Wędka Mitchell elitte heavy feeder 80-150 gr

/ 5 odpowiedzi
Witam
Miał ktoś do czynienia z tym sprzętem? Sprzedawca w moim sklepie poleca mi go jako alternatywę dla wędki karpiowej.Ponieważ nie nastawiam się na celowy połów karpi ale w moim łowisku wyciągali nawet takie po 20 kilo polecono mi ten kij.Warto?Czy może jeszcze coś innego?
przem88


Witaj

Feeder nigdy nie będzie alternatywą dla karpiówki, co nie znaczy, że nie można nią łowić karpi. Jeśli wprawiony wędkarz operuje tak finezyjnym kijem jakim jest feeder, to poradzi sobie z karpiem 15 kilogramowym. Piszesz, że nie nastawiasz się na celowy połów karpi, wnioskuję więc, że pytasz tak  dla pewności jakby się uwiesił jakiś 6-8 kg czy nie uszkodzisz kija. Odpowiem tak: dobrać odpowiedni kołowrotek i żyłkę i na pewno będziesz zadowolony z tej wędeczki.

Pozdrawiam

przem88

(2012/02/04 19:56)

piotrcarp


Witam jest to fajna seria wedek moja zona ma karpiowki trzy czesciowe z sreii elite i jak za ta kase to calkiem przyzwoite i bardziej moge ci polecic karpiowki bo tak jak kolega napisal feder to nie alternatywa dla karpiowki a jak tam sa karpie po 20kg to tym bardziej bym sie zastanowil nad mocniejszym kijem. Karpiowka tez mozesz lowic leszcze,liny, karasie i masz odpowiedni zapas mocy do dalekich rzutow i holu wiekszego karpia. (2012/02/04 21:06)

gmalin77


Dzięki za odpowiedzi.Rzeczywiście chodziło mi o wytrzymałość tego kijka jeżeli coś większego się zaczepi na haku.Typowej karpiówki nie chciałem ponieważ nie nastawiam się na połów okazów a próbowałem karpiowym sprzętem kolegi łowić leszcze i nie ma w ogóle frajdy z holu;po prostu jakby się ciągnęło reklamówkę w wodzie,praktycznie oprócz oporu koszyka i ciężarku nie czuć nic 'zero pracy wędki. (2012/02/04 21:46)

piotrcarp


Moze mial twarde te karpiowki to masz racje zadna frajda jak leszczyk ma 30cm ale jak kupisz bardziej miekka karpiowke i leszczyki beda wieksze to i frajda bedzie a na federku nawet dobrej klasy wiekszy karp robi co chce (2012/02/04 23:42)

gmalin77


Dzięki wszystkim za podpowiedzi-kij kupiłem.Jednak jako drugi kupię kij karpiowy-polecono mi jakąś Daiwę za 160 zł ale się waham bo się na karpiówkach nie znam ale podejrzewam ze za tę cenę to chyba nie bardzo.Co byście polecili do 250-300 zł? (2012/02/07 20:07)