Wędka na spining - Shimano czy Dragon?

/ 4 odpowiedzi
Czy ta wędka SHIMANO ALIVIO SUPER SENSITIVE 260 ML czy jest dobra na warte na szczupaki, okonie, klenie, jazie, sandacze.
Czy lepiej dołożyć parę złoty i kupić CATANE.
I jaki kołowrotek by pasował do tego zestawu.
78darekb


zdecydowanie catane lepiej dolozyc wedki nie kupuje sie codziennie catana 2,7m cw 10-30gr

bedzie najbardziej uniwersalna

(2012/10/09 18:40)

u?ytkownik82173


Po pierwsze wędka do okoni to wędka do 10-15g (wklejanka), na szczupaki 25-30g, sandacz 25-40g (wklejanka), jaź, kleń 15-20g Więc po pierwsze jak tu kolega podał wędkę o CW. 10-30 to będzie wędka tylko wyłącznie do połowu szczupaka i sandacza więc ja szybciej bym polecał wędkę w przedziale 20-25g. Więc się dokładnie zastanów się nad wyborem. Lub zrezygnuj z jakieś ryby np. okonia, to kup wędkę w przedziale 25gPo drugie opisz gdzie chcesz łowić, głębokość, charakterystyka łowiska, na co chcesz łowić.Po trzecie wędkę i kołowrotek dobierasz do swoich potrzeb (wyważenie całego zestawu). Pójdź do wędkarskiego i tam sprzedawca Ci doradzi, będziesz mógł pomacać wędki i kołowrotki to sobie odpowiedni dobierzesz.  (2012/10/09 19:18)

Jacoslaw


Z Twojego postu wynika, że szukasz wędki uniwersalnej - czyli takiej "do każdej ryby".
Niestety ( a raczej na szczęście ) taka wędka nie istnieje. Każdy z wymienionych przez Ciebie gatunków ryb łowi się nieco inaczej. Różnią się też swoją masą, sposobem ataku na przynętę oraz siłą i walecznością. Zupełnie różnie również sygnalizują brania. Właśnie dlatego istnieje kilka rodzajów wędek, które najbardziej optymalnie pasują do połowu danego gatunku. Każdy z nas zaczynał podobnie - od jednego kija. Każdy z nas szukał właśnie takiego "uniwersału". Każdy z nas ma teraz co najmniej 3 różne kije :) Moim zdaniem najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie opcja z cataną. zakup Shimano Catana CX Spinning ML. Przy czym do połowu z brzegu polecam długość co najmniej 270cm - niezależnie od tego ile masz wzrostu. Kij posiada cw 7-21 więc poradzi sobie z lżejszymi przynętami kleniowo -okoniowymi jak również ze średnią szczupakową gumą na jigu. Co do kołowrotka: Tu nie warto oszczędzać ale nie ma też co przesadzać. Do tej wędki idealny będzie nexave. Również od Shimano. Pozdrawiam.


(2012/10/21 09:44)

Wodziniak


#Jarosław
Ująłeś to tak wspaniale, że chyba sobie skopiuję Twoją odpowiedź i będę ją wklejał na kolejne tego typu zapytania :-D
Żartuję :-) oczywiście że tak nie zrobię, po prostu Twoja odpowiedź jest chyba najbardziej trafną jaką do tej pory czytałem, na tego typu pytanie.

#Modliszka98
wiem że początki nie są łatwe, każdy kiedyś zaczynał i to wie. Podzielam opinię Jarosława co do Catany CX ML. Jak łowisz z brzegu to nie kupuj krótszej niż 2,70 m.
Co do kołowrotka - rozmiar 2500, przynajmniej Catana. Na początek wystarczy.

pozdrawiam :-) (2012/10/25 00:51)