Wędka Mistrall Delux Expert

/ 11 odpowiedzi
Witam kolegów wędkarzy :) Dzisiaj zakupiłem wędzisko spinningowe Mistrall Delux expert IM 10 Spin długość 2,70 c.w. 8-30g :)
Bardzo bym prosił o ocenę tej wędeczki, może ktoś ją ma albo ma podobną :) Z góry bardzo dziękuje :)
hmr

dziękuje za pomoc :( (2010/10/06 21:22)

mielec

Hmmm podejrzewam że nikt nic nie napisał bo
a. nie ma takiej wędki
b. nawet gdyby miał czy zmieniło by to coś

Przecież byś jej nie oddał jakby chłopaki złe opinie o niej mieli. Gdybyś był przed zakupem to co innego teraz juz przepadło.

Co Ty sądzisz o niej sam. Przetestowałeś już ją. (2010/10/06 21:25)

użytkownik8590

siema ja mam mistrall aqua spin cw 10-30 dl. 2.4m powiem ci ze jesli ten kij ma akcje szczytowa jak moj to powiem ci ze to jest SUPER KIJ na szczupaka i sandacza. JA swoj juz przetestowalem na szczupaku 92 cm i sandaczu 85 cm. Do tego kup dobry kreciol klasy sprro i dobra pletke i heya nad wode. (2010/10/06 21:43)

mielec

No i życzę Ci farta takiego jak kolega miał powyżej hehehe (2010/10/06 21:45)

użytkownik4878

Ja wczoraj kupiłem tez mistrall aqua 270, 10-30.

Ma to byc wędka dla dobrego kumpla, który od miesiąca jest zararzony spiningowanie:)

Pan mi ją w sklepie polecił, cena smieszna 118 zł.

Za taką kasę naprawde świetny kijek. Co prawda na niego nie łowiłem, ale jest szybki, dobrze leży w dloni itp.

Zobaczymy jak sie sprawdzi nad wodą, ale myslę że bedzie git:)

Pozdrawiam

(2010/10/06 21:51)

użytkownik56130

Mistrall to producent , którego placówka pozostaje tajemnicą dla większości wędkarzy . Jakość wyrobów zbliżona do Jaxona , ceny też . (2010/10/07 22:44)

mar83

O Mistrallu słyszy się różne opinie Część kolegów uważa kije tego producenta za niezłe,ale większość przyrównuje je klasą do Jaxona,a firma ta ma niekoniecznie dobrą opinię.Najważniejsze w tym wszystkim jest to,że dystrybutor skutecznie się ukrywa przed okiem wędkarzy (2010/10/08 00:30)

dariuszdyl

Mistrall to producent , którego placówka pozostaje tajemnicą dla większości wędkarzy . Jakość wyrobów zbliżona do Jaxona , ceny też .

Mistrall jest firmą Niemiecką, a to gdzie produkuje nie jest ważne, jeżeli ma odpowiednią kontrolę jakości. Co do jakości, to i inne firmy mają sprzęt tani (Shimano) który sypie się po jednym sezonie jeżeli dostanie go wędkarz często chodzący na rybki, czyli też można go porównać do Jaxona. Parę lat wstecz u "brata ze wschodu" na bazarze kupiłem za 50 PLN kijek spinningowy bez nazwy firmy, jedynym opisem było jego CW 30 gr, długość 270 i nazwa Apache i naklejka ostrzegająca przed łowieniem pod liniami elektrycznymi i w czasie burzy. Kijek ma już na swoim koncie parę ładnych rybek i nie zamieniłbym go na inny o tych samych parametrach. Jeżeli chodzi jeszcze o Shimano to zdarza się już nawet coś takiego, że tego tańszego sprzętu sklepy nie chcą sprowadzać bo są kłopoty z reklamacjami u producenta. Reasumując są mało znane firmy robiące tani sprzęt dobrej jakości jak i duże znane firmy które zaczynają "jechać" już na swojej renomie robiąc po prostu gorszy sprzęt, a wędkarz przyzwyczajony do marki i tak go kupi, a w razie "wypadku" będzie się zastanawiał co zrobił źle, bo kij pękł mu w czasie zacięcia, albo w kołowrotku rozsypało się łożysko czy pękła sprężyna kabłąka. Przykład z wczoraj. Kumpel kupił sobie kołowrotek Daiwa PROCASTER 3000 Xi i wczoraj miał go 2 raz na wypadzie i pękła mu sprężyna kabłąka. Kołowrotek ze średniej półki cenowej - około 300 PLN. (2010/10/17 10:43)

