Zaloguj się do konta

Wędka na spławik-jakiej firmy?

utworzono: 2012/12/01 16:28
michald211

Witam...jestem początkującym wędkarzem i przymierzam się do zakupu sprzętu...
Za wcześniejsze odpowiedzi na temat feederka dziękuję...
Tym razem chodzi mi o wędkę którą będę łowił na spławik na jeziorach.
Nie wiem jakiej firmy kupić?
Sam wybrałem dwie wędki:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
zaznaczam że to jest mój wybór-wędkarza początkującego.
Zastanawiam się jaka różnica jest między teleskopem a wędką np. trzy częściową.
[2012-12-01 16:28]

rad13

Jak ja bym wybierał bym trzy składy, może mają mniejszą mobilność od teleskopa ale się wygodnie nimi łowi mają lepiej rozstawione przelotki i często lepszą  akcje od typowych teleskopów.Jak chodzi o firmę Mikado na dość dobre ceny ,tu głównie chodzi jak traktuje się wędkę(np przemycie wędziska z piasku zanęty itp.)i tu przewagę ma składówka bo teleskop szybciej niszczy się pod tym względem (przynajmniej ja tak miałem na początku)Ja mam głównie kongery 5 wędzisk w tym 3 baty 1 wklejankię  i bolonkei kilka innych splawik okuma i bazarowego Bravo II 300/180 feeder i abu garcie tych raczej nie używam.jak na razie konger mnie poważnie nie zawiódł więc się go trzymam.Może kiedyś kupie coś z Dragona, Daiwa ale tu cena jest dużo wyższa od kongerów mikado itp.Lecz jakość idzie w górę. [2012-12-01 16:42]

Witam...jestem początkującym wędkarzem i przymierzam się do zakupu sprzętu...
Za wcześniejsze odpowiedzi na temat feederka dziękuję...
Tym razem chodzi mi o wędkę którą będę łowił na spławik na jeziorach.
Nie wiem jakiej firmy kupić?
Sam wybrałem dwie wędki:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
zaznaczam że to jest mój wybór-wędkarza początkującego.
Zastanawiam się jaka różnica jest między teleskopem a wędką np. trzy częściową.


Cześć. Wędki składowe mają lepszą akcję od teleskopów, poprostu lepiej czuć rybę podczas holu, a poza tym nie niszczą sie tak szybko. Spokojnie możesz sobie zakupić Tachibanę, mój znajomy posiada 2 takie Wędki i sobie je chwali. Pozdro. [2012-12-01 16:44]

michald211

Witam...jestem początkującym wędkarzem i przymierzam się do zakupu sprzętu...
Za wcześniejsze odpowiedzi na temat feederka dziękuję...
Tym razem chodzi mi o wędkę którą będę łowił na spławik na jeziorach.
Nie wiem jakiej firmy kupić?
Sam wybrałem dwie wędki:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
Wędka DRAGON Thytan Match 4.20m/2-15g
zaznaczam że to jest mój wybór-wędkarza początkującego.
Zastanawiam się jaka różnica jest między teleskopem a wędką np. trzy częściową.


[2012-12-01 16:57]

damiano89

Cześć. Ja słyszałem opinie wielu wedkarzy którzy mówili o tym że najlepsze wędziska i ogółem sprzet to shimano i daiwa, a jeśli szukamy czegoś w niższej cenie to warta uwagi jest marka mistrall. Moze warto sprawdzić ich ofertę [2012-12-02 10:44]

mar83

Na pewno nie teleskop
[2012-12-02 16:48]

przemo1980

Posiadam Mikado Sensei Tele Match. Powiem że jak na teleskop to kijek ma bardzo fajną pracę, w miarę lekki, możliwie wykonany.
[2012-12-02 18:51]

piter1311

Kolego nieobraż się ale za wędke telesopową chcesz wydac ponad 200 zł(ten link co podałes).Za tą cene masz prawdziwą wędke matchową(trzy składy)no może trzeba dołożyc 20 zł.Miałem kiedys teleskop ale niema co porównywac ze wedka składową.Firm masz do wyboru,jak dotej ceny Cormoran Daiwa jak i Shimano kupisz za tą cene,a Dragona teleskopa kupisz taniej niż Mikado.Przeglądnij sklepy internetowe i porównaj ceny,a nie aledrogo,bo tam mozna niezle przepłacic  [2012-12-02 19:36]

rybak2000

Weź to czym ci będzie wygodnie i co ci pasuje do ręki oraz kij o odpowiadających ci parametrach.

