Zaloguj się do konta

Wedka na łowienie z gruntu, ale nie feeder

utworzono: 2012/11/03 20:03
Lujski

Witam - chcialbym sie dowiedziec jakie sa najlepsze wedki na łowienie z gruntu, ale nie feederowe wedziska - łowie na bombke(sygnalizator) - w przyszlym sezonie zamierzam lowic z sygnalizatorami elektronicznymi - nienastawiam sie na karpie tylko na leszcze, płotki - w tej chwili łowie jakims starym spiningiem i połamanym teleskopem ;/ - jakos tam łowie, ale szału nima ... chcialbym zainwestowac chociaz w jedna porzadniejsza wedke, ale dokladnie nie wiem jaka ona powinna byc
myslalem o

JAXON CANTARA tele carp 360/90


ale w nazwie jest karp, a ja na karpie sie nie nastawiam i nie wiem czy czasami nie bedzie za twarda ... czy cos takeigo ... nie znam sie do konca na tym ...


Pozzdrawaim

[2012-11-03 20:03]

ryukon1975

Kup coś delikatniejszego karpiówka to pała,nie wędka na takie ryby jak płocie czy leszcze o których piszesz.Oczywiście z braku innych można łowić i taką wędką ale można wybrać coś co lepiej sprosta Twoim wymaganiom.
[2012-11-03 20:21]

Lujski

no właśnie ... ale co ... ?? możne jakieś przykłady .. ??  niedrogie oczywiście :) - i tak właśnie myślałem ze karpiówka będzie za sztywna na "drobnice"

Pozdrawiam !
[2012-11-03 20:52]

Lujski

a czy do moich celów nadaje sie taka wedka ..??

Mikado Trython Universal M Tele-Rod 3,60 m / 40-100gr


zwracam uwagę na to żeby ciężar wyrzutowy był dosyć duży bo nieraz jak naladuje zanęty na duza sprężynę to się boje żeby mi się wędki niepolamały :P


[2012-11-03 21:04]

adam-konopnicki

Myślę, że feeder mimo wszystko byłby idealny na te ryby które łowisz ;) Ciężar wyrzutu mają dosyć duży, ale jednocześnie są to czułe wędziska. [2012-11-03 21:15]

ryukon1975

Tu jest sporo kijów gruntowych opisane możesz wybrać taki jaki Ci pasuje nasadowy,teleskop i jaka cena.Dodam że nie jest to sklep najtańszy ale rozglądnąć w asortymencie się można a później poszukać taniej np. na allegro czy w innych sklepach.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/wedki-gruntowe-g3-a10.html

przykładowy kij         ;

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-cantara-tele-allround-tele-carp-tele-travel-g3-a10-p50-k9425.html

Cantara Tele Allround



Cantara Tele Allround 3.60m 20-60g
Długość: 3,60m ; Ciężar wyrzutu: 20-60g ; Długość transportowa: 78cm ; Ilość elementów: 6 ; Waga: 372g

Index: WJ-CCD36060
Status: Dostępny
62.00 zł


 





[2012-11-03 21:21]

strazak12345

Witam!

Z tym samym problemem walczyłem przed tym sezonem... Mój wybór padł przede wszystkim na kijek 3-składowy, a nie teleskop. Cały czas przekonany byłem do teleskopów, zaryzykowałem i nigdy nie kupię kija teleskopowego. Również nie lubię feederka tylko typowy grunt i elektroniczny sygnalizator z bombką. I jak Ty nie karpie tylko leszczyki, płoc gruntowa itd. (czytaj; drobnica...:) zdarza się również ciut większa). Szukałem, czytałem i w końcu wybór padł na karpiówke 2,75 lbs - bardzo dobry wyrzut, nie martwię się czy połamię wędzisko, a przy tym kijek nie jest zbyt twardy. Akcja kija bardzo przyzwoita, jednym słowem trafiłem w dziesiątkę i nie żałuję wyboru. Jeżeli chodzi o konkretną nazwę kijka to

 http://allegro.pl/wedka-konger-grandis-carp-3-60m-3-2-75lb-bydgoszcz-i2755620822.html

do wędziska dołożyłem kołowroteczek:

http://allegro.pl/kolowrotek-konger-grandis-carp-feeder-540-gratis-i2728091656.html

ale to już inny temat...:)

połamania

[2012-11-04 14:10]

strazak12345

Witam!

