Zaloguj się do konta

Wędka na klenia

utworzono: 2014/08/25 09:22
spiningista1234

Cześć wszystkim ! Od kilku miesięcy szukam odpowiedniego kija na klenie. Wędkuje w rzece Odrze i słyszałem, że na ta wodę odpowiedni był by kij w przedziale długości 2,70 cm-3 m i cw. 10g. Nie szukam jakiś drogich rozwiązań więc, dobrze by było jakby kij kosztował tak 200 zł. Sam łowie wklejanką (KOnger Tiger Cross Max UL 2,40/3-18g) i jak sądzę ten kij jest za krótki i ma za duży cw. jak na moje smurzaki ,które sam robię ( warzą one mniej/więcej 2-2,5g). Pomożecie?Z góry dzięki ;) [2014-08-25 09:22]

kaban

Polecałbym kij od 2,70 do 3 m  i cw do powiedzmy 12 g bo czas smużaków się skończy i zaczynamy łowić zwykłymi woblerami ,obrotówkami itd. a mały zapas mocy zawsze może się przydać. Co do konkretnego modelu w tej cenie póki co nic nie polecę. Sprawdzę później kilka stron i dam znać na priv. [2014-08-25 11:17]

darks86

Niedawno kupiłem właśnie taki kleniowo-okoniowy kijek. Nie chciałem wklejanki, bo nie radzą sobie one z obrotówkami, które stanowią podstawę moich pudełek. 
Robinson Bluebird Perch 4-15g (według mnie realnie raczej 3-13g). Pełen parabolik, lekki, krótki dolnik. Na Allegro widywałem je po 100 zł. Bardzo dobry zakup w swojej cenie.
Mało firm produkuje spinningi o takim ciężarze wyrzutowym i zarazem bez wklejki. Mikado ma w swojej ofercie jakieś 2 modele do 200 zł, Shimano również, ale Catany ponoć łamliwe. Powyżej 200 zł jest już ciekawiej.  [2014-08-25 16:07]

rafal-idler

Skarbnicą wiedzy dla Ciebie jest portal naklenie.pl. W skrócie to mogę Ci napisać, że bardzo dobrą opinią wędziska kleniowego (czy też kleniowo-jaziowego) cieszy się Konger World Champion Iri Lucky 3-10g. Producent oferuje pełną gamę długości, z interesujących dla Ciebie: 275 i 305 cm. Cena co prawda nieco ponad budżet ale może jak dobrze poszukasz to się wyrobisz, warto poszukać może z drugiej ręki. Kijek zachwalany jako bardzo dobry do smużaków, małych głębiej chodzących wobków i obrotówek.

Ewentualnie w tych parametrach masz też Shimano Catana UL 1-11g. Zmieścisz się w limicie. Osobiście nie testowałem tego modelu (mam mocniejszy 10-30g) ale tu możesz poczytać test tego kijka: http://www.team-rapa.pl/recenzja/shimano-catana-cx-270-ul/ 

I  nie szukaj wklejanek (masz już jedną). Wykorzystasz ją (może) jak będzie trzeba zastosować nieco większe i cięższe wabiki, czy to na klenie czy też inne rybki;)

To do kiedy skutecznie łowi się klenie na smużaki zależy tylko od wody, więc uogólniające argumenty, że czas smużaków się kończy jakoś do mnie nie trafiają. Na każdej rzece będzie inaczej, to trzeba samemu sprawdzić. Polecam poczytać: http://naklenie.pl/index.php/technika-polowu/306-moje-smuzenie oraz http://www.fishing.org.pl/blog/entry.php?b=113

Pozdrawiam i wielkich kleniozaurów życzę ;)

[2014-08-25 17:08]

wirefree

Ja lowie kongerami, kupilem sobie kilka sztuk aviatorow ze starych zapasow cw do 10gram i jestem zadowolony z lepszych to jest dobry konger tango do 10g. Albo arcus spin czy cos ten desen  [2014-08-25 21:46]

spiningista1234

ostatnio byłem u nas w mieście w sklepie wędkarskim i popatrzyłem trosze na " Nie wklejki " i znalazłem mistralla 2,70 m/2-8 g czy ten będzie odpowiedni ?
[2014-08-26 09:18]