użytkownik8590

dariuszdyl masz kolego całkowitą rację ! Mistrall to niemiecka firma mało znana bo nie kładzie tyle kasy na reklame jak shitmano, jaxon czy inne firmy. Ja kupilem swoj kij za 95 zl z przesylka. Pisalem do sprzedającego czy oby nie jest uszkodzony bo taka taniocha gdzie indziej kosztowal ok 120 zł. Sprzedajacy napisal ze nie jest uszkodzony tylko jest jedynym z serii z 2009 r na jego sklepie i sie go pozbywa. Kij dostalem po 3 dniach i odrazu zobaczylem tą biała metkę na foli korka z napisem Wyprodukowano w chińskiej republice ludowej ;) no nic mysle moze po 1 rzucie sie nie zlamie ;) Juz wiem ze się napewno nie złamie !!! Byłem w wielkim szoku jak ciaglem tego szczuplego 92 cm kij nawet nie zajęczał. Nie zamienie go na zadnego innego kija. Mam tez drugiego kija mistral aqua 5-18 na okonie i tez już swoje wyciągnal i NIC SIE NIE DZIEJE !!! ludzie nie wiem co was od tej firmy odpycha ? (2010/10/17 11:21)

ergie1

Radzę postudiować katalogi Mistralla a zobaczycie, że seria Deluxe, to ...... jedna z subtelniejszych serii Mistralla.
Jarek -dobry wybór. Dziwię się trochę opiniami poprzedników, bo wiele modeli Mistralla to modele bardzo, ale bardzo doceniane i drogie.
Wspomnę tylko serię Shogun,  z jej topowymim modelami jak,np 2,90 m 15-45 g, czy modelami Amundson, w różnych wersjach ( wklejki, spiningi pstrągowe czy mocniejsze ) . Sam osobiście łowię Shogunem 2,90 do 45 gr, zaje..... kij, lekki, świetnie wyważony,cięty , oraz pstrągowym 2,44 do 15 g, MIODZIO !!!
Tak,że ja uważam,że  prawie mój "sąsiad" Jarek wybrał dobrzez i jestem pewien,że jeśli dokonałeś wybory racjonalnego pod względem wagi, długości mocy kija - będziesz zadowolony !!!
I jeszcze jedno - jeśli oceniamy kijki pod względem wagi, akcji, siły, wyważenia, itp, itp to fajnie ,ale ja uważam, że dla kija najważniejszy jest jeden test - test nad wodą !!! Jeśli łowisz nowym kijkiem i przynęta leci tam gdzie chcesz i jak chcesz - to to jest DOBRY kij. Olej opinie innych !!! To jest TWÓJ kij !!!
Jeden ma łapę kowala i dla niego kijaszek 2,40 o wadze 200 g to piórko a dla dźwigacza długopisu to ciężka pała !!! Ja mam kijki którymi potrafię na odleglości np. 15 , czy 25 m trafić w kapelon grążela !!! To są kijki z lat  90-tych !!!!
  (2016/04/14 20:59)

SlawekNikt

Wykop roku, a właścicie to wykop z przed 6 lat kolego ergie1, ale być może Twoja opinia komuś się przyda. (2016/04/14 21:15)