Wędka na sandacza i szczupaka

/ 20 odpowiedzi
Witam :)  Czy możecie polecić jakąś wędkę do 350zł na szczupaka i sandacza. Wiem że ciężko znaleźć uniwersalną wędkę ale nie mam pieniędzy na dwie różne. Dodam że głównie będę łowić jednak sandacza z opadu na odrze. Przynęty raczej ciężkie 30-35g. Poszukałem już troche i wpadła mi w oko wędka dragona nano power xt60p do 42g akcja x-fast.. Miał ktoś z nią do czynienia?
Sith

Sławku, link się nie otwiera ;-(
Jest komunikat "Poprzednia strona próbuje Cię przekierować do nieprawidłowego adresu URL." (2016/07/01 18:55)

grisza-78

Na sandaczach się nie znam, ale na szczupaki używam kija HTO Lure Game, 2,70 m , 10-40 gram. Bardzo dobry, stosunkowo lekki kij, który mieści się w twoim przedziale cenowym. (2016/07/01 21:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SlawekNikt

Sławku, link się nie otwiera ;-(
Jest komunikat "Poprzednia strona próbuje Cię przekierować do nieprawidłowego adresu URL."

Zgadza się niestety ... nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, po raz pierwszy nie otwiera się link, który wrzuciłem :-(
Poniżej wrzuciłem inny, co prawda mało merytoryczny, ale jest ok ...

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj_moiHg9PNAhWBKSwKHcomCbAQrAIIOCgAMAE&url=http%3A%2F%2Fforum.wedkuje.pl%2Fpost%2Fsandacz-i-szczupak-na-spinning%2F679426&usg=AFQjCNEwfbkMWZjC_AD-1FZw5ooMY6ENBg (2016/07/01 21:44)

użytkownik200880

Fajne wędeczki. Grisza 78 a opowiesz mi cos więcej o tej wędce HTO bo widze ładna praca i wykonanie, pierwszy raz wgl. Słyszę o tej marce. (2016/07/01 22:06)

SlawekNikt

A w kwestii wędki to ja polecam "starą" serię od smoka czyli millenium, która jest jeszcze oferowana przez sprzedawców, c.w. dobierz pod swoje wymagania. Według wielu wędkarzy jest lepsza od niekórych nowszych modeli. Możesz też zaryzykować zakup savage gear, ale przyznaję, że jej nie posiadam bo na razie te, które mam spełniają moje oczekiwania, a wydatek 300 zł. jest dość duży dla mnie jak na wędkę, która byłaby kolejnym spinningiem. Machałem nią natomiast w sklepie i na sucho sprawia bardzo dobre wrażenie. Kiedyś zapewne ją zakupię. (2016/07/01 22:38)

Sith

Daniel, nie pchaj się w SAVAGE, bezsprzecznie mają dobre, a nawet bardzo dobre produkty, ale ceny w porównaniu nawet z drogim jak nasz rynek DRAGON-em, mają ceny z kosmosu. Za znacznie mniejsze pieniądze nabędziesz wędzisko DRAGON-a, lub KONGER-a o identycznych parametrach, wytrzymałości i walorach.

Ps
Ta wędka JAXON-a z drugiego linku również zasługuje na uwagę, oni też mają czasem bardzo dobre wyroby za więcej niż przyzwoite pieniądze. Jedna uwaga, gdy DRAGON i KONGER zaniżają dane dotyczące CW, to JAXON podaje je wyjątkowo rzetelnie i gdy w wędziskach tamtych marek przekroczenie górnej granicy nawet o 30% niczym nie grozi, to w JAXON-ie może doprowadzić do katastrofy - z własnego doświadczenia. (2016/07/02 05:50)

SlawekNikt

A jaka konkretnie wędka z savage gear? :)
Najlepiej pójdź do sklepu i pomachaj. Bardzo trudno jest doradzić coś czego się nie używało w dłuższej perpektywie czasu. Ja z uwagi na fakt, iż 98 % czasu ze spinem spędzam na rzekami preferuję dłuższe wędziska i dlatego kupuję zwykle te o długości co najmniej 270 cm. Mają co najmniej kilka wędzisk w ofercie o różnych parametrach, a te jak już pisałem musisz dobrać pod siebie. (2016/07/02 06:07)

grisza-78

Fajne wędeczki. Grisza 78 a opowiesz mi cos więcej o tej wędce HTO bo widze ładna praca i wykonanie, pierwszy raz wgl. Słyszę o tej marce.

