Zaloguj się do konta

Wędka na karpia leszcza do 150PLN

utworzono: 2011/09/26 14:43

Witam szanownych kolegów,

Wiem, że podobnych wątków było zapewne setki, jednak "zielonym" (a tak właśnie jestem) dość ciężko się poruszać po tym gąszczu sprzętu więc proszę o wyrozumiałość i przedszkolne potraktowanie pytania.

Chciałbym zanabyć drogą kupna wędkę  przeznaczoną do połowu karpia, leszcza, płoci głównie na wodach stojących. Najbardziej podoba mi się łowienie metodą spławikową i gruntową. Który typ sprzętu powinienem wybrać ? Zasobność portfela 150PLN.

Z góry dziękuję za wszelkie porady
[2011-09-26 14:43]

mik99

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie Feeder no Mikado Golden Bay. Powinien spełnić Twoje oczekiwania, ale poczekajmy na opinie kolegów.
[2011-09-26 15:03]

xertion

A chcesz sam kij za 150 czy razem z kolowrotkiem? A co do splawika i gruntu to calkiem dwie odmiennie metody i musisz zdecydowac co wolisz/co Ci sie bardziej podoba bo jednej wedki do obu nie uzyjesz:)
[2011-09-26 15:44]

150PLN to wydatek na samego kija. Mam kołowrotek, Jaxona może nie najwyższych lotów, ale jak na moje początki w zupełności wystarczy. Faktycznie xertion grunt i spławik to dwie różne bajki ale na chwile obecną nie stać mnie na zakup dwóch różnych zestawów. Wydaje mi się, że bardziej jestem za połowem gruntowym. Mieszkam w centrum Szczecina gdzie mam bardzo dobry dostęp do Odry, jednak przeszkodą jest w niej spory nurt i jako początkujący ze spławikiem sobie nie poradzę w takich warunkach. Kilkumetrowy bat odpada, za wcześnie dla mnie na takie rozwiązania. Dodam jeszcze, że istotną rolą jest dla mnie waga wędki. Łowiłem raz budżetowym teleskopem Yorka, cholernie ciężki...
[2011-09-26 20:58]

piotrcarp

Lapalem pare lat temu na Regalicy na wysokosci portu napewno wiesz gdzie to jest i sprawdza sie tam feder do 150g - 180g bo faktycznie uciag wody jest tam spory , ciezarki 100g potrafia splywac nawet i wieksze a rybki sporo w tamtych okolicach
[2011-09-26 21:15]

Wiem dokładnie gdzie to jest. Mój ojciec złapał tam miesiąc temu mega tołpygę. W centrum miasta gdzie jest przepływa Odra uciąg jest jeszcze większy. Bardzo często polecają na forum coś takiego LINK. Przeraża mnie tylko ta waga.
[2011-09-27 07:20]

piotrcarp

To nie spining wiec waga nie jest taka istotna i tak wedke stawiasz na podporkach wazne zeby wedzisko bylo mocne
[2011-09-27 08:41]

Witam szanownych kolegów,

Wiem, że podobnych wątków było zapewne setki, jednak "zielonym" (a tak właśnie jestem) dość ciężko się poruszać po tym gąszczu sprzętu więc proszę o wyrozumiałość i przedszkolne potraktowanie pytania.

Chciałbym zanabyć drogą kupna wędkę  przeznaczoną do połowu karpia, leszcza, płoci głównie na wodach stojących. Najbardziej podoba mi się łowienie metodą spławikową i gruntową. Który typ sprzętu powinienem wybrać ? Zasobność portfela 150PLN.

Z góry dziękuję za wszelkie porady


http://allegro.pl/wedka-konger-arcus-feeder-390-120-wyprzedaz-i1827632716.html

Poleciłbym ci ten feeder w tej cenie, którą chcesz przeznaczyć, łowiłem nim na Bugu, ciężar wyrzutowy maksymalny jest tutaj określony jako 120g, ja jednak zakładałem troszkę więcej ( jakieś 30g ) i wędzisko pracowało równie dobrze, a sygnalizacja brań również była w porządku. Myślę jednak, że jeżeli skołowałbyś jeszcze 50 zł to miałbyś już coś naprawdę porządnego ;) Ja mam feederka Jaxon Inspira 3,90 cw. 60 - 150g i jest po prostu rewelacyjny. Wiem, że Jaxon to może nie jest najwyższa światowa półka, ale sprawdza się - znakomicie.
To tyle ode mnie ;)
[2011-09-27 08:59]

Gorgoth82

http://allegro.pl/feeder-jaxon-charisma-3-30m-50-100g-lepsza-cena-i1814906027.html

Posiadam taką o długości 3,60m i sprawuje się bez zastrzeżeń.
[2011-09-27 09:14]

Dzięki koledzy za propozycję. Nasuwa mi się jednak pytanie 3,60 czy 3,90 ? Na co się to przekłada ? I jak dobrać odpowiedni wymiar ?