Ja od 1,5 roku używam zwykłego teleskopa za 20 zł dla początkujących a według mnie jest po prostu świetny, pasuje do ręki, jest wygodny i według powszechnej opinii nie psuje się tak szybko. 

[2012-12-02 20:12]



Rzadko kiedy radzę ,ale jeśli mam coś napisać to: nie kupuje się g*a.
Wędka Mosella Select Float 3,60 /6- 40 g , w cenie 170 zł - jest tym czego potrzebuje każdy spławikowiec. Strona sklepu :http://www.mosella-pelzer.eu/.
Ta wędka jest wszystkim co ma do powiedzenia wędkarz spławikowy nad wodą- wymiata "Kongery Carbomaxxy" , zawstydza kiczowate "Jaxony Cantary". Wędka ta robiona była bowiem dla Niemców a nie dla Polaków i tu tkwi podstawowa różnica jakości wykonania.
[2012-12-02 20:14]

michald211

Witam...jestem początkującym wędkarzem i przymierzam się do zakupu sprzętu...
Za wcześniejsze odpowiedzi na temat feederka dziękuję...
Tym razem chodzi mi o wędkę którą będę łowił na spławik na jeziorach.
Nie wiem jakiej firmy kupić?
Sam wybrałem dwie wędki:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
zaznaczam że to jest mój wybór-wędkarza początkującego.
Zastanawiam się jaka różnica jest między teleskopem a wędką np. trzy częściową.
ponownie wybrałem już chyba ostatecznie takie wędki;

MIKADO Kind of Magic Match 4,20m do 25g
MIKADO SCR S-MATCH 4,20m/10-30g
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
DRAGON Thytan Match 4.20m/2-15g
KONGER GRANDIS MATCH 4,20m/25g
KONGER MEDALIST MATCH 4,20m/25g
Shimano Alivio BX Match 4,20/15
teleskopowe:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
MIKADO LEXUS TELEMATCH 4,2m/up to 25g
KONGER GRANDIS TELE MINO 4,20m 30g
Wyborem wędki kierowałem się głównie wagą no i ceną.
Prosił bym o wasze opinie , no i również propozycje innych wędek które waszym zdaniem są lepsze, sprawdzone...



[2012-12-02 20:46]

michald211

Witam...jestem początkującym wędkarzem i przymierzam się do zakupu sprzętu...
Za wcześniejsze odpowiedzi na temat feederka dziękuję...
Tym razem chodzi mi o wędkę którą będę łowił na spławik na jeziorach.
Nie wiem jakiej firmy kupić?
Sam wybrałem dwie wędki:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
zaznaczam że to jest mój wybór-wędkarza początkującego.
Zastanawiam się jaka różnica jest między teleskopem a wędką np. trzy częściową.
ponownie wybrałem już chyba ostatecznie takie wędki;
MIKADO Kind of Magic Match 4,20m do 25g
MIKADO SCR S-MATCH 4,20m/10-30g
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
DRAGON Thytan Match 4.20m/2-15g
KONGER GRANDIS MATCH 4,20m/25g
KONGER MEDALIST MATCH 4,20m/25g
Shimano Alivio BX Match 4,20/15
teleskopowe:
MIKADO LEXUS TELEMATCH 4,2m/up to 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
KONGER GRANDIS TELE MINO 4,20m 30g
Wyborem wędki kierowałem się głównie wagą no i ceną.
Prosił bym o wasze opinie , no i również propozycje innych wędek które waszym zdaniem są lepsze, sprawdzone...





[2012-12-02 20:59]

Witam...jestem początkującym wędkarzem i przymierzam się do zakupu sprzętu...
Za wcześniejsze odpowiedzi na temat feederka dziękuję...
Tym razem chodzi mi o wędkę którą będę łowił na spławik na jeziorach.
Nie wiem jakiej firmy kupić?
Sam wybrałem dwie wędki:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
zaznaczam że to jest mój wybór-wędkarza początkującego.
Zastanawiam się jaka różnica jest między teleskopem a wędką np. trzy częściową.
ponownie wybrałem już chyba ostatecznie takie wędki;
MIKADO Kind of Magic Match 4,20m do 25g
MIKADO SCR S-MATCH 4,20m/10-30g
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
DRAGON Thytan Match 4.20m/2-15g
KONGER GRANDIS MATCH 4,20m/25g
KONGER MEDALIST MATCH 4,20m/25g
Shimano Alivio BX Match 4,20/15
teleskopowe:
MIKADO LEXUS TELEMATCH 4,2m/up to 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
KONGER GRANDIS TELE MINO 4,20m 30g
Wyborem wędki kierowałem się głównie wagą no i ceną.
Prosił bym o wasze opinie , no i również propozycje innych wędek które waszym zdaniem są lepsze, sprawdzone...