Z tym samym problemem walczyłem przed tym sezonem... Mój wybór padł przede wszystkim na kijek 3-składowy, a nie teleskop. Cały czas przekonany byłem do teleskopów, zaryzykowałem i nigdy nie kupię kija teleskopowego. Również nie lubię feederka tylko typowy grunt i elektroniczny sygnalizator z bombką. I jak Ty nie karpie tylko leszczyki, płoc gruntowa itd. (czytaj; drobnica...:) zdarza się również ciut większa). Szukałem, czytałem i w końcu wybór padł na karpiówke 2,75 lbs - bardzo dobry wyrzut, nie martwię się czy połamię wędzisko, a przy tym kijek nie jest zbyt twardy. Akcja kija bardzo przyzwoita, jednym słowem trafiłem w dziesiątkę i nie żałuję wyboru. Jeżeli chodzi o konkretną nazwę kijka to

 http://allegro.pl/wedka-konger-grandis-carp-3-60m-3-2-75lb-bydgoszcz-i2755620822.html

do wędziska dołożyłem kołowroteczek:

http://allegro.pl/kolowrotek-konger-grandis-carp-feeder-540-gratis-i2728091656.html

ale to już inny temat...:)

połamania

aha i jeszcz jedno: JAK COŚ JEST DO WSZYSTKIEGO TO JEST DO NICZEGO

[2012-11-04 14:17]

Można łowić feederem z bombką co za problem, a nieraz można i na szczytówkę postawić 2 w 1:) [2012-11-04 15:18]

adam-konopnicki

No bo po co komu karpiówka - topór na takie ryby. Najlepszy będzie feeder. Lepiej pokazuje brania i jest delikatniejszym wędziskiem z dużym ciężarem wyrzutu, wiec i pod koszykiem z zanętą się nie połamie ;) [2012-11-04 15:50]

Lujski

hmm myslalem o jakims mocniejszym kiju bo łowie najczesciej na zwirowni, gdzie dosyc duzy karp nie jest rzadkoscia, a i spore pstragi jak sie trafia to boje sie czy taki feeder nie bedzie zbyt delikatny i sie szczytówki nie beda lamac jak zapałki ..:P

nawet nastawiaajc sie typowo na leszczyki, płotki karp sie chwyci (np, na czerwonego) i pstrag na kukurydze ...
[2012-11-04 16:30]

Lujski

LINK

a czy taki zestaw sie nadaje do moich potrzeb .. ?? ewentualnie wedka wytrzyma walke z 15 kilowym karpiem .. ??? i sie tylko zastanwiam czy ta wyginajca sie szczytowka podczas brania nie bedzie przeszkadzac sygnalizatorowi w pokazywaniu mi brania .. ?? generalnie staram sie ustawiac wedki na podporkach tak zeby zylka byla przedluzeniem wedki .. zylka od razu wchodzi do wody - bardzo nisko wedke mam nad woda

Pozdrawiam
[2012-11-04 16:48]

Lujski

http://allegro.pl/zestaw-feeder-mikado-3-3-kol-jaxon-8-lozysk-xxxl-i2733696036.html

tu link
[2012-11-04 16:48]

Lujski to nie jest tak że jak pisze "carp" na kiju to wędka sie tylko na karpie nadaje jest to bzdura i niewiem dlaczego kaledzy na forum ci takie kity wciskają.
Karpiówka to po prostu wędka przystosowana do połowu większych ryb metodą ciężkiej gruntówki  a to że wędka ma nazwie słowo karp jest tylko po to aby podnieść cene wędki. Po prostu wędkarstwo karpiowe jest bardzo popularne i każda firma chce "kawałek tortu "dla siebie i nawet na sygnalizatorach dają słowo karp .
Ale "karpiówek" jest wiele rodzajów różniących się krzywą testową ,akcią tak że pisanie że "karpiówka to sztywna pała i na leszcze sie nie nadaje" to herezja.
Polecam "karpiówkę" 330-360  i krzywej ugięcia 2,7 lbs  [2012-11-04 18:05]

