Zaloguj się do konta

Wędka na drapieżnika na noc. Jaka najlepsza

utworzono: 2012/02/17 09:18
gruby12345

zgadzam sie z kolega powyzej jak na suma pozadna karpiowka 4-4,5lb lub wedzisko surfcastingowe z cw ponad 250 gram jesli niechce sie wywalac gory kasy na sprzet a nie jakies tam federy do tego pozadny i potwornie mocny kreciol i conajmniej 300 metrow zylki 0,45 i wiecej kto nie mial przyjemnosci zaciac 1,5 metra suma w ostrym nurcie to nie ma pojecia co to za sila pozdrawiam
[2012-02-17 21:45]

haja

zgadzam sie z kolega powyzej jak na suma pozadna karpiowka 4-4,5lb lub wedzisko surfcastingowe z cw ponad 250 gram jesli niechce sie wywalac gory kasy na sprzet a nie jakies tam federy do tego pozadny i potwornie mocny kreciol i conajmniej 300 metrow zylki 0,45 i wiecej kto nie mial przyjemnosci zaciac 1,5 metra suma w ostrym nurcie to nie ma pojecia co to za sila pozdrawiam

A tak - jak na dużego suma to faktycznie lepsza będzie solidna karpiówa niż feeder który polecałem na drapieżniki. Sum powyżej 130 cm to potrafi powalczyć. Kiedyś ciągnąłem takiego ze 30 kg na Wiśle w Krakowie. Poszedł mi przy brzegu  - nie wytrzymała wędeczka na szczupaczki i okonki. Na sumy nie ma co się wybierać ze słabszymi wędziskami.
[2012-02-17 22:05]

Bernard51


rubin44wr kolego    kaziks403.To co zrozumiałeś z mej wypowiedzi,to twoja sprawa

Ja na leszczynę łowiłem 40 lat temu,bez jakiegokolwiek kołowrotka.Kołowrotek wówczas to zastępowały dwa gwoździe,gdzie to żyłka była na owe gwoździe nawijana

A skad ja to znam, poczatki lat 60 i na taki sprzet kij leszczyna dwa gwozdzie na rosowe wzial sazan 40 cm efekt wyprostowal hak z drutu i poszedl ale jakie to byly przezycia!!
Haki zylki splawiki przewaznie to byl import Rosji i Czech puzniej juz pokazywaly sie Polskie prod przez Spoldzielnie Inwalidow A ruska katiuszka z ruchoma szpula byl luksusem ile w usrach na trzymal sie tej zylki.
Przepraszam z rana wzielo mnie na wspomnienia??
POLAMANIA!!
[2012-02-18 06:17]