Zaloguj się do konta

Wędka oraz kołowrotek do 450zł

utworzono: 2018/02/22 19:15
Danther

Witam poszukuję fajnej wędki karpiowej oraz kołowrotek do 450zł.Zamierzam łowić na wodzie stojącej, występują w niej : karp,lin,amur,leszcz oraz mniejsze ryby.Proszę o pomoc w doborze dodam że to będzie moja pierwsza wędka karpiowa zawsze łowiłem na feedera ale na tym zbiorniku będe starał się skupić na amurach oraz karpiach.Ryby przeważnie jakie się tam trafiają są w przedziale 3-12kg pływają tam większe ale rzadziej się trafiają.Przypominam że wędka oraz kołowrotek do 450 zł.Proszę o pomoc ! [2018-02-22 19:15]

MarcinMorawski

Witam kolegę. Też miałem taki problem niedawno zakupiłem wędke JAXON ZAFFIRA CARP GROUND 360cm 3,0lbs i jestem bardzo zadowolony wędka mnie kosztowała z przesyłką 120zł więc sam kij 100zł jestem początkującym karpiarzem ale jeśli chodzi o wędki to polecam JAXONA  mam kilka z tej firmy i jestem zadowolony bardzo. Jeśli chodzi o kołowrotek to też jakiś z JAXONA  (podesłałem kołowrotek) myśle że będzie dobry ponieważ kilku moich kolegów ma i sobie chwalą Jeden wyciągał bez problemu 4 kg karpie więc daje rade :)  A JEST TO MODEL  JAXON TOP CARP FRXL 600
Ps. JA jestem zdecydowany na ten kołowrotek. :)  [2018-02-23 10:11]

grze-sielski

Kolega dobrze mówi, wbrew powszechnej opinii jaxon robi naprawdę bardzo dobre wędki i kołowrotki, i to w małych cenach. Ja mam i polecam wędkę Extera tele carp 3,60 m, do 120g. Nie wiem ile to lbs ale jak dla mnie wystarczy nawet na karpie dwucyfrowe. Kołowrotek to magnet carp frxl 400, przełożenie 5:2:1. Nie wiem jaki rozmiar bo to 400 to model. Pomieści kilkaset żyłki 0,27, 150m żyłki 0,33. Wierz mi, że żyłka 0,33 albo plecionka 0,20 spokojnie wystarczy na takie ryby jak mówisz. Nie wiem jak z odległością czy 150m ci wystarczy ale szczerze polecam ten kołowrotek, robi robotę, mam go 4 lata i żadnych uszkodzeń ani nic się nie psuje. Mam nadzieje ze pomoglem [2018-02-23 10:43]

MarcinMorawski

Oo,Super bo sam teraz myśle nad kupnem jakimś i własńie czekałem na taką opinię tego kręciołka. :) DZIĘKI BARDZO.  [2018-02-23 15:13]

MarcinMorawski

a jak z modelem 600 jest myślisz że tak samo udany ?? [2018-02-23 15:17]

Eryk S

Za ta kwotę spokojnie coś sensownego kupisz nie koniecznie z jaxona. Z kołowrotków mogę ci polecić okume tactic lub traventine mocne solidne krecioly za około 200zł . Jeśli chodzi o wędkę to zostaje ci jeszcze ok 200 a za te kwotę coś już znajdziesz dla siebie odpuść sobie te najtansze serię bo to przeważnie sztywne mnie [2018-02-23 15:25]

MarcinMorawski

Kto jak woli,moim zdaniem to jest dobra seria kołowrotków i niema co przepłacać skoro ten kręcioł jest bardzo dobry :)  [2018-02-23 15:27]

Eryk S

Ja wychodzę z założenia że kto bardzo tanio kupuje ten dwa razy kupuję. Szczególnie jeśli chodzi o kołowrotki do ciężkiego gruntu . I nie twierdzę ze trzeba od razu kupować sprzętu za niewiadomo jakie pieniądze ale z kolegi budżetem można już kupić coś fajnego co zbiera pozytywne opinie [2018-02-23 19:56]

grze-sielski

a jak z modelem 600 jest myślisz że tak samo udany ??

Pewnie tak. Kołowrotek bardzo dobry wiec modele będą podobne.
Eryk S, szanuje twoją opinie lecz się trochę nie zgadzam, gdyż jaxon robi naprawdę bardzo dobre kołowrotki i wędki, lecz jeśli t Marcin będzie codziennie jeździł na ryby cały rok lub źle go traktował, nie czyścił to za kilka lat się zepsuje, ale jak jeździsz co kilka dni, to ten kołowrotek jak dla mnie 4,5/5 [2018-02-23 20:49]

