Wędka na sandacza - łowienie na koguta

/ 3 odpowiedzi
Witam zakupuje wędkę (mam zamówioną) Mikado Essential Zander 240cm do 40g. Będę łowił przeważnie na gumy. Ale czasem chcial bym nią rzucić na koguta i teraz pytanie czy sie ona do tego nada i jak coś jaka waga koguta do tej wędki była by odpowiednia. Będę łowił na zbiornikach zaporowych najczęściej zbiornik Poraj - okręg częstochowski.
elkak


zadałeś kolego dziwne pytanie , dlatego jak widzisz nikt się nie kwapi by ci pomóc, jest na tym portalu wiele wątków na ten temat i prosta sprawa przeczytaj i wszystko będzie jasne,

a tak w nawiasie , wędkę masz dobrą i do gumy i do koguta, natomiast ciężar główki czy koguta uzależniony jest od głębokości na jakiej będziesz łowił

poszperaj to się wszystkiego dowiesz ............

(2012/10/13 17:14)

Przem73


Wędka do łowienia metodą agresywnego opadu na koguty czy też gumy, musi według mnie mieć dwie podstawowe cechy: być krótka i szybka, inaczej nie wyobrażam sobie w miarę komfortowego łowienia tą metodą. Wielogodzinne dynamiczne operowanie przynętami uzbrojonymi w główki o wadze 15-25 gram długim kijem zaowocuje bólem w przedramieniu.
2,4 m do niezbyt agresywnie prowadzonej gumy jeszcze się nadaje, do koguta już trochę za długa. Chyba, że łowisko na którym będziesz łowił jest wyjątkowo płytkie, a zastosowane do łowienia przynęty będą lekkie.
Zobacz ofertę producentów markowego sprzętu i podane przez nich zastosowanie danego kija do poszczególnej metody. I nie chodzi mi tu o bezmyślne dostosowywanie swojego sprzętu do "wizji" speców od marketingu, tylko zweryfikowanie swojej wiedzy z propozycjami specjalistów. Nie znajdziesz dużo wędek "stworzonych" do łowienia techniką z opadu o długości ponad 2,3m. Większość wędzisk do łowienia na koguty to kije o ciężarze wyrzutu do 40-50gram i długości 1,8-2,1 metra i według mnie jest to optimum dla tej metody. (2012/10/13 19:09)