Zaloguj się do konta

Wędka na początek wędkarstwa

utworzono: 2010/10/23 23:06
rozbujnik

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem swojej przygody z wędkarstwem.
Niestety moja wiedza, na ten temat jest bardzo mała i dlatego tutaj piszę, ponieważ chciałem abyście mi doradzili sprzęt który byłby dla mnie dobry na początek, oraz metodę która mnie nie zniechęci do łowienia na samym początku... Zastanawiałem się, żeby zacząć od metody spławikowej, uważam że jest to chyba jedna ze spokojniejszych metod do nauki?

Znajomy, który siedzi w tym temacie doradzał mi wędkę "drgająca szczytówkę" czy coś w tym stylu :), jednak chciałbym otrzymać odpowiedzi od większego grona ludzi, zależy mi na tym, żeby ta wędka była z kołowrotkiem, anie sam kij, chciałbym też aby nie było kłopotów z przenoszeniem jej po złożeniu(rozmiar) oraz, żeby była stosunkowo lekka. Na wędkę i kołowrotek nie chcę na początek wydawać majątku...bo nie wiem czy mi się ten sport spodoba, ale nie chcę tez kupić wędki z hipermarketu, chcę czerpać z łowienia przyjemność, odpoczywać przy tym.

Mam nadzieję, że coś wybierzecie dla mnie.


Pozdrawiam

[2010-10-23 23:06]

slabil

Rozbujniku,jeżeli chcesz łowić metodą spławikową,i to najtańszym kosztem to kup sobie bacika ok.5-7 m. do tego żyłkę,spławik,przypon z haczykiem i masz problem z głowy.Z DS wiążą się większe koszty,zresztą opinii zasięgnij w najbliższym sklepie wędkarskim,skoro kolega nie potrafi ci pomóc.Pozdrawiam.
[2010-10-24 03:48]

Napisz może jakie ryby chcesz łowić to będzie łatwiej doradzić :) [2010-10-24 07:46]

Widlak12

Witam ja też ci radze zacząć od bata to najmniej skomplikowana i najtańsza metoda .Na bata zawsze jakąś drobnice połapiesz [2010-10-24 10:31]

robertxxx62

Witam! Fajnie by było jakbyś znalazł jakiegoś znajomego który wędkuje i z nim się wybrać na rybki , zobaczysz czy złapiesz bakcyla :) czy cię to zainteresuje . Również łatwiej wytłumaczyć w terenie co z czym się je :) Też zależy jakie masz tereny łowieckie , rzeki ,jeziora , czy stawy , to również ma wpływ na sprzęcik . Szkoda na darmo wydawać pieniążków :) .Powodzenia
[2010-10-24 10:47]

bigrybka95

Osobiście polecam jakiegoś małego taniego teleskopa , do tego tańszy kołowrotek i zestaw spławikowy zamocowany przelotowo.Takim zestawem można łowić  prawie wszędzie (daleko od brzegu , blisko od brzegu , zza krzaka , na dużym i małym gruncie).Takie zestawienie jest tez łatwe w transporcie.W zależności od mocy zestawu możemy poławiać liny , leszcze , płocie itd.
[2010-10-24 10:51]

wedkarz

A jak chcesz połapac na  zwykłą wedke to msi miec te 3,70 albo cos w tym okolicach , kołowrotek z 3 , 4łorzyska , zyłka z 0,16mm albo i o,18mm , spławik z 1.5 g  w zalerzności gdzie bedziesz łowił .. [2010-10-24 14:11]

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem swojej przygody z wędkarstwem.
Niestety moja wiedza, na ten temat jest bardzo mała i dlatego tutaj piszę, ponieważ chciałem abyście mi doradzili sprzęt który byłby dla mnie dobry na początek, oraz metodę która mnie nie zniechęci do łowienia na samym początku... Zastanawiałem się, żeby zacząć od metody spławikowej, uważam że jest to chyba jedna ze spokojniejszych metod do nauki?

Znajomy, który siedzi w tym temacie doradzał mi wędkę "drgająca szczytówkę" czy coś w tym stylu :), jednak chciałbym otrzymać odpowiedzi od większego grona ludzi, zależy mi na tym, żeby ta wędka była z kołowrotkiem, anie sam kij, chciałbym też aby nie było kłopotów z przenoszeniem jej po złożeniu(rozmiar) oraz, żeby była stosunkowo lekka. Na wędkę i kołowrotek nie chcę na początek wydawać majątku...bo nie wiem czy mi się ten sport spodoba, ale nie chcę tez kupić wędki z hipermarketu, chcę czerpać z łowienia przyjemność, odpoczywać przy tym.

Mam nadzieję, że coś wybierzecie dla mnie.


Pozdrawiam

Znajomy ci dobrze radził "drgająca szczytówka" to najprostsza metoda , poza tym to jest najbardziej uniwersalny sprzęt pozwalający na zastosowanie wielu metod połowu.Począwszy od metody gruntowej poprzez metodę spławikową na lekkim spinningu skończywszy.

Nie polecajcie mu "bata" bo sam przecież napisał że chodzi bu o kij z kołowrotkiem.
Co do "prostoty"  "bata" to też sie można kłócić .

[2010-10-24 15:04]

krzysiek123318

Ja bym ci polecił kupic jakis spinning i biczować okoliczne wody. Napewno Ci sie spodoba ta metoda , gwarantuje ci to. [2010-10-24 16:00]