ksieciu99

Masz 450 zł na wędkę i młynek a w jaxona się pakujesz?2 klasy lepszy sprzęt kupisz za te pieniążki.Popatrz za kołowrotkami okumy lub spro super long cast albo anacondy.Wędkę Ci polecę daiwę black widow.200 zł a posłuży Ci wiele lat.Ja się już wyleczyłem z kołowrotków za 100 zł.Pozdrawiam. [2018-02-23 21:46]

pakul1206

Kolega wyżej dobrze Ci pisze. [2018-02-23 22:25]

grze-sielski

Kołowrotki można podzielić na trzy części:
złe-czyli takie za 40 zł, lub nawet 200-300 (zdarza się)
tanie,więcej nie potrzeba-jaxon. Wiem ze do 400 zł można kupić rzeczy lepsze niż jaxon, ale po co? Kolega jest początkujący, z niektórych cech tych lepszych kołowrotków nie będzie musiał korzystać, a jak kupi jaxona tego co powiedziałem, to zaoszczędzi 100-150zł i wyda na coś innego.
dobre, droższe, zaawansowane- anakonda, okuma, shimano
Mam nadzieje ze ktoś mnie zrozumie
pozdrawiam [2018-02-24 10:22]

ksieciu99

Wiesz że za 450 zł można kupić lepszy sprzęt ale piszesz po co?A po to żeby za rok nie musieć biegnąc po następny.Po2.To że kolega potrzebujący pomocy jest początkujący,nie znaczy że nie może mieć dobrej klasy sprzętu.Po 3.Nie zadał pytania jak zaoszczędzić 150 zł tylko napisał wprost że ma do wydania 450zl więc w tej kwocie podałem kilka przykładów.Po 4.Wytłumacz mi prosze co znaczy ze z niektórych cech lepszych kołowrotków kolega nie będzie korzystał?Jakie to cechy są?Bo dla mnie to lepsze łożyska,obudowy są z lepszego materiału,lepiej nawijają żyłkę i ogólnie dłużej wytrzymują nasze katowanie niejednokrotnie w ciężkich warunkach itp. Ps. Też zaczynałem od jaxona (wędki i kołowrotki po 100zł)z tym że kiedys nie miałem dużego budżetu na sprzęt wędkarski więc radzilem sobie jak radziłem ale uwierz mi że jeżeli kupisz raz a dobrze, porządny i sprawdzony sprzęt(tym bardziej jak masz kasę)będzie Ci służył bardzo długo a i jakość produktu i przyjemność z wędkowania jest o wiele lepsza.I pamietaj kolego "TANIO KUPISZ,DWA RAZY KUPISZ.Tyle odemnie.Pozdrawiam.
  [2018-02-24 12:11]

Eryk S

Jak to mówią mądrego to i dobrze posłuchać !!!!!! Zgadzam się w 100% z kol.ksieciu 99 normalnie nic dodać nic ująć . [2018-02-24 13:12]

MarcinMorawski

Tak, dokładnie jest tak jak ty mówisz. Moim zdaniem kołowrotki tego typu są dobre Jaxon ma fajny sprzęt i do tego dobry co 3 sezony zmieniam i akurat wymieniłem po 3 sezonach Jaxona ale myślę że 3 sezony to ten kołowrotek jest wstanie wytrzymać na dużym obciążeniu. [2018-02-24 13:44]

Adi777

Ten  JAXON TOP CARP moge odsprzedać bo mam i leży nie potrzebnie.
Ja sam łowie takie karpie i amury i wole zostać przy feederkach, większa frajda z holu.
A karpiówka 3lb to jakby feeder 90 g. podobno. [2018-02-24 14:24]

kaliszewski@onet.eu

http://allegro.pl/okuma-carbonite-xp-40-z-wolnym-biegiem-zylka-i7036985761.html [2018-02-24 14:25]

Danther

Z wszystkich opinii na forach wybrałem trzy kołowrotki polecane przez wędkarzy , z których musze wybrać wyłącznie jeden !
http://allegro.pl/spro-565g-super-long-cast-lcs-555-4-8-1-loz-5-szp2-i7176174682.html#thumb/1
http://allegro.pl/anaconda-magic-runner-iv-6500-szpula-gratis-i6952357686.html
http://allegro.pl/kolowrotek-fox-eos-10000-i7125115600.html
Najbardziej jednak faworyzowany jest Super Long Cast.Czekam na opinie o tych wszystkich wymienionych kołowrotkach może ktoś miał doczynienia z którymś i mi pomoże :)
Wędka była prostym wyborem.Całe grono polecało wędzisko Daiwa Black Widow.Po przeczytanych opiniach uważam że ta wędka jest w sam raz dla mnie.Wersję wybrałem dwu-skladową  (z przeczytanych opinii na forum dowiedziałem się żę dwu-składowe mają więcej mocy).Jednak jest problem z wyborem ile ma mieć metrów długości oraz lb(o tym kompletnie nic nie wiem).Czekam na jakieś wskazówki !
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za powyższe opinie :) [2018-02-24 14:59]

