Wędka na pstrąga do obrotówek i woblerów

/ 21 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Zwracam się dzisiaj do Was z prośbą o pomoc w wybraniu wędziska na pstrąga.
Łowie przede wszystkim na obrotówki a czasami założę jakiegoś woblerka.
Chce, aby wędka była dostosowana do rzek w jakich łowie czyli małe i średnie rzeczki.
Oczywiście pstrągi łowie już od kilku lat, przejrzałem większość postów na temat wyboru wędki , ale nie mogłem znaleźć nic pod siebie.
Cena najlepiej gdyby nie przekraczała 200 zł
Pozdrawiam
Sith

http://www.wedkarski.com/wedki/2518-wedka-lexus-sapphire-spin-mikado.html#
model WA223-240
http://www.wedkarski.com/wedki/10214-wedka-variant-pro-texa-micro-spin-jaxon.html
model WJ-RAX24008 (2015/06/17 12:32)

nicponios

CORMORAN ULF ja łowię kijem o dł. 2.45 (małe i średnie rzeczki), c.w.  -15grBARDZO FAJNY KIJEK (2015/06/17 13:28)

MARCIN CK

model WA223-240
http://www.wedkarski.com/wedki/10214-wedka-variant-pro-texa-micro-spin-jaxon.html
model WJ-RAX24008

Nie najlepszy pomysł z wklejką na kropki (2015/06/17 14:05)

seba2210

Co powiecie o

SHIMANO CATANA CX 240L/3-14g

(2015/06/17 17:04)

metelik

http://www.firmadragon.pl/oferta/wdziska/wdziska-dragon/hm-x?showall=1

trout oraz demon :) kosztuja 6 razy wicej niz mozesz/chcesz wydac jednak zakupu nie zaluje ani troche - wtedy seria nazywala sie hm-72

Do przemyslenia...

Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz (2015/06/17 20:44)

nicponios

SHIMANO Catana to bardzo dobre kije:) jeszcze na początku pstrągowania to łapałem kijem Catana z c.w. do 30g i nie było fajnie jak kropki mi spadały:/ teraz mam kij z c.w. do 15 i jest GIT, więc ta Catanka do 14g powinna być akurat:) (2015/06/18 10:02)

frgrzesiek

hej.

no właśnie wszystko zależy ile chcesz wydać na kija.ja z mojej strony mogę polecić ci dwa modele jakimi łowie.pierwszy z nich to savage gear parabellum spin 2,79 cw.3-16 g. zalety:świetna ,akcja,jak siądzie to żaden nie spada (prawie;),wykonanie i komponenty super.wady to trochę za długa rękojeść jak dlamnie i cena,chociaz ja ustrzeliłem za niecałe 290 pln. drugi kijek to konger wrx world champion impuls 2,7m do 18cw.kijek tanszy (ok240pln) i sztywniejszy.mniejsze kropki potrafią spadac ale jak walnie cos większego to tez ładnie trzyma.obydwa sa dobre pod mniejsze wirówki (00,0,1)konger dobrze tez obsłuży rozm.2.wobki do 5 cm daja rade.takie moje spostrzeżenia.

w pzreszłości jak kupowałem kije i miałem tyle i tyle do wydania to wolałem poczekać z miesiąc i dołozyc ciutke więcej i kupic cos upatrzonego.ale wiadomo jak jest,jaki budżet to takie wybory.nic nie zastapi możliwości pomacania w sklepie.

co do catany to kiedyś się zastanawiałem nad nim,fajny wybor w tym przedziale.

pozdro

(2015/06/18 18:21)

majap

Kij na pstrągi musi być bardzo lekki,cw.góra 12 g.dł.kija od 210 do 245 cm.Ja łowię na takich ultra lekkich kijkach i wiem jaka jest różnica.Serdecznie pozdrawiam. (2015/06/19 09:02)

myku87

model WA223-240
model WJ-RAX24008

Jak można polecać wklejki na pstrąga. Masakra!!! (2015/06/20 06:33)

myku87

Co powiecie o

SHIMANO CATANA CX 240L/3-14g

Jak dla mnie za ciężki kij. Szukaj czegoś lżejszego poniżej 100g 
(2015/06/20 06:36)

luxxxis

Jak można polecać wklejki na pstrąga. Masakra!!!

A można...Polecam dragonowskie millenium,piekielnie dobre kije,sam ich uzywam od początku wdrożenia tej serii,teraz jadę perchem 18g,245 bodajże.Lekka,czuła konstrukcja,szybkie w zacięciu,potężny zapas mocy,radzi sobie świetnie z 25cm podlotkiem jak i 4 kg bestią:) Uniwersalne,ja moim aktualnie koszę szczupaki,nie szczupaczki-szczupaki z 1 na przedzie,-takie moje zboczenie,lubię czuć wszystko a tylko czuły,lekki kij da frajdę z każdej ryby.Ktoś wyzej poleca ci shimanowską catanę-to strzał w kolano,paraboliki nie nadają sie do pstragowania,za wolne,za miękkie,nieczułe badyle .
Wiem co mówię,spinning to moje zboczenie od ponad 20 lat a potok to mój nr 1 przez pół roku,potem palmę oddaje esoxowi.Wleż w moją galerię,na połowie zdjęć gdzies w tle wala się dragon,a ja mam co fotografować oj mam:) (2015/06/20 18:15)

metelik

Kij na pstrągi musi być bardzo lekki,cw.góra 12 g.dł.kija od 210 do 245 cm.Ja łowię na takich ultra lekkich kijkach i wiem jaka jest różnica.Serdecznie pozdrawiam.

I tak i nie... Dużo zależy od pogody. Tutaj w Yrlandii, na przykład, mocno i często dmucha, wówczas ultra lekki kijek to nie lada wyzwanie szczególnie gdy pstrągi żerują dalej od brzegu, a wtedy (na jeziorze) bez łodzi ani rusz. Polecam na taką ewentualność dwa kijki - wspomniany ultra-lekki (gdy pogodowo ok. preferuję taki właśnie) oraz drugi o c.w. 5-25 - długości - tak jak kolega napisał ;) Pozdrawiam serdecznie Tomasz (2015/06/21 01:31)

myku87

Jak można polecać wklejki na pstrąga. Masakra!!!

A można...Polecam dragonowskie millenium,piekielnie dobre kije,sam ich uzywam od początku wdrożenia tej serii,teraz jadę perchem 18g,245 bodajże.Lekka,czuła konstrukcja,szybkie w zacięciu,potężny zapas mocy,radzi sobie świetnie z 25cm podlotkiem jak i 4 kg bestią:) Uniwersalne,ja moim aktualnie koszę szczupaki,nie szczupaczki-szczupaki z 1 na przedzie,-takie moje zboczenie,lubię czuć wszystko a tylko czuły,lekki kij da frajdę z każdej ryby.Ktoś wyzej poleca ci shimanowską catanę-to strzał w kolano,paraboliki nie nadają sie do pstragowania,za wolne,za miękkie,nieczułe badyle .
Wiem co mówię,spinning to moje zboczenie od ponad 20 lat a potok to mój nr 1 przez pół roku,potem palmę oddaje esoxowi.Wleż w moją galerię,na połowie zdjęć gdzies w tle wala się dragon,a ja mam co fotografować oj mam:)

Łapiesz ładne ryby,(zazdroszczę zasobności wody) masz spore doświadczenie a namawiasz ludzi do zakupu wlkejki?Pewnie że się da ale jaki jest sens i logika używać wklejki skoro jej zastosowanie jest do innych metod, przede wszystkim pod gumę? Wskaż mi przynajmniej jednego zawodnika reprezentacji który łapie pstrągi na wklejke podczas zawodów. Nie mąć ludziom w głowach. Jeśli tobie jest dobrze łapać na wklejke to sobie łap a innym nie doradzaj głupot. Jeśli myślisz ze nie mam racji to zainwestuj w końcu w konkretny sprzęt to możne w tedy zrozumiesz o czym ja pisze.Pozdrawiam           (2015/06/21 09:53)

