Wędka Mikado Almaz Tele Match - opinie

/ 4 odpowiedzi
Jak w temacie. Łowię głównie na spinning, ale od czasu do czasu lubię rekreacyjnie posiedzieć posiedzieć ze spławikiem:) Na razie używam do tego celu jakiegoś taniego Mikado Crusader 4m kupionego z 15 lat temu, ale zastanawiam się nad czymś lepszym. Ryby, które mam zamiar łowić, to płocie, karasie, leszcze i liny, lecz zależy mi, by w razie czego wędka poradziła sobie z przyłowem w postaci niewielkiego karpia, powiedzmy do 5kg (no bo gdzie go nie wpuścili...). Łowiska - głównie stawy, starorzecza i Zalew Sulejowski, a więc niezbyt głębokie. Poprzednik Almaza (sądząc po parametrach), czyli Sensei Tele Match miał bardzo dobre opinie, ale na temat samego Almaza niczego konkretnego nie znalazłem. Zatem, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tą wędką, to chętnię poczytam:)
pablo aimar

Serii almaza uzywam z powodzeniem do feederka wiec jesli chodzi o ta serie pod tym katem to polecam ... (2016/09/12 21:27)

jabberwokie86

Jest to jakiś argument za, ale jednak te feedery są składowe, więc nie wiem, czy tak samo dobry będzie teleskop (oczywiście zdaję sobie sprawę, że teleskopy mają swoje ograniczenia itd.). Także czekam na kolejne opinie:) Ewentualnie, gdyby ktoś miał doświadczenia z tele matchami Kongera z serii Medalist lub Impact, to też chętnie poczytam o nich:) (2016/09/13 21:24)

SlawekNikt

Ja mam kongera medalist GT tele 5 m. I owszem wędka ciekawa, ale po pierwsze i tak do moich celów za krótka, a po drugie bardzo, może nawet za bardzo przywykłem do trzy składu. Notabene mogę tego kongera sprzedać :-) (2016/09/14 13:54)

jabberwokie86

Mi z kolei zależy na wędce krótszej, takiej ok. 4m:) Doprecyzuję, które modele Kongera mam na oku: Medalist Tele X-Tra, Medalist Tele Match, Impact Tele Match, ewentualnie Impact Tele Float X-Tra. No i w dalszym ciągu, gdyby ktoś miał doświadczenia z Almazem, to proszę pisać;) (2016/09/16 10:54)