Danther

Co do sprzętu Jaxona  dla mnie nie jest przekonujący cenowo również jakościowo.Sam doczynienia z nim nie miałem ale np kolega skarżył sie troche na ten sprzęt i uważam że za 450zł ( do 500) moge kupić lepszy jakościowo sprzęt.Uważam że kołowrotek np Super Long Cast za 270zł jest lepszym wyborem niż powyżej wymienione kołowrotki jaxona (od 100-150).Tak jak księciu99 wyżej napisał chciałbym kupić ten sprzęt i po roku go nie wymieniać :) [2018-02-24 15:07]

ksieciu99

Daiwa black widow jest świetnym kijrm.Posaiadam go tylko w 3 skadzie i nie wiem czy ma konkurencję w tym przedziale cenowym ale pamietaj,że kij nie jest wędziskiem rzutowym.Nie poślesz nim zestawu na 100m i nie nadaje się np.do nęcenia rakietą.Jest poprostu zbyt miękki.Jeżeli wystarczy Ci wędkowanie do 60...może 70 m to podjąłeś świetną decyzję.Anaconda magic runner to potężna betoniarka na która nawiniesz prawie 500m żyłki 0.30.Jest to maszyna na najwięszke ryby.Przy karpiach 15kg nawet nie jęknie.Większego jeszcze nie złowiłem ale czekam na moje wymarzone 20+;-)3 lata użytkuję MR4 i chodzi jak złoto.Żadnych problemów.Jeżeli nie jest Ci potrzebny tak duży młynek możesz śmiało wziać spro long cast.Nie pamietam dokladnie ale tam chyba 0.30 żyłki wchodzi ok 300mPs.Sorki do modelu spro long cast 460 wchodzi mniej zylki Ten przez Ciebie wstawiony to również betoniara:-).Ten FOX ma szpulę w sam raz i to również dobry młynek.Jakiego nie weźmiesz będziesz Pan zadowolony:-)Pozdro [2018-02-24 16:35]

gucek6

Kij.. Daiwa Black Windows...kręcioł Spro LCS 555 [2018-02-24 19:22]

Pablo63

Witam - moja propozycja to:
DAM WHISLER MATCH 420 5-25g
lub
MISTRALL LEXUS MATCH 3.9m 5-25g
kije bardzo lekkie
kołowotek Ryobi Zauber 3000FD ok250pln(ślimakowy posuw szpuli co zapewnia idealny nawój linki ),odpowiednik Spro Red Arca.
pzdr [2018-03-03 22:26]

mazu89

Jaką akcje ma prologic C1 w dwu składzie miałem w ręce taki kij tylko w 3 składzie ale była to straszna witka w dwu składzie ma taką samą akcje? [2018-03-04 06:54]

MarcinZ79

Ja mam karpiówkę Jaxon Black Arrow 3,6 3,5lbs z kołowrotkiem Jaxon Red Carp FRLX500 , złowiłem na nią parę fajnych karpi i jesiotrów. Sprzęt mimo , że tani sprawdził się więc zamówiłem drugi taki sam zestaw. Na allegro z żyłka 0.30 taki zestaw chodzi za około 176 zl i wysyłka gratis. Na razie na nic lepszego mnie nie stać , ale nie uważam , że ten jest zły, Mam również kołowrotek, JAXON TOP CARP FRXL 600 , którego używam do method feeder i równiez sprawdza się całkiem nieźle. [2018-03-04 09:01]

Pablo63

Witam
Proponuję zainwestować w dobry kołowrotek,taki sprzęt za 150pln to namiastki kołowrotków
dla niedzielnych,początkujących wędkarzy karpiowych.
Sprzętu niekupuje się co miesiąc,kupując kołowrotek patrz:
1. Marka (znane firmy światowe) szukać fora inter.umiarkowana cena.
2.Budowa (zastosowanie,posuw szpuli,łożyskowana rolka)
3.Materiał.(dla kapiarzy raczej metal)
4.Wielkość,waga kołowrotka - myślę że max 4000 (waga do 500g)
Ja używam Penn Battle(betoniarka nie do zarąbania,bez sugestii) z plecionką 0,16 do tele matcha -Silstar 3,85m akcja B15-30g,-stara firma lata 80.Kołowrotek uniwersalny,stosuję też do spinningu. Nie patrzeć na bajery(wolny bieg,itd),dobry kołowrotek z tymi bajerami kosztuje 800 - 1000pln i więcej  - Abu,Shimano.   Łowię głównie wyczynowo też na baty - Robinson VDE-R TEAM HMC POLE MX 600 i Mikado Turnament pole 700.

Robinson VDE-R TEAM HMC POLE MX 600- żyłka Dragon HM80 -0,16 amur ok 2,5kg
hol ok 20 min,majty mokre.
pzdr.
  [2018-03-04 16:48]

Pablo63

Taki sobie sprzęt [2018-03-04 16:48]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia