszkami. Konstrukcja bardzo zmyślna ale rzeczywiście pokazuje dokładnie brania - podnoszone też.  JK [2012-12-07 17:17]