Zaloguj się do konta

Wędka na drapieżnika na noc. Jaka najlepsza

utworzono: 2012/02/17 09:18
Izabela326

Pomóżcie bardzo proszę jaka wędka jest najlepsza na drapieżnika nocą?? Do tej pory łowiłam ryby tylko metodą spławikową. Więc będę wdzięczna za pomoc.

[2012-02-17 09:18]

piotrcarp

Na jaka rybe bedziesz sie nastawiac i do jakiej kwoty ma to byc kij
[2012-02-17 08:45]

bednar14

Jak na sumka to lepiej coś mocnego. Karpiówkę lub wędzisko catfish.
[2012-02-17 09:36]

adamek19969

Podaj gdzie chcesz łowić, ile masz na to pieniążków ;-)
[2012-02-17 13:29]

Bernard51

Najlepsza wedka na noc wydaje mi sie ze powinna byc prosta nie skomplikowana twarda w miare mozliwosci i przyjemna dla wedkujacego aby rybce dac tez przyjemnosc
[2012-02-17 13:47]

MichalSpin

Konger medalist float do 80gram bardzo fajny kij bądź arcus
[2012-02-17 16:36]

Przemo-77

Ja na nocnego drapieżnika używam karpiówki Robinson Xenon Carp 390/3,5 lbs a do niej okuma Travertine 55 z wolnym biegiem i żyłka 0,30 Dragon maxima carp&feeder. Taki zestaw jest uniwersalny bo mogę go stosowac na szczupaka, sandacza, amura, karpia itd.

Polecam ten kijaszek.
[2012-02-17 17:24]

rubin44wr

Najlepiej na nockę to używać wędki świecącej jak choinka.Bo jeżeli masz karpiówkę to nie złowisz innej ryby,hehe.
Kolego do nocnego łowienia musisz się przygotować,a mianowicie.Kupić sobie świetliki które to zakłada się na szczytówkę,mieć kołowrotek z hamulcem,którym to regulujesz bądź zwalniasz go całkowicie co puki,do puki ci nie weźmie rybka.Do tego jeszcze potrzeba zdrowego rozsądku kiedy rybkę zaciąć i jak holować.sama wędka nie wystarczy,jest do tego potrzebny rozum hamulec jak powinien być nastawiony przy braniu rybki każdego rodzaju.Jak dlamnie niema czegoś takiego jak wędka karpiowa,leszczowa okoniowata,czy też szczupakówka.Oczywiście są inne wędki,ale nie mówimy tu o spinningu.Także nie słuchaj TU BZDURNYCH WYPOWIEDZI,BO NAWET NA KIJ Z LESZCZYNY WYCIĄGNĄĆ MOŻNA KAŻDĄ RYBĘ,BYLE BY Z ROZSADNIKIEM
[2012-02-17 18:05]

kaziks403

"Kupić sobie świetliki które to zakłada się na szczytówkę,mieć kołowrotek z hamulcem,którym to regulujesz bądź zwalniasz go całkowicie co puki,do puki ci nie weźmie rybka.Do tego jeszcze potrzeba zdrowego rozsądku kiedy rybkę zaciąć i jak holować.sama wędka nie wystarczy,jest do tego potrzebny rozum hamulec jak powinien być nastawiony przy braniu rybki każdego rodzaju"

Nie bardzo łapię kolego, o czym piszesz. Widziałeś może kołowrotek bez hamulca ? Jak nie ma podziału na te różne BZDURNE Twoim zdaniem wędki, to niech łowi na bacika. Bedzie maiał ubaw.

 

Kolego Izabela, może byc karpiówka, może być cięższy feeder. Na Wiśle często widuje wędkarzy z dłuższymi (2,7-3m) ciężkimi spinningami łowiącymi z gruntu. Jeżeli nie będzie pasował Ci żaden feeder czy karpiówka, w każdym sklepie internetowym jest taki dział - wędkarstwo gruntowe. Pooglądaj sobie przedstawione tam wędeczki. Jak się na jakąś zdecydujesz, sprawdź czy dostaniesz ją u siebie w sklepie. Ryzyko kupować przez internet bez własnoręcznego macanka.