luxxxis

Synku-sądząc po nicku to spinninguję dłużej niż ty zyjesz:) W zeszłym tylko tygodniu zapomniałem więcej na ten temat niż Ty przyswoisz do końca zycia...Wędka którą łowisz to indywidualna sprawa każdego wędkarza,gdy zamkniesz oczy trzymając ją w ręku musisz czuć wszystko...Jest narzędziem które ci leży i odwalasz kawał dobrej roboty albo nie,i nieważne co mówią prospekty czy enta strona w necie sponsorowana przez firmę x.Kadra powiadasz? dobre....:) oni łowić będą na to co dostaną od aktualnego sponsora,jeśli będą to kije od szczotki to też zabierzesz mamie miotłę? Cofnij się nieco w tył bo zacząłeś od złego momentu przygodę z wedkarstwem,złą drogą podażasz niestety,pogubiłeś się .Odsyłam do Wyganowskiego,Choynowskiego do artów Jacka Jóżwiaka,oni piszą co jak i czym i przedewszystkim dlaczego,ty tylko cytujesz banalne opisy producentów sprzetu nie wdając się nawet w szczegóły dlaczego tak jest...
Piszesz że łowie na rybnych wodach...dobre:) nie ma co:) zapraszam do mnie,pokaż mi jak się tu łowi....Moje efekty a widzisz ich tylko promil mój drogi to efekt doświadczenia,nauki i umiejetności połączenia tych dwóch rzeczy,plus pasja którą mam w sercu,doświadczenie zaś mówi dobitnie-wędka musi być przedłużeniem wędki,musisz nią czuć wszystko co dzieje się z przynetą,jak skrzydełko muska kamienny blat,jak ogon rippera bije na boki czy ślizg soft4playa...Mi to wszystko dała własnie wklejka,odnalazłem sie w tych kijach a szukałem długo,pozwól koledze spróbować,może on też je polubi? Dedykację kija zrobił ktos kto cie nie zna,nie wie jak łowisz,gdzie i na co,jakim jesteś człowiekiem,olej go-znajdż coś pod siebie,coś co ci leży. (2015/06/21 19:16)

seba2210

Synku-sądząc po nicku to spinninguję dłużej niż ty zyjesz:) W zeszłym tylko tygodniu zapomniałem więcej na ten temat niż Ty przyswoisz do końca zycia...Wędka którą łowisz to indywidualna sprawa każdego wędkarza,gdy zamkniesz oczy trzymając ją w ręku musisz czuć wszystko...Jest narzędziem które ci leży i odwalasz kawał dobrej roboty albo nie,i nieważne co mówią prospekty czy enta strona w necie sponsorowana przez firmę x.Kadra powiadasz? dobre....:) oni łowić będą na to co dostaną od aktualnego sponsora,jeśli będą to kije od szczotki to też zabierzesz mamie miotłę? Cofnij się nieco w tył bo zacząłeś od złego momentu przygodę z wedkarstwem,złą drogą podażasz niestety,pogubiłeś się .Odsyłam do Wyganowskiego,Choynowskiego do artów Jacka Jóżwiaka,oni piszą co jak i czym i przedewszystkim dlaczego,ty tylko cytujesz banalne opisy producentów sprzetu nie wdając się nawet w szczegóły dlaczego tak jest...
Piszesz że łowie na rybnych wodach...dobre:) nie ma co:) zapraszam do mnie,pokaż mi jak się tu łowi....Moje efekty a widzisz ich tylko promil mój drogi to efekt doświadczenia,nauki i umiejetności połączenia tych dwóch rzeczy,plus pasja którą mam w sercu,doświadczenie zaś mówi dobitnie-wędka musi być przedłużeniem wędki,musisz nią czuć wszystko co dzieje się z przynetą,jak skrzydełko muska kamienny blat,jak ogon rippera bije na boki czy ślizg soft4playa...Mi to wszystko dała własnie wklejka,odnalazłem sie w tych kijach a szukałem długo,pozwól koledze spróbować,może on też je polubi? Dedykację kija zrobił ktos kto cie nie zna,nie wie jak łowisz,gdzie i na co,jakim jesteś człowiekiem,olej go-znajdż coś pod siebie,coś co ci leży.

