Zaloguj się do konta

Wędka okoniowa Jaxon

utworzono: 2012/10/15 19:26
dawid87

Witam , chciałbym zakupić wędke na okonia lecz nwm jaką , łowie na rzece wiśle z brzegu na gumy blaszki itp. jeśli możecie to proszę was w doradzeniu w zakupie . Wędkę bym chciał jaxona ale nie koniecznie , conajmniej 150 zł albo więcej troszke . z góry dzięki . [2012-10-15 19:26]

78darekb

Kolego Dawidzie ja zaproponuje Tobie dragona express jig 2,7m cw 5-25gr fajny kij mysle ze za niewielkie pieniazki ok 180zl lowie juz drugi sezon jestem super zadowolony przylow w postaci szczupaka nie jest problemem

Polamania

[2012-10-16 07:54]

Millenium HD X-fine 2,7 2-12g wszyscy ją polecają . [2012-10-16 13:59]

arcybiskup

Ja posiadam dwie okoniowe wędki Konger Maxim twist 2-12g 270 bardzo dobra wędka koszt koło 100 zł  i mój nowy nabytek bardzo delikatna okoniówka Dragon Milenium Senso Jig  1-7g koszt ~ 200zł tez dobrze się łowi tą wędką. 
Ale tobie polecam jak na rzekę to Kongera :)  Pozdrawiam. [2012-10-16 14:20]

To zależy od ciężaru używanych przez Ciebie wędzisk, i czy chcesz połowić finezyjnie, czy wolisz sprzęt z zapasem mocy.
Jeżeli być chciał połowić np. na jakieś blaszki max.1 lub twisterki/kopytka do 6cm czyli przynęty w przedziale 2-6g to wędka do 10g jest w sam raz na finezyjne łowienie. Jeżeli natomiast w grę wchodzą koguty, gumy powyżej 7cm, duże główki i łowienie daleko od brzegu, to lepsza byłaby wędka 3-18 :)
Najlepiej by było, jak byś poszedł do sklepu, pomachał kijem na 'sucho' poczytał opinie o nim... Wtedy kupuj śmiało! :D [2012-10-16 16:03]

PanSawik

Od tego sezonu mam Cormorana Black Bull LRC Jiggerspin 2,70m 2-15g, głównie na okonie i klenie na średnie rzeczki, ale na Wiśle też dał radę (co prawda byłem raz :) ), trafiły się również dwa pstrągi, a i 2 kilowy szczupaczek nie był problemem. No i jak na razie jestem bardzo z patyka zadowolony :)
[2012-10-16 19:07]

84Bartek

Witam jeżeli zamierzasz łowić okonie na Wiśle to mam dla Ciebie odpowiedni kijek, który u mnie zalega bo sam preferuję troszkę cięższe łapanie. Jest to dokładnie Dragon Mystery XT Feeling Zander , którego przyznam szczerze kupiłem jakis czas temu bez oglądania w internecie i myslałem, że nadaje się własnie na sandałki. Niestety do klasycznego opadu nie nadaje się w moim odczuciu zupełnie i używałem go jedynie do łowienia okoni i wzdręg w jeziorze. Jest to dobra wędka do łapania na troczek lub mikrojigi, a super czułe wyjmowane szczytowki naprawdę pokazują każde nawet najdelikatniejsze wąchnięcie przynety. Długość i c.w. tez są jak najbardziej odpowiednie na rzekę, a dodatkowo jak to klasyczny dragon  ma na tyle sztywny dolnik, że bez problemu poradzi sobie z przyłowem w postaci sandacza czy szczupłego. Jeżeli jestes zainteresowany to daj znać. [2012-10-18 10:36]

dawid87

Dziękuje wszystkim za radę i chyba wybiore Konger Maxim twist 2-12g 270 . Jeszcze nie jestem pewny , ale dzięki i pozdrawiam : ) [2012-10-20 09:35]

stuart

Na rzekę coś 2,70 i cw. 2-13 [2012-10-20 18:10]

duch czasu

kolego na wisłe to co ty proponujesz i proponuja koledzy to sa wedki bardzo delikatne chyba że bedziesz łowił w zatoczkach bez uciągu t możesz machac takimi kijaszkami ale to juz twój wybór zycie nas uczy i nie wybacza błedów moim zdaniem kup wedkę do 20 gram lekką i sztywną bo inaczej nabawisz sie nerwicy nie tylko żołądka ale i serca
[2012-10-20 20:17]