   Pozdrawiam.

 

[2012-02-17 18:47]

Rubin44wr  Mądre słowa [2012-02-17 18:47]

przemo1980

"Kupić sobie świetliki które to zakłada się na szczytówkę,mieć kołowrotek z hamulcem,którym to regulujesz bądź zwalniasz go całkowicie co puki,do puki ci nie weźmie rybka.Do tego jeszcze potrzeba zdrowego rozsądku kiedy rybkę zaciąć i jak holować.sama wędka nie wystarczy,jest do tego potrzebny rozum hamulec jak powinien być nastawiony przy braniu rybki każdego rodzaju"

Nie bardzo łapię kolego, o czym piszesz. Widziałeś może kołowrotek bez hamulca ?  NO NIE KAŻDY KOŁOWROTEK MA NP; WOLNY BIEG, KTÓRY MOŻE BYĆ PRZYDATNY PRZY ŁOWIENIU RYB DRAPIEŻNYCH Z GRUNTU. Jak nie ma podziału na te różne BZDURNE Twoim zdaniem wędki, to niech łowi na bacika. Bedzie maiał ubaw.

 

Kolego Izabela, może byc karpiówka, może być cięższy feeder. Na Wiśle często widuje wędkarzy z dłuższymi (2,7-3m) ciężkimi spinningami łowiącymi z gruntu. Jeżeli nie będzie pasował Ci żaden feeder czy karpiówka, w każdym sklepie internetowym jest taki dział - wędkarstwo gruntowe. Pooglądaj sobie przedstawione tam wędeczki. Jak się na jakąś zdecydujesz, sprawdź czy dostaniesz ją u siebie w sklepie. Ryzyko kupować przez internet bez własnoręcznego macanka.

   Pozdrawiam.

 



[2012-02-17 19:21]

rubin44wr

kolego    kaziks403.To co zrozumiałeś z mej wypowiedzi,to twoja sprawa

Ja na leszczynę łowiłem 40 lat temu,bez jakiegokolwiek kołowrotka.Kołowrotek wówczas to zastępowały dwa gwoździe,gdzie to żyłka była na owe gwoździe nawijana.Jeżeli masz mi coś do zarzucenie,co bym się nie znal na kołowrotkach,to proponuję ci brandzlu poszukać troszkę w goglach,zanim cokolwiek powiesz o czym nie masz zielonego pojęcia.Nie wprowadzaj w błąd kolegów.
[2012-02-17 19:33]

haja

Mocny Feeder Konger Medalist lub Arcus albo inny z tych najmocniejszych
[2012-02-17 19:44]

rubin44wr Ja mimło tego,że jestem sporo młodszy to też łowiłem na leszczyne,spławik z piora lub korka,potem weszły kije bambusowe, nie było tak drogiego sprzetu ale były ryby i się łowiło a teraz jest sprzet ale coraz gorzej z rybą [2012-02-17 19:48]

rubin44wr

Kup sobie federkę 3.90 o wyrzucie 150 gr.Będziesz mógł łowić nocą w dzień i do tego wszystkie rodzaje ryb,Kijek jest mocny,wystarczająco czuły na delikatne brania.Nie wydawaj pieniążków na żadne kije proponowane przez kolegów,typu okoniówka, karpiówka czy też spławików.szkoda kasy.Jezeli ktoś proponuje ci inna wędkę na poszczególny ryby,to musiałbyś zakupić sobie transport godzien tegoż sprzętu transportować na wybrane łowisko.ja mam trzy federki i to mi wystarcza.Przezbrajam je nad wodą na co chcę łowić i to mi wystarcza.Nie daj się zwieść ze są wędki nocne dzienne,i na każdy gatunek ryby inny kij.Pozdrawiam i życzę miłego łowienia.
[2012-02-17 19:59]

