Wędka na sandacza dragon thytan

/ 11 odpowiedzi
Co myślicie o wędzisku Dragon Thytan X-Jig cw:3-25 g 270cm na sandacza (mam zamiar kupić) i kołowrotek Catana 2500 RB : )?
marecki8323


Witam. Tego wedziska akurat nie znam,ale wedkowałem podobnym Dragon Millenium Power Jig 5-25. Myśle ze sa dosyc podobne,z tym ze millenium stoi niby nieco wyzej jezeli chodzi o materiał.Uzywałem jej na zaporówkach jeziorach i odrze.Spisywała sie znakomicie.Typowa laga sandaczowa.Szybka szczytowa akcja,dosc delikatna szczytówka i mocny dolnik.Kupiłem teraz Team Dragona do 28gr,takze w razie gdybys byl zaineresowany,moja jest do "oddania":) (2012/06/27 12:08)

Maycin92


Miałem w ręku tego Thytan'a i powiem szczerze, że jest to dobry kij i jest lepiej wyważony niż Power Jig. Jak jak kupowałem to miałem 3 Dragony do wyboru: Thytana X-Jig, Power Jig i Express Jig (wszystkie o c.w. 25g i 270cm). Na samym początku odrzuciłem power jiga bo dla mnie leciał zbyt mocno na pysk. Potem zastanawiałem się nad thytanem i expressem, ale zdecydowałem się na express jiga. Thytan jest nieco cięższy od expressa (dlatego express jest trochę droższy). Więc polecam ten kijek. Co do kołowrotka to kup większy 3000 albo nawet 4000. Zmieścisz więcej żyłki a i wędzisko będzie lepiej wyważone.

Pozdrawiam. (2012/06/27 12:47)

lisek199


Witam panowie łowię wyłącznie na odrze z brzegu i mam zamiar kopic wędkę 

WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD POWER JIG 2.70M - 5-25 G

wiem że jest mocny i ludzie go chwalą ale czy będzie się spisywała na sandaczach na odrze stosuje gumy i od 8gr na płytkich główkach czasami max 20g na głębszych. mam kij mikado 2.40m do 30g jest sztywny i szybki świetny jak dla mnie ale przy główce 10gr 15gr nie czuje kontaktu z dnem tylko widzę po plecionce. Morze ktoś miał albo wie jak on się zachowuje przy główkach 10gr 15gr i zarówno 20gr z góry dziękuje i pozdrawiam:) (2012/06/27 20:17)

arcybiskup


To super że kijek w porządku bo i cena nie taka straszna 170 zł  a wybierałem miedzy Milenium a tym : ) dziękuje za opinie :)) (2012/06/27 21:59)

lisek199


Witam panowie łowię wyłącznie na odrze z brzegu i mam zamiar kopic wędkę 

WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD POWER JIG 2.70M - 5-25 G

wiem że jest mocny i ludzie go chwalą ale czy będzie się spisywała na sandaczach na odrze stosuje gumy i od 8gr na płytkich główkach czasami max 20g na głębszych. mam kij mikado 2.40m do 30g jest sztywny i szybki świetny jak dla mnie ale przy główce 10gr 15gr nie czuje kontaktu z dnem tylko widzę po plecionce. Morze ktoś miał albo wie jak on się zachowuje przy główkach 10gr 15gr i zarówno 20gr z góry dziękuje i pozdrawiam:)

 Ponawiam proźbe koledzy:) (2012/06/28 10:48)

okiem_sandacza


Co do kołowrotka proponuje catane 3000sfb -świetny kołowrotek.

I jeśli poważnie masz zamiar zająć się łowieniem sandaczy to proponuje Ci zakupić kij

mikado silver eagle 240 cw 20-40gr.

Ja go używam i jest świetny-łowie nim na koguty, gumy, woblery i czasami na blachy jak szukam szczupaka.

I powiem Ci ,że nigdy mnie nie zawiódł "orzełek" a złowiłem na niego już nim sandacza 9kg.

szupaka 5kg. i okonie koło kilograma wiec jest kijem bardzo wytrzymałym.

(2012/06/28 13:57)

lisek199


Witam panowie łowię wyłącznie na odrze z brzegu i mam zamiar kopic wędkę 

WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD POWER JIG 2.70M - 5-25 G

wiem że jest mocny i ludzie go chwalą ale czy będzie się spisywała na sandaczach na odrze stosuje gumy i od 8gr na płytkich główkach czasami max 20g na głębszych. mam kij mikado 2.40m do 30g jest sztywny i szybki świetny jak dla mnie ale przy główce 10gr 15gr nie czuje kontaktu z dnem tylko widzę po plecionce. Morze ktoś miał albo wie jak on się zachowuje przy główkach 10gr 15gr i zarówno 20gr z góry dziękuje i pozdrawiam:)

 panowie ponawiam proźbe nikt nie miał lub nie ma tego kija?? (2012/06/29 09:09)

Sebastian Kowalczyk


Jeśli będziesz łowił często i ciężko Catanę zarżniesz w sezon. Używam ją obecnie do łowienia boleni. Nówka sztuka założona do kija na początku maja teraz wydaje już niepokojące odgłosy. Z drugiej strony nie każdy jest nad wodą 3-4 razy w tygodniu.  (2012/06/29 09:21)

ZanderHunter


Witam panowie łowię wyłącznie na odrze z brzegu i mam zamiar kopic wędkę 

WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD POWER JIG 2.70M - 5-25 G

wiem że jest mocny i ludzie go chwalą ale czy będzie się spisywała na sandaczach na odrze stosuje gumy i od 8gr na płytkich główkach czasami max 20g na głębszych. mam kij mikado 2.40m do 30g jest sztywny i szybki świetny jak dla mnie ale przy główce 10gr 15gr nie czuje kontaktu z dnem tylko widzę po plecionce. Morze ktoś miał albo wie jak on się zachowuje przy główkach 10gr 15gr i zarówno 20gr z góry dziękuje i pozdrawiam:)

 panowie ponawiam proźbe nikt nie miał lub nie ma tego kija??



Kijek spokojnie da radę na takich główkach jak piszesz a Dragony mają to do siebie że mają mocno zaniżone cw. a wędką Dragon Millenium Power Jig 2.70m 5-25g łowiłem w ubiegłym roku na rzece Odrze oraz jeziorach przynęty których używałem w wielkościach 8-10cm na główkach 8-25g kijek odsprzedałem koledze i jest bardzo zadowolony...:) fajnie pokazuje sandaczowe pstryki jest to wklejka i moim zdaniem powinna być opisana jako cw.10-35g...

P:) (2012/07/03 10:46)

lisek199


Fajnie dziękuje za odpowiedz w tym tygodniu chyba zakupie ten kijek. Dzięki jeszcze raz ZanderHunter pozdrawiam i połamania (2012/07/03 13:52)