Wędka na dorsza do łowienia z kutra

/ 12 odpowiedzi
Witam,mam prośbę,w marcu wybieram się na dorsza,niestety nie mam na tą wyprawę ani wędziska ani kołowrotka.Nie chciałbym kupić jakiegoś g....,w związku z tym tu moja prośba:mam 250 zł.czy szanowni koledzy mogą coś polecić w tej cenie,coś co po dziesięciu rzutach się nie rozleci.Czy w ogóle za tą kwotę jest szansa kupienia czegoś sensownego.
Z góry dziękuję za rady.
Pozdrawiam
eazy-e-1997


moj brat używa robinson xenon sea wolf 270/50-180 bardzo fajny kijek kosztuje ok 120zl (2012/02/22 16:54)

gacek12335


Może to spasuje
http://allegro.pl/zestaw-na-dorsze-wedka-kolowrotek-plecionka-i2094735161.html (2012/02/22 21:48)

zbikk24


Pierwsze podstawowe pytanie który raz jedziesz na dorsze jak pierwszy to proponuje wypożyczyć sprzęt z kutra a kupić tylko ze trzy pilkery i jakies przywieszki. 250 zł wystarczy na sam kołowrotek i wędke średniej klasy, jednak jeszcze trzeba kupić plecionkę która kosztuje w granicach od 50-do 130 zł w zależności jakiej firmy i ile chcesz metrów jej kupic  (2012/02/22 22:23)

Madness74


no jadę pierwszy raz.a ile kosztuje takie wypożyczenie? pikery i przywieszki będę miał pożyczone,tak że jak zerwę to dopiero będę się martwił o koszty,jeśli chodzi o plecionkę to słyszałem,że z 200m trzeba mieć na to będzie osobny fundusz;). Te 250 zł o których wspominałem to chodzi o kija i kołowrotek (2012/02/23 11:59)

baloonstyle


Tak jest wypożycz sprzęt.
Za 250 zł to nic ciekawego nie kupisz. Sam kijek średniej klasy tyle kosztuje, nie wspomnę tu o kołowrotku które jest w sumie ważniejszy od kija, do tego dolicz złom plus gumy.
Wypożycz sobie sprzęt , koszt to 15-25 zł i po pierwszej wyprawie będziesz mądrzejszy co kupić. (2012/02/23 12:08)

Madness74


no to zdecydowanie za pierwszym razem wypożyczę:) Dzięki (2012/02/23 12:13)

zbikk24


A z jakiego portu kolego płyniesz i jaka jednostka (2012/02/24 16:41)

Madness74


a z Kołobrzegu ale z jaką jednostką to nie mam pojęcia bo to kolega rezerwował ;) (2012/02/26 16:38)

toms72


Kolego taj jak napisał Baloonstyle w tej kwocie nic ciekawego nie kupisz. Jak pierwszy raz wypożycz a zainwestuj lepiej w kilka pilkerów (w różnych gramaturach) plus parę przewieszek. Jeżeli bedzie ci się podobać i złapiesz bakcyla wtedy uzbieraj na coś konkretnego. Mi w tym sezonie najlepiej sprawdzała się przewieszka czarna i ciemny fiolet prawie czarna chyba Jaxon'a pilki w kolorze niebieskim lub parasolka. Gramtura zależna od dryfu. (2012/02/27 11:15)

Kamilo1981


Koledzy wedkarze maja racje. Na Polskich stronach za taka sume nic ciekawego nie kupisz. Za to na angielskim ebayu juz mozesz fajny sprzet wyrwac :D
ja lowie na sprzecie za 40funtow i moj rekord to 17lb dorsz z morza norweskiego na wiglera x1 z squidami swieconcymi w ciemnosci jako przywieszka :D
Jak bedziesz potrzebowal linkow do sprzetu daj znac na pewno cos sie znajdzie tanszego niz z polskich stron, mam na mysli multiplikatory i wedziska
polamania kija (2012/09/12 01:28)

bosman-b1


Witaj,na pierwsze wędkowanie nie zakupuj sprzętu,lepiej go pożyczyć na kutrze(Kołobrzeg ok.20zł) tak jak piszą koledzy. Jedziesz pierwszy raz i nie wiesz jak zniesiesz połowy na morzu. Zdarza się i tak że nawet na niewielkiej falce będziesz jechał do "Rygi" i może odechcieć ci się więcej takiego wędkowania więc szkoda inwestować w sprzęt(znam z autopsji takie przypadki). Będąc na kutrze sam podpatrzysz na jaki sprzęt łowią inni i się czegoś dowiesz. Weź ze sobą kilka pilkerów(koszt na kutrze-stracony to ok.20zł),przywieszek i odpowiednich agrafek z kilkoma kotwicami odpowiednich rozmiarów. O pozwolenie na wędkowanie nie musisz się martwić-to zapewnia armator jak również zazwyczaj ciepły posiłek i napitek(nie alkohol!)kawa i herbata. Pamiętaj o najważniejszym morze to nie ląd zawsze lepiej się cieplej ubrać niż później marznąć przez kilka godzin. Zawsze możesz się trochę "rozpłaszyć" i oczywiście odpowiednie obuwie(często gęsto falka się przelewa przez burty. Do mocowania swojego ekwipunku zabierz ze sobą kilka dłuższych sznurków do jego zamocowania(przechyły). Nie przesadzaj  wcześniej z trunkami(bez przesady) często goście później wiszą przy relingach nie mogąc postawić się do pionu i ich rejs polega na oglądaniu koi i tafli morza!Płyń i połap-połamania kija! (2013/01/22 22:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kurszewski1


Witam kolegow.Podobnie jak kolega Madness bylem w ubieglym roku po raz pierwszy na morzu,mnie jednak udalo sie polowic na pozyczonym od kolegi zestawie co jednak nie daje komfortu polowienia jak na wlasnym.Nie mam zbyt duzo dostepnych srodkow na zakup swojego sprzetu ale po przeczytaniu wielu watkow na wszystkich forach wedkarstwa morskiego skusilem sie na taki zestaw wedka Yad Kansas 3.00m cw 50-180gr oraz kolowrotek Dragon Master Boat FD 750i oraz plecionka Berkley Whiplast Orange 0.17mm.Mysle ze jest to sprzet ktorego sie nie powstydzi zaden rasowy wedkarz a nie trzeba na to bajonskich kwot! Wedka to 240zl (sklep Askari) kolowrotek 140 zl w wiekszosci sklepow a plecionka 270 m 170zl.Jest to moim zdaniem najbardziej optymaly sprzet na lowiska  naszego Baltyku w okolicach Kolobrzegu,Darlowa czy tez Leby.Sprawdzilem na kolejnych wyprawach i sprzet okazal sie znakomity ;przy polowach z opadu i pionie a co moge doradzic przy wyborze kolowrotka to gwarancja 5 lat jaka daje Dragon i jego serwis co w zdecydowanym stopniu zawazylo na ten wybor a nie np Shimano czy tez Penn. (2013/01/27 11:47)