Wędka Mikado X-Plode light spin 270

/ 7 odpowiedzi
WItam mam okazje kupić tanio wędkę mikaod x plode light spin. zalezy mi na tym zeby to nie byla wklejanka, lecz na nacie niegdzie wlasnie nie pisze cóż to jest :( Zamierzam łowić woblerkami 5-7cm dlatego wpadła mi w oko taka wędka. Niech ktoś mi prosze pomoże czy to dobry wybór bo na spiningach to ja sie nie znam. Głownie jej łuepm mają byc: klenie, duze okonie i moze male szczupaki. Prosze o pomoc. Jak macie może jakeis inne sprawdzone woblerowe wędzisko w okolicach 100 zl to piszcie, jak juz mówiłem byle nie wklejanka :]
Pawelciu


Wywiało gdzieś spinningistów? :] hehe (2014/04/05 20:45)

sopel13


Może nie wywiało tylko już nikt nie ma ochoty odpowiadać na tak "uniwersalne" pytania. Coś na szczupaka i okonia??? No proszę ale wybacz... (2014/04/06 00:49)

Pawelciu


Życie Ci popsuje ale cos w tym dizwnego? okon 30 cm a szczupak 50 cm to jednak taka duza roznica nie jest, z reszta chodzi o to, że takie ryby mogą sie trafic ale głownie chodzi mi o klenia jak nawet zaznaczylem (2014/04/06 14:35)

sopel13


Życia to ty mi nie dasz rady popsuć. Może dla Ciebie nic dziwnego ale dla mnie tak.
Jeżeli nastawiasz się na okonia, to nie wiesz czy weźmie taki 15 czy 35 cm. Poza tym jak uderzy szczupły to na 99% go nie wyciągniesz, bo żyłkę Ci na pewno przetnie.
I w drugą stronę. Jeżeli nastawisz się na szczupaka to też nie przewidzisz tego, że za każdym razem systematycznie będziesz łowił tylko sznurówki. Tak jak napisałeś "na spiningach to ja sie nie znam" więc zaczerpnij informacji, poczytaj i dopiero zadawaj pytania.
Wybierając się na spining nie idziesz po to żeby tylko rzucać, a może coś się złapie, a co to już mi wszystko jedno, tylko nastawiasz się raczej na konkretny gatunek ryby.
I kolego może miałeś taki zamiar ale nie zaznaczyłeś jasno że to ma być tylko na klenia: "Głownie jej łuepm mają byc: klenie, duze okonie i moze male szczupaki." (2014/04/07 11:23)

Pawelciu


Ale nei wszystko naraz -,- dobra jak sie umie liczyc tzreba liczyc na siebie. postanowilem troche doplacic i zakupic wedke shimano catane 270 3-14 (2014/04/07 16:29)

sopel13


No fakt dobrze wybrałeś... to taki "uniwersalny" model akurat jest. Więc po przetestowaniu jej napisz swoje wrażenia z połowu różnych gatunków ryb. A może doczekamy się nawet recenzji z holu metrowego suma. (2014/04/07 18:17)

Gray Fox


Jeżeli potrzebujesz potwierdzenia że na lekki kijek okoniowo-kleniowy można wyciągnąć suma to z chęcią podeślę suma 130cm 25kg na zdjęciu z wędką właśnie MIKADO tylko ultralight do 12g wyrzutu. Dla uściślenia, łowię tą wędką w okresie wiosennym okonie i klenie a częstym przyłowem są szczupaki w granicach 60-70cm i nie robi to jakiegoś wrażenia na tym kiju a zabawa przednia. Dodam iż kołowrotek to Konger Imperial Pro Sport a plecionka 0,13 do 9kg.
Pozdrawiam (2014/04/09 18:25)