Odpowiedź warta przeczytania .Wreszcie jakieś argumenty :)Tak zrobię wybiorę sie do sklepu pomacham i kupie to co leży mi najlepiejNa dniach myślę że wrzucę zdjęcia jakiś kropków oraz wędziska jakiego zakupiePozdrawiam  (2015/06/21 19:34)

luxxxis

Aha i jeszcze jedno-co oznaczają słowa-porządny sprzęt? jaki to jest? ten za 3 tyś?
Moje zestawy są nieporządne? kij za 200 plus krecioł za 200?ciekawe....
Tylko w tym roku mam na rozkładzie 4 esoxy na złoto,3 na srebro plus kilka śmierdzieli po 90 parę cm,potoków juz nie pamietam bo zaden trójki nie dobił,tymi nieporzadnymi zestawami porozbijałem już wszystkich lokalnych miszczów,jednego nawet 1vs 1 z jego hm-ami po 3 tysie i elektroniką na łodzi lindera.Tymi zestawami dwa lata temu jeszcze uczyłem Rafała Mullera jak się potoki łowi(mistrz polski) i na takim zestawie albo na gorszym wyleciał z wody lipień 60 i potok pod piatkę,ty łowiac na porzadniejsze tez tak masz? wklejam ostatniego esoxa ,złotego notabene,obok takiego nieporzadnego zestawu,część składowa to chyba 130cm,kij za 150,krecioł też (2015/06/21 20:12)

myku87

Dobrze tato już się nie denerwuj. Otworzyłeś mi oczy.
UWAGA wszyscy co łapią na spinning wyrzućcie te kije bo są bleee. Nie ważne ile macie doświadczenia, ile wart jest wasz sprzęt, nie ważne jakie ryby łapiecie, nie ważne na jakiej wodzie, nie ważne jaka metodę stosujecie. LUXXIS wie lepiej ze tylko na wlkejki da się łapać. Lećcie do sklepu i kupcie sobie wklejke ale pamiętajcie tylko DRAGONA.    (2015/06/22 08:25)

myku87

Po jakiego grzyba dajesz fotke szczupaka w wątku o kiju pstrągowym?

(2015/06/22 08:29)

luxxxis

Po jakiego grzyba dajesz fotke szczupaka w wątku o kiju pstrągowym?

Bo chcę pokazać ci że można łowić skutecznie na nieporzadny sprzęt,że nie wędka łowi rybę tylko wędkarz,nigdzie nie twierdzę że moje wklejki to jedyna słuszna droga,twierdzę natomiast że nadają się one do połowu potoka jak każdy inny spin,to tylko kwestia gustu i oczekiwań a nie sztywne trendy wykreowane przez producenta.Głupotą nazwałeś moje słowa a propozycję wklejek na potoka-masakrą...:) i tylko dlatego brnę w temat dalej.Zawsze okoniem staję gdy ktoś patrzy w ten sposób na wędkarstwo-kup sobie porzadny sprzet...to zwykły snobizm,cóz te słowa mają oznaczać?porządny to jaki to jest? za 2tysie czy taki co sicina nim macha?Ech....wy młodzi...:) w galopie za nowością gubicie podstawy:) Ale spoko,bez stresu Myku,nie grzej się bo nie masz podstaw,gdzie stu ludzi tam sto opinii ,a moja jest taka aby autor nie kupował kija w necie bo go nie poczuje i taka aby wziął pod uwagę wklejki ,niekoniecznie dragonowskie bo seria millenium i tak już się skończyła.Na osłodę 60-tak na tle wklejki z cw do 12g....:) (2015/06/22 08:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

myku87

Wracając do tematu kija.Sprawa jest dość indywidualna i zależny od wody na jakiej będziesz łapał, twojego doświadczenia.  Jedni wolą kije o akcji FAST inni parabellum. Jedni łapią na krótkie kije bo łatwiej im się przedzierać przez krzaczory inni wola długie aby ich ryby nie widziały bądź ze względu na wielkość rzeki. Zobacz na co inni łapią nad twoja rzeka i podpytaj co im się sprawdza a co nie. Na pewno jak ładnie poprosisz dadzą ci pomacać i pomachać kijem aby samemu móc się przekona czy warto inwestować w dany typ i model kija.  Niestety sam kij nie łowi. Czas i nabyte doświadczenie po pewnym czasie powie ci czego ty potrzebujesz nad woda.           (2015/06/22 08:58)