Jak masz już całą listę faworytów, to po nagłą cholerę ten wątek? Człowieku, wybierz sobie coś z tego co napisałeś i przestań nudzić (ziewanie). Od siebie zaprezentowałem wędkę Mosella Select Float 3,60 -6 -40 g cw - sprawdzoną nie tylko przeze mnie,ale i przede wszystkim przez wybredny rynek niemiecki ( Mosella to firma niemiecka) . I co? Nawet pewnie nie spojrzałeś, tylko dalej serwujesz tutaj te ograne kijaszki. Gdyby były tak dobre - rozchodziłyby się jak ciepłe bułeczki - a tak co roku - te same wędki , zmieniają tylko nazwę.Wszystkie te wędki są jak g* , które trafiło w wentylator i rozpierzchło się na wszystkie strony. Po tej części świata (czyli w Polsce), nie znajdzie się lepszych pod względem praktycznym  wędek niż te firmy DAM , MOSELLA ,SAENGER - dlatego ,że są to kije przeznaczone na rynek niemiecki a dopiero później polski lub inny ( dajmy na to rumuński). Niemiec nie będzie łapał za tyczkę wartą funta szpeku - nawet jeśli kij zrobiony jest w Chinach , to jest o niebo lepszy niż Jaxon i Konger.


[2012-12-02 21:17]

spokojny

Kolego @Tremond , mam pytanie jakie średnicy jest pierwsza przelotka na szczytówce?Bo właśnie takiego kijka szukam, ostatnio kupiłem jakiś kij i stoper blokuje mi się w przelotce szczytowej, a to niezbyt fajne jak łowisko ma 4,5 m a grunt za każdym razem ci się przestawia. Co do jakości kijów TM to mam swoje zdanie i potwierdzę to że wszystkie Chińskie nie są warte funta kłaków przy tym wykonaniu. Jeśli będziesz tak łaskawy to proszę o odpowiedź. [2012-12-02 22:04]

Kolego @Tremond , mam pytanie jakie średnicy jest pierwsza przelotka na szczytówce?Bo właśnie takiego kijka szukam, ostatnio kupiłem jakiś kij i stoper blokuje mi się w przelotce szczytowej, a to niezbyt fajne jak łowisko ma 4,5 m a grunt za każdym razem ci się przestawia. Co do jakości kijów TM to mam swoje zdanie i potwierdzę to że wszystkie Chińskie nie są warte funta kłaków przy tym wykonaniu. Jeśli będziesz tak łaskawy to proszę o odpowiedź.

Kolego Spokojny - a czym mierzysz średnicę przelotek? Osobiście nie robię tego nigdy ( do tej pory nie uważałem tego za potrzebne, gdyż zazwyczaj wiem jaki sprzęt jest mi potrzebny i trafiam z kupnem w przysłowiową  "10"). Ten kijek właśnie taki jest : lekki ,ale nie słaby . Jest to bardzo mocna wędka , która daje jednak radę z wyrzutem nawet 2 -gramowych spławików., Przede wszystkim nadaje się na liny, duże  płocie  - na każdą rybę spokojnego żeru (wyjąwszy wielkie karpiska, w przypadku to , których definicja "ryby spokojnego żeru" mocno się załamuje). Przelotki pozwalają na łowienie nawet z gumowym stoperem: można kupić  malutkie stopery gumowe , są również podłużne i cienkie - dobre do wagglerów montowanych przelotowo - na zestawy do łowienia w głębokiej toni jeziora ( np : leszczy z łódki). Można wziąć "cypelki' z koła do wózka typu "japonka" i zrobić sobie jeszcze mniejsze gumowe stopery. Najczęściej stosuję stoper z żyłki popartego  małym koralikiem .W tej wędce wszystko działa dobrze a przelotki nie niszczą się tak szybko jak w niektórych wędkach tak popularnych na rynku polskim.Łączenia są typu "quasi -spigot" czyli pół-spigot. To nie zwykłe zachwalanie ,ale fakty - ponieważ m.in  tej wędki  używam.
[2012-12-02 22:43]

