Wędka Mitchell Privilege 152 UL spinning

/ 4 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju. Od jakiegoś czasu coraz bardziej wciąga mnie łowienie metodą spinningową za pomocą micro przynęt. Do tej pory jako przynęty służyły mi paprochy. Jednak chciałbym spróbować połowić za pomocą jigów. Podczas niedzielnych zakupów postanowiłem odwiedzić sklep sportowy Decathlon, ponieważ potrzebowałem główek jigowych. Udałem się na stoisko wędkarskie i zobaczyłem tam bardzo fajną i lekką wędkę. Był to kij firmy Mitchell o nazwie Privilege 152 UL spin. Bardzo spodobała mi się jego lekkość, oraz pierwszy raz spotkałem się z kijem o tam małej masie rzutowej, a mianowicie 0-3g.  Jedyny wg mnie mankament tej wędki choć mogę się mylić to jej długość, która wynosi 150cm. Osobiście często łowię z łodzi i używam krótkich wędek, ale najkrótsza z jaką do tej pory miałem do czynienia miała długość 190 cm. Chciałbym się poradzić odnośnie tej wędki, ponieważ bardzo mi się spodobała i poważnie rozważam jej zakup. Może ktoś z Was na nią lub podobną łowił. Chciałbym się również poradzić odnośnie kołowrotka do tak "lekkiej" wędki, oraz plecionki jaką można by do całego zestawu zastosować. Osobiście myślałem o plecionce Berkley NanoFil o grubości 0,02 lub 0,04. Co o tym sądzicie. Proszę o rady. Pozdrawiam.


mishal3


     Witam posiadam taką wędkę prawie nową (2 razy używana), mogę Panu odsprzedać tanio ponieważ nie lubię łowić zbytnio na mikro przynęty. Wolę uganiać się za szczupakiem i sandaczem. Mogę przesłać zdjęcia lub wystawić ją na allegro. Ja miałem przy tej wędce mały kołowrotek Shimano Exage 1000RC. Wędkę mogę odsprzedać naprawdę za połowę ceny a jest jak nowa. 
PozdrawiamMichał (2012/11/08 13:02)

lulkos


150cm to moim zdaniem już trochę za mało. Spróbuj Savage Gear Troutizimo 0-7gr 215cm albo wersję 0-5g. Łowię tą drugą na paproszki i Nanofila 0,04 i jest gitarka - lecą jak z procy :) (2012/11/08 16:02)

msx90


A jakiego używasz do tego zestawu kołowrotka? (2012/11/08 16:44)

lulkos


Podlodowego Mikado Glacial. (2012/11/09 08:58)