@Morciaty ten zestaw to 3+2 czy to oznacza, że są tam dwie szczytówki ?
[2011-09-27 09:35]

Gorgoth82

Podobno im dłuższa wędka tym dalszy zarzut ale to nie jest do końca tak głównie liczy się technika rzutu. Ja używam 3.60m dla mnie jest wygodniejsza niż 3,90m. 3+2 to właśnie chodzi o 2 szczytówki, ale zawsze można dokupić za grosze szczytówkę.
[2011-09-27 10:09]

berthold

Podobno im dłuższa wędka tym dalszy zarzut ale to nie jest do końca tak głównie liczy się technika rzutu. Ja używam 3.60m dla mnie jest wygodniejsza niż 3,90m. 3+2 to właśnie chodzi o 2 szczytówki, ale zawsze można dokupić za grosze szczytówkę.

zgadza się nie zawsze długa wędka oznacza długie rzuty czasem odwrotnie kiedyś robiłem testy różnymi wędkami i wygrał stary teleskop włukno szklane 270 cm firmy abu-garcia na wędce wisiała sprężyna z ciastem a wielkim przegranym była wędka karpiowa 3 składowa 3 lbs firmy robinson nie wiem czym to tłumaczyć ale teleskopem szło dalej rzucić około 8 -12 metrów
[2011-09-27 12:41]

piotrcarp

lepiej kupic 3.90 im wedka dluzsza tym mniejszy odcinek zylki w wodzie i mniej sciaga zestawy ale jak bedziesz mial nad glowa galezie to lepiej 3.60 jak lapie na odrze to bawie sie federkami 3.90 a jak nastawiam sie na wieksze ryby to biore karpiowki 3.90m 3.5lb i tez sie swietnie sprawdzaja tylko nie na drobnicy
[2011-09-27 13:18]

Osobiście mam dwa fedeerki 3,60 i 3,90, ale szczerze mówiąc wole ten dłuższy, bo używam go również do spławika ;) a 3+2 to oczywiście dwie szczytówki ;)
[2011-09-27 13:27]

xertion

Polecam Daiwe Black Widow 3.6m 3lbs. Mam dwa takie kijki i sprawuja sie idealnie:)
[2011-09-27 14:43]

Byłem dziś w jednym, ze Szczecińskich sklepów miałem w ręku 3,60 i 3,90... wiem jedno, na chwile obecną większa odpada. Przy pierwszym zarzucie połamie sprzęt. Zostaje więc przy 3,60 ale dalej nie wiem co wybrać. Tutaj podaliście mi kilka przykładów, gość w sklepie pokazał mi z 10 zestawów niemal w tej samej cenie. Różniły się z grubsza producentem. Więc właśnie, na sam koniec zapytam.. w jaką firmę Wy byście zainwestowali. Wiem.. wiem.. do 150PLN to zapewne same zabawki, ale są pewnie firmy lepsze.. i ciut gorsze. Jakie macie na ten temat zdanie.

P.S
O Daiwe Black Widow sprzedawca nawet nie słyszał. Ale w sieci są same pozytywy.
[2011-09-27 22:09]

ELDORADOSKLEP

Osobiście polecę Ci wymienianego na początku forum Golden Bay Feeder 360cm/do 140g wyrzutu. Jest to mocny kijek z włókna węglowego który w zestawie posiada cztery wymienne szczytówki. Do połowów na wodach o dużym uciągu używasz tych sztywniejszych, a na spokojniejszych lub stojących wodach zakładasz te delikatniejsze i będziesz bardzo dobrze widział nawet najdelikatniejsze brania. Sama moc kijka pozwoli Ci wyciągnąć całkiem sporego karpia bez obawy o uszkodzenia. Oczywiście podstawa - zawsze dobrze wyregulowany hamulec kołowrotka.
http://allegro.pl/mikado-golden-bay-feeder-360-140-gratis-i1821643699.html
        Pozdr.........
[2011-09-27 22:38]

Dzięki Panowie za wszelkie opinie. Ostatecznie padło na Mikado Golden Bay z tym, że 345cm. Wędka leciutka, świetnie wyważona ... bardzo bardzo przyjemna. Jutro dziewiczy test nad wodą.
[2011-09-30 18:35]