maras74

Cześć,Ja bym poszukał jakiejś starej Daiwy Connoisseur X czy Z, ba nawet wolałbym Daiwę MK 2. Znalezienie czegoś z serii Tournament w dobrej cenie graniczy z cudem ale można się pokusić. Super jest też stara seria Twin Power czy Diaflash od Shimano.P.S. Osobiście używam Daiwa Tournament Pro 13/15 FT i uważam go za najlepszy kijek jaki miałem w rękach.Pzdr. Maras [2012-12-02 23:57]

spokojny

Dziękuję @Tremond
O to mi właśnie chodziło, parametry sobie sprawdziłem na stronie TM i Hurtowni w Poznaniu, a wędka o której wcześniej pisałem to Match firmy Konger i nawet nie był tani, a pierwszą przelotkę ma tak małą jak w mojej wklejance na okonia albo feederku Yorka, niestety skończy ten kij już swoją karierę :).Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam [2012-12-03 13:04]

michald211

Kolego Tremond jeżeli cię to nudzi to na cholere to czytasz.
No i jeszcze jedno-nie każdy Polak łapie się za tyczkę wartą funta szpeku...
[2012-12-03 14:17]

kon115

Kolego @Tremond , mam pytanie jakie średnicy jest pierwsza przelotka na szczytówce? Bo właśnie takiego kijka szukam, ostatnio kupiłem jakiś kij i stoper blokuje mi się w przelotce szczytowej, a to niezbyt fajne jak łowisko ma 4,5 m a grunt za każdym razem ci się przestawia. Co do jakości kijów TM to mam swoje zdanie i potwierdzę to że wszystkie Chińskie nie są warte funta kłaków przy tym wykonaniu. Jeśli będziesz tak łaskawy to proszę o odpowiedź.



Kolego myśle że zastosowanie stopera sznurkowego rozwiazało by twój problem i zaoszczedził bys pieniądze zamiast kupowac nową wędkę. Pozdrawiam

 

[2012-12-03 15:22]

kon115

Witam...jestem początkującym wędkarzem i przymierzam się do zakupu sprzętu...
Za wcześniejsze odpowiedzi na temat feederka dziękuję...
Tym razem chodzi mi o wędkę którą będę łowił na spławik na jeziorach.
Nie wiem jakiej firmy kupić?
Sam wybrałem dwie wędki:
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
zaznaczam że to jest mój wybór-wędkarza początkującego.
Zastanawiam się jaka różnica jest między teleskopem a wędką np. trzy częściową.
ponownie wybrałem już chyba ostatecznie takie wędki;
MIKADO Kind of Magic Match 4,20m do 25g
MIKADO SCR S-MATCH 4,20m/10-30g
Mikado Tachibana Match 420 do 25g
DRAGON Thytan Match 4.20m/2-15g
KONGER GRANDIS MATCH 4,20m/25g
KONGER MEDALIST MATCH 4,20m/25g
Shimano Alivio BX Match 4,20/15
teleskopowe:
MIKADO LEXUS TELEMATCH 4,2m/up to 25g
Mikado Sensei Tele Match 420 do 25g
KONGER GRANDIS TELE MINO 4,20m 30g
Wyborem wędki kierowałem się głównie wagą no i ceną.
Prosił bym o wasze opinie , no i również propozycje innych wędek które waszym zdaniem są lepsze, sprawdzone...



Witam posiadam wędke MIKADO LEXUS TELEMATCH i myśle że dla początkującego wędkarza będzie OK. Ja mam długość 3.9 faktycznie jest bardzo lekka 200g i dość wytrzymała bo karpie ok 4 kg na nią łowiłem bez problemu.

POZDRAWIAM



[2012-12-03 15:28]

spokojny

@kon115 czy Ty uważasz mnie za jakiegoś lajka w tym temacie, właśnie chodzi mi o przesuwanie się stoperów sznurkowych, na byle jakiej wędce to nawet z nimi jest problem, za kongera dałem 200 złociszy ale nadaje się jedynie na drgającą szczytówkę, przecież napisałem że pierwsza przelotka ma średnicę bardzo małą ok 3mm i przesuwa stoper, przecież żaden szanujący się spławikowiec nie używa gumowych stoperów przeznaczonych do gruntu :) Pozdrawiam
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i więcej już nie oczekuję, @Tremond  jeszcze raz dziękuje za podpowiedź o taką mi właśnie chodziło. [2012-12-03 16:08]