Lujski to nie jest tak że jak pisze "carp" na kiju to wędka sie tylko na karpie nadaje jest to bzdura i niewiem dlaczego kaledzy na forum ci takie kity wciskają.
Karpiówka to po prostu wędka przystosowana do połowu większych ryb metodą ciężkiej gruntówki  a to że wędka ma nazwie słowo karp jest tylko po to aby podnieść cene wędki. Po prostu wędkarstwo karpiowe jest bardzo popularne i każda firma chce "kawałek tortu "dla siebie i nawet na sygnalizatorach dają słowo karp .
Ale "karpiówek" jest wiele rodzajów różniących się krzywą testową ,akcią tak że pisanie że "karpiówka to sztywna pała i na leszcze sie nie nadaje" to herezja.
Polecam "karpiówkę" 330-360  i krzywej ugięcia 2,7 lbs 

Głównie karpiówki są uważana za krzywe pały, możesz kupić "karpiówkę" albo dobry feeder i zapewniam że szczytówki wytrzymają 10 kilowe karpie 
https://www.youtube.com/watch?v=KPFdfOrUXmg [2012-11-04 18:33]

Wiesz co Rafał nie chce mi sie z tobą kłócić ale sądząc po twoim młodym wieku to zbyt dużego doświadczenia nie masz i chyba zbyt dużo karpiówek nie miałeś w ręce. Nie chce abyś mój post odebrał jako "chwalenie sie " ale w  ciągu 20 lat wędkarstwa a 5 karpiowania "przerobiłem" kilka modeli a miałem w rękach dobre kilkanaście "karpiówek i wiem że do jednego wora wszystkich modeli wkładać nie należy. [2012-11-04 18:58]

adam-konopnicki

Spokojnie ;) Feeder mój wytrzymywał nawet przyłów w postaci suma nad Odrą ;) Ostatnio na fileta holowałem nim dużego sandacza z którym jednak przegrałem walkę ale z wędziskiem nic się nie stało ;) [2012-11-04 18:58]

strazak12345

Zgadzam się w 100% z Lujkiem w jego opinii, że słowo CARP na wędzisku to tylko reklama i zawyżanie cen wędek.

Dobrze piszesz Lujek

[2012-11-04 19:24]

JKarp

Zgadzam się w 100% z Lujkiem w jego opinii, że słowo CARP na wędzisku to tylko reklama i zawyżanie cen wędek.

Dobrze piszesz Lujek


CześćI dlatego ta wędka o której Łukasz pisze w pierwszym poście kosztuje ok 65zł ;-))Łukasz skoro nie chcesz feedera to każda wędka o długości około 360cm i wyrzucie ok 100g się nada. A czy ona ma w nazwie " karp " czy " river " - nie patrz na to. Chodzi tylko o to, żeby miała zapas mocy.JK [2012-11-04 19:38]

adrian98989898989998

Doradzę Ci tak, używam wędki kongera teleskopowej 4,20 do 25 gram i na grunt spisuje się świetnie.Jest to jednak wędka delikatna i koszyków do niej nie używam.Wybieram sprężynę + żyłka feederowa 0,18 mm i dobrze się łowi.A jak daleko taki zestaw lata ! :)
[2012-11-04 20:00]

Wiesz co Rafał nie chce mi sie z tobą kłócić ale sądząc po twoim młodym wieku to zbyt dużego doświadczenia nie masz i chyba zbyt dużo karpiówek nie miałeś w ręce. Nie chce abyś mój post odebrał jako "chwalenie sie " ale w  ciągu 20 lat wędkarstwa a 5 karpiowania "przerobiłem" kilka modeli a miałem w rękach dobre kilkanaście "karpiówek i wiem że do jednego wora wszystkich modeli wkładać nie należy.

Nie nie, ja tak nie uważam bo miałem karpiówki w ręce  które były miękkie :)  [2012-11-04 20:03]

slimko82

ja dzisiaj 4 karpie ponad 7kg wycignelem na splawik.
Wedka jaka uzylem to spinning robinsona 2,40 10-35g...

[2012-11-04 20:09]

Lujski

ok, dzieki wszystkim za odpowiedzi - poczytam wszystkie odpowiedzi z 15 razy i sie jeszcze zastanowie !


pozdro. !
[2012-11-04 20:13]