rubin44wr

Szymonek .masz racie spławiki robiło się ze skrzydła gęsiego pióra i to był spławik nie do podrobienia.Jeżeli chodzi o ryby to ryb jest w brud w naszych wodach,wystarczy rankiem spojrzeć na wodę ile to rybek się spławia.Tylko trzeba umieć je zrozumieć,wiedzieć co potrzebują ,i kiedy i w jakim okresie najlepiej żerują.
[2012-02-17 20:03]

rubin44wr

Nie tylko sprzęt daje efekty.
[2012-02-17 20:05]

ryukon1975

Pomóżcie bardzo proszę jaka wędka jest najlepsza na drapieżnika nocą?? Do tej pory łowiłam ryby tylko metodą spławikową. Więc będę wdzięczna za pomoc.




Jaką metodą chcesz łowić nocą sumy (bo o nie pytasz) na spinning,na martwą rybkę czy może żywca ?
[2012-02-17 20:05]

rubin44wr

przemo1980

Nie kopiuj czyiś wpisów,bo to jest jak dla mnie szumowina i plagiat w pewnym sensie.
[2012-02-17 20:10]

haja

Kup sobie federkę 3.90 o wyrzucie 150 gr.Będziesz mógł łowić nocą w dzień i do tego wszystkie rodzaje ryb,Kijek jest mocny,wystarczająco czuły na delikatne brania.Nie wydawaj pieniążków na żadne kije proponowane przez kolegów,typu okoniówka, karpiówka czy też spławików.szkoda kasy.Jezeli ktoś proponuje ci inna wędkę na poszczególny ryby,to musiałbyś zakupić sobie transport godzien tegoż sprzętu transportować na wybrane łowisko.ja mam trzy federki i to mi wystarcza.Przezbrajam je nad wodą na co chcę łowić i to mi wystarcza.Nie daj się zwieść ze są wędki nocne dzienne,i na każdy gatunek ryby inny kij.Pozdrawiam i życzę miłego łowienia.

Popieram  - feeder jest uniwersalny. Sam używam takie do 150 g i jestem bardzo zadowolony, a łowię właściwie wyłącznie w nocy i to głównie drapieżniki - sandacze węgorze i czasami sumy
[2012-02-17 20:10]

bad company

Izabela326 moim zdaniem gdyby Twoje pytanie było bardziej precyzyjne , łatwiej by było coś doradzić . Głównie chodzi mi o gatunek ryb jakie zamierzasz łowić ...
[2012-02-17 20:31]

przemo1980

przemo1980

Nie kopiuj czyiś wpisów,bo to jest jak dla mnie szumowina i plagiat w pewnym sensie.

nie bardzo rozumiem

[2012-02-17 20:32]

przemo1980

wystarczy dobrze spojrzeć, przeczytać,a wtedy można zauważyć że dodałem we wpisie kolegi @kaziks403 taką tam małą sugestię od siebie...
[2012-02-17 20:40]

ryukon1975

Izabela326 moim zdaniem gdyby Twoje pytanie było bardziej precyzyjne , łatwiej by było coś doradzić . Głównie chodzi mi o gatunek ryb jakie zamierzasz łowić ...



Jest na niebiesko ładnie napisane sum.
Dlatego dziwią mnie odpowiedzi,sum jest specyficzną rybą ( znacznie większą jak wszystkie inne) i wymaga specjalistycznego ,mocnego kija.
[2012-02-17 20:49]

bad company

Nowy tu jestem , nie wszystko ogarniam ...  Bardzo prosta odpowiedź -jak ma być na suma to ma być MOC , MOC i jeszcze raz MOC !!! Chyba że mają to być kijaneczki typu łep i ogon to każda się nada ...
[2012-02-17 20:56]

mirek788w

Na sum napewno nie feeder, jest za mięki prędzej już karpiówka.Kto nie cholował suma (nie sumka 5-10kg) niech bzdur nie pisze.Do połowu suma używa się często sztywnych wędzisk morskich . Miałem okazję stoczyć pojedynek z kilkudziesięcio kilowym wiem co potrafi w efekcie skończyło się na złamaniu karpiówki. [2012-02-17 21:04]