Wędka na sandacza z wymienną szczytówką

/ 1 odpowiedzi
Mam pytanie do Was koledzy czy ktoś może łowi sandacze wędką z wymienną szczytówką tzw. stikiem mam takie dwa zestawy 2,20+15 cm i 2,60+ 15 cm firmy Mikado. Jestem ciekaw czy ktoś w ogóle takie coś używa i jakie ma efekty oraz chciałbym żeby te wędki porównać do sztywniaków co według Was jest lepsze.
bocian8

Witaj. Posiadam coś takiego 2,20+15cm szczytówka - Mikado Competition Zander. Wędka w miare dobrze się spisywała kiedy sandacze brały bardzo delikatnie, sztywny dolnik, który radzi sobie z twardym pyskiem sandacza oraz bardzo czuła szczytówka z włókna szklanego pokazująca najdelikatniejsze branie. Dłuższy czas jej nie używam odkąd zacząłem mętne poławiać na koguty. Wadą zestawu jest łamliwa szczytówka w jakimś stopniu to było główną przyczyną zmiany kija na inny choć planuje znowu wrócić do niej późną jesienią kiedy to zdarza się że  mętne biorą bardzo delikatnie. Obecnie posiadam Dragona z serii GS - executor i uważam że nie ma co w ogóle porównywać tylko ze względu na połów kogutami. Jak sandacze biorą to na obojętnie jaki kij  będziesz posiadał ryba wyląduje na łodzi, warunek oby był na tyle mocny aby wbić hak w w twardy pysk. Pozdrawiam (2013/06/27 15:23)