Wędka o małej długości transportowej

/ 12 odpowiedzi
Od kilku dni poszukuje w sieci wędki (mobilnej - dodatkowej), która charakteryzowała by się jak najmniejszą długością transportową. Oczywiście zapewne wypadnie teleskop ale jaki? Interesuje mnie maksymalny max (cytując klasyka) 65-67cm. Wszystkie wędziska o takiej dł. transportowej to sprzęty w przedziale 20 - 40 zł. Oczywiście nie oznacza to, że szukam wędki za 300 zł lub więcej. Będzie ona służyła na "rybki" rowerowe tj. wycieczkę rowerową połączoną z wędkowaniem. Raczej tańsza niż droższa ze względu na narażenie na uszkodzenia.
Nie interesują mnie systemy mocowań wędek o dł. transportowej 120cm bo stawiam na maksymalną wygodę jazdy, wędkowanie jest tu sprawą drugorzędną. Poprostu chciałbym mieć ze sobą jakiś kijek w razie czego i żeby nie był szmelcem. Pomożecie?
Narazie udało mi się znaleźć wędkę Robinson Dynacore Tele Bream 3.00m / 20-50g o dł. transportowej 67cm. Nie znam tych wędek ale patrząc na cenę i dł. to jest to czego szukam. Jak się zniszczy nie będzie tragedii :) Poproszę o jakieś inne propozycje.
Bernard51


A po co Ci "Robinson, Konger , Jaxon, przecież mógłbyś wozić sam kołowrotek z żyłką i reszte akcesorii w pudełku, oczywiście i nóż którym utniesz leszczynę lub łozinę i masz wędkę na własne nie wygórowane potrzeby, skoro przy rowerowych wycieczkach ma to być gożdzik przy kożuchu. (2014/06/10 12:00)

klerykk


Dziękuję za podpowiedź. Oczywiście rozważę. Może jeszcze ktoś doda jakieś inne typy? (2014/06/10 12:16)

DanielB29


Ja posiadam konger arcus tele float 360 cm po złożeniu ma długość trnasportowa 70 cm Kijek kosztuje w granicach 110 zl. Polecam (2014/06/10 13:05)

klerykk


67cm max. Już pisze dlaczego bo niektórzy nie zrozumieją, że 3cm robi różnice. Więc wędka ma się zmieścić w plecaku i plecak musi dać się dopiąć. Ma on zabezpieczenie przed deszczem i nie narażam niczego co w nim jest podczas wypraw w deszczu. Dosyć drogi telefon, mapy + inne. 67cm pozwoli mi na styk na zamknięcie plecaka i funkcja daszka nad suwakiem spełni swoją funkcję. Dlatego napisałem "maksymalny max" 67cm
110zł ogólnie dużo jak na wędkę dodatkową ale może bym przebolał. Jednak długość nie ta. (2014/06/10 13:15)

u?ytkownik102837


67cm max. Już pisze dlaczego bo niektórzy nie zrozumieją, że 3cm robi różnice. Więc wędka ma się zmieścić w plecaku i plecak musi dać się dopiąć. Ma on zabezpieczenie przed deszczem i nie narażam niczego co w nim jest podczas wypraw w deszczu. Dosyć drogi telefon, mapy + inne. 67cm pozwoli mi na styk na zamknięcie plecaka i funkcja daszka nad suwakiem spełni swoją funkcję. Dlatego napisałem "maksymalny max" 67cm
110zł ogólnie dużo jak na wędkę dodatkową ale może bym przebolał. Jednak długość nie ta.



Proponuje iść do większego sklepu wędkarskiego z kompetentną obsługą i zapytać się czy mają coś w twoim typie. Ważną rzeczą którą musisz podać w sklepie to metoda na którą będziesz chciał łowić i rodzaj łowiska. W dobrze zaopatrzonym sklepie na pewno coś znajdziesz a jak nie to sprzedawca sprowadzi coś specjalnie dla ciebie.

Pozdrawiam Boczny trok (2014/06/12 17:45)

berthold


też kiedyś szukałem do skompletowania takie wędki aby mieściły się w skrzynce narzędziowej ,ba mało tego w tej skrzynce było wszystko potrzebne do łowienia ,przynęty,zanęty przyponówki siatka podpórki wsio wsio ,miałem wtedy matiza i 3 -kę dzieci ,teraz nie doradzę ale popieram pomysł i pewnie znajdziesz odpowiednie (2014/06/12 21:08)

notaki





Proponuje iść do większego sklepu wędkarskiego z kompetentną obsługą i zapytać się czy mają coś w twoim typie. Ważną rzeczą którą musisz podać w sklepie to metoda na którą będziesz chciał łowić i rodzaj łowiska. W dobrze zaopatrzonym sklepie na pewno coś znajdziesz a jak nie to sprzedawca sprowadzi coś specjalnie dla ciebie.

Pozdrawiam Boczny trok


Dobra i prosta rada. Proponuję jeszce wziąć ze sobą po prostu miarkę i sprawdzić, bowiem nie mam pewności, czy długość podana przez producenta obejmuje nasadkę ochronną. (2014/06/12 21:21)

u?ytkownik102837





Proponuje iść do większego sklepu wędkarskiego z kompetentną obsługą i zapytać się czy mają coś w twoim typie. Ważną rzeczą którą musisz podać w sklepie to metoda na którą będziesz chciał łowić i rodzaj łowiska. W dobrze zaopatrzonym sklepie na pewno coś znajdziesz a jak nie to sprzedawca sprowadzi coś specjalnie dla ciebie.

Pozdrawiam Boczny trok


Dobra i prosta rada. Proponuję jeszce wziąć ze sobą po prostu miarkę i sprawdzić, bowiem nie mam pewności, czy długość podana przez producenta obejmuje nasadkę ochronną.



A jeszcze prostszym rozwiązaniem jest wzięcie ze sobą tego plecaka i przymierzenie wszystkiego w tedy będziesz miał pewność na 100% że wszystko będzie grało i buczało.
:) (2014/06/12 22:12)

waski310


Mniejszej nie znalazłem http://allegro.pl/wedka-kieszonkowa-110-cm-kolowrotek-haczyki-i4300022235.html (2014/06/13 09:27)

Zipero


A dlaczego nie chcesz tej wędki? http://allegro.pl/wedka-weglowa-teleskopowa-3m-120-180g-wedki-tanio-i4312308651.html mam ją kilka lat i jest nie zniszczalna przelotki dobrej jakości i jest uniwersalna (2014/06/13 12:34)

Haryyy5


To ma być wędka na grunt, spławik, spinning ? (2014/06/13 12:48)

Zipero


No ja jej używam i do gruntu i do spławika na spining się nie nadaje bo jest dość ciężka, nie bawię się w drogie wędki bo mi szkoda kasy wydawać na takie rzeczy a taką wędką można normalnie komfortowo łowić (2014/06/13 12:54)