Zaloguj się do konta

Wędka na sandacza do 1100 zł.

utworzono: 2014/02/17 19:26
karol-bienczak

Witam, mam zamiar kupić wędkę na tegoroczny sezon sandaczowy   Łowiska w których łowię, głębokość wynosi max 5m. Łowię na głębokości 3-4m. Zaczynam łowienie na gramaturę główek 5-12g, max 15g + gumy 3calowe. Chciałbym również na główkach 5gram świetnie odczuwać opad przynety i wszelkie zakłócenia.
Myślałem nad :
ST. croix Legend Tournament Bass spinning :
- TBS610MLXF - wędka od 3,5g -14g X -fast jak to opisuje STC.
- TBS68MLF - 3,5 do 10,5g -Fast .
Jeszcze zainteresowała mnie seria St.croix Legend Tournament Walleye spinning, lecz nie wiem czym ona się różni od bass.
Co Panowie byście mogli mi polecić?   Dziękuje i pozdrawiam. [2014-02-17 19:26]

alphard28

mam akurat St croix tournament bass, wędeczka w porządku, nie wszystkim będzie leżeć ten uchwyt fuji w ręce, posiadam również Avida, jest o niebo lepszy od tego tournamenta . Jeżeli chcesz łowić na tego kija sandacze to 14 g. będzie jak najbardziej okej . 10 g jest w zupełności za mało , wędka nie spełnia wszystkich oczekiwań.
[2014-02-17 21:18]

unril

w tej cenie można już wybierać w wędkach robionych przez rodbuilderów a to daje bardzo duże możliwości wyboru blanku - w podanej gramaturze są fajne blanki batson'a oraz MHX'a oczywiście są też inni producenci blanków. przewagi wędki robionej pod osobiste upodobania nie trzeba chyba uzasadniać. ogólnie rzecz biorąc amerykańskie wędki walleye są bardziej miękkie delikatniejsze od serii bass. niektóre wędki opisane jako walleye które miałem w ręku były wręcz jak "kluski" jaziowo-kleniowe. szukać trzeba wędek serii bass albo magbass lub blanków opisanych jako minimum (ok) 15 funtów. ciekawą ofertą może być któryś z patyczków serii aetos - tych mocniejszych i krótszych.
pozdrawiam,
Przemek
[2014-02-20 19:44]

pmirek5

witam za taką kase to zrobią ci wędkę na zamówienie  czeka się około 2 miesiące więc do czerwca będziesz miał super kijek ja zrobiłem 2 szt

1. P844-2-MHX, długość 2.13 m, cw 7-18   atej drugiej nie pamiętam ale ma większy cw.

tutaj masz link do firmy 
http://www.fishingcenter.com.pl/o_firmie.php

[2014-02-24 15:48]

Kolego mając taką kasę to proponuje ci tylko i wyłącznie kijek z pracowni, na prawe takie kije to prawdziwe dzieła stuki. Sam w najbliższym czasie mam zamiar zamówić sobie jakiś kij na zamówienie tylko że za trochę mniejszą kaes bo chce na to przeznaczyć coś koło 800zł

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-03-07 23:01]