Mieszkam w UK i tu jest to dość popularna marka. Coż mogę powiedzieć - kij mam około roku, używam go do średniej wielkości przynęt, czyli 10- 30 gr. Wygodny kij, rękojeść nie za długa ( nie wystaje za łokieć, co dla mnie jest mega ważne! ), mocy dość, nawet na te największe, więc obaw żadnych nie mam.  w zestawie z kołowrotkiem o wielkości 4000 robi się fajny, nie za cięzki zestaw. Na szpuli mam plecionkę 0,15 mm, więc wszystko to jakoś fajnie się zgrywa. Kij dobrze przenosi drgania, co cieszy, zwłaszcza kiedy łowię na woblery, czy obrotówki. Nie wiem, co jeszcze ;) . Nie chcę robić jakiejś reklamy, bo po co. (2016/07/02 08:51)

użytkownik200880

Ok dzięki grisza postaram się pomachać tym HTO ale chyba będę  miał problem bo nigdzie w Polsce nie widziałem ich. :(  Sith czyli ogólnie polecasz Dragona i kongera? W takim razie chyba wezmę tego nano power xt60p i zaryzykuję niby macha się fajnie, ale to nowość na 2016 oby nie miał jakiś wad :) (2016/07/02 09:11)

Sith

DRAGON to klasa sama dla siebie, nie odbiega od znacznie droższych produktow oferowanych przez inne zgarniczne firmy. KONGER ma w dystrybucji też produkty nie gorsze, w zbliżonych cenach (może ciut niższych niż DRAGON). JAXON to loteria, ma w swojej dystrybucji produkty porównywalne z poprzednimi firmami (znacznie tańsze), ale ma też produkty z najniższej półki i jakościowo i cenowo.
Używam wędzisk wszystkich tych trzech dystrybutorów, na DRAGON-ie i KONGER-ze jeszcze się nie zawiodłem. Jeśli chodzi o JAXON-a trzeba uważać przy wyborze, dotychczas zawiodłem się na nich raz i radzę omijać wędziska z serii Extera, pozornie niezłe, w praktyce nie zdają egzaminu zarówno użytkowo jak i jakościowo.
Na Twoim miejscu mimo wszystko zastanowiłbym się nad Viperem, sprawdzona jakość, przyzwoita cena. (2016/07/02 09:25)

SebekKry

Ja też polecę Ci kijki ze stajni Dragona nawet te tańsze są bardzo dobre. Seria Viper, Millenium a nawet bardzo lubię Thytana. Moim zdaniem za 350 zł to będziesz miał dwie i pod szczupaka i pod sandacza ;) (no może za ciut więcej ale lepiej moim skromnym zdaniem kpić dwie niż jedną uniwersalną) (2016/07/02 09:32)

użytkownik200880

Ok dzięki za porady ;) Już chyba więcej nie będę pytać bo wędki za mnie nie wybierzcie :) chyba zostanę przy dragonie i wybiore coś z ich stajni :) Już raz wybrałem dragonka nano lite xt80c i jestem mega zadowolonych. Obym z kolejnej też był :) Jeszcze raz dzięki :)
(2016/07/02 09:34)

mariusz2605

Witam, szukam wedki spiningowej najlepiej na okonia, szczupaka, sandacza,żeby nie wozić 2 wędek tylko jedna, co polecacie?. (2018/04/11 20:00)

kaban

Najlepszą z danej firmy i odpowiednią do wszystkiego :))) (2018/04/11 20:33)

dawididzienaryby

Szukam wędki do lekkiego łowienia szczupaków i może czasami sandaczy. Będę łowił w 80% na brzegu(najczęściej w jeziorach). Szukam też dobrego kołowroteka do wędki. Na wszystko mogę wydać maksymalnie 700zł\r\n (2019/11/10 15:25)