Wędka Okuma Black Rock

/ 12 odpowiedzi
czy ktos użytkuje ten kij. Czy będzie to dobry wybór na łowienie sandacza z opadu. Szukam kija szybkiego i czułego do łowienia gumami z obciążeniem max 20g czasami 25g i gumami 3-4 cale. a jezeli nie ten kij to jaki inny polecacie.
ryukon1975


Sam zwróciłem uwagę na te kije.
Dość przystępna cena i firma która kojarzy się niewątpliwie z dobrą jakością.
Seria jednak od niedawna na naszym rynku i nie było mi dane mieć żadnej wędki Black Rock w rękach ale może będzie okazja przy następnej wizycie w sklepie wędkarskim.
Może ktoś kupił łowi i nas oświeci.:) (2012/06/14 12:22)

u?ytkownik120039


Hej! Miałem w łapach - niezły. Na sandacza chyba najlepszy byłby 7-28 lub 14-42. Ale tego niestety nie było. Macałem 5-25 - na sandacza za duża "klucha" - akcja w katalogu opisana jako fast - jednak w porównaniu do np. Team Dragon jest raczej medium ;) (2012/06/14 12:40)

bozlel


Mam ten kijek 2,18mb 14-42g... Co mogę powiedzieć na tę chwilę? Wizualnie - kwestia gustu, mi się podoba. Kijek jest lekki, Ryobi Oasis 4000 wyważa go już niemal idealnie, dzięki czemu opad, gdy pracuję tylko nadgarstkiem jest wygodny i nie męczy. Kijek jest lekki i dobrze przekazuje pracę przynęty - ładnie oddaje kontakt z dnem. Kij sprawia wrażenie sztywnego, jednak pracuje z ciężkimi przynętami (używam główek 21-30g) i staję się wówczas bardziej "miękki". Czym innym jest niestety kontakt palca z cieniuteńką plecionką podczas rzutu - podświadomie boję się o palec... Niestety o pracy kija "pod rybą" nie opowiem - mam chyba pecha, bo wędkuję głównie na Bugu, gdzie sezon jak do tej pory jest bez ryb... Jeśli ktoś chciałby coś więcej -  czekam na pytania i z nudów wykonać mogę jakieś testy, bo na ryby na razie się nie wybieram - trzeba dbać o swoje zdrowie psychiczne, a i kijek mógłbym w końcu połamać na kolanie! (2012/06/15 23:06)

khakiprichi


Witajcie!!!!
Kupiłem na ten sezon dwa kije z tej serii
O.B.R 2,13 4-21gr opisany jako med-fast kijek do łowienia okoni na gumy i koguty z opadu,spełnił moje wszystkie oczekiwania,łowię nim plecionką 0,12mm dobrze czuć kontakt przynęty z dnem, pięknie sygnalizuje brania kijek szybki i leciutki,testowałem go również na pstrągach i będzie to mój drugi mocniejszy kij pod pstrąga na małe rzeczki pod wobler i obrotówkę,celnie się nim rzuca.
Póki co największe rybki jakie wyholował  to okoń 31cm , szczupak 52cm i pstrąg 36cm.

Drugi z tej serii to 2,75m 7-28gr pod szczupaka i sandacza głównie na jezioro,kijek także dobrze wykonany opisany jako fast i to czuć że jest szybszy od pierwszego kijka.I tym razem się nie zawiodłem łowię nim plecionką power pro 0,15mm jak dla mnie bardzo dobrze opisana dolna granica cw, 3 gr główka i  małe kopytko 3cm pod okonia posyła na tej plecionce gdzieś na 20m-30m co było dla mnie dużym zaskoczeniem, górną granicę dokładnie nie sprawdziłem ale kopyto 10cm plus 16gr główka to już są bardzo dalekie rzuty, przy czym kijek zachowuje się bardzo dobrze.Dobrze przekazuje kontakt przynęty z dnem a tym samym i delikatne brania,jakimiś okazami na ten kij się nie pochwalę bo co lepsze szczupaki na nim siadły szybko mi się wypięły a sandacze w moim jeziorze jeszcze śpią :).
 Do tego kija trzeba założyć kołowrotek minimum w rozmiarze 4000 by był dobrze wyważony,
Ogólnie kije godne polecenia w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś lepszego, krótko podsumowując:
-praca wędek +
-wykonanie +
-cena +
przyjemność z łowienia nimi duża :) (2013/06/06 08:01)

hajasz


dzięki kolego chyba się zdecyduje pozdrawiam (2013/06/06 21:22)

khakiprichi


http://www.youtube.com/watch?v=HA9QSjgkiTE&feature=youtu.be

Okuma BL 4-21gr zdała test pozytywnie!!! (2013/07/17 11:48)

MateuszR86


posiadam ten kij jestem zadowolony i polecam (2013/08/03 09:06)

bony20


Witam, co byście wybraki z 2 spinów:
  • Okuma Black Rock 2.45, cw:5-25g, waga 140g
  • Mikado Inazuma Flash Perch 2.40, cw: do 18g, waga 123g
(2014/01/20 19:23)

mkslonik


Okuma Black Rock 2.45, cw:5-25g, waga 140
Sam takiej używam i jestem zadowolony, przyjemny kijek. (2014/01/20 21:14)


Sklep wedkuje.pl

Dragon Black Rock II