Zaloguj się do konta

Wędka Mikado Atthis Medium

utworzono: 2010/02/01 13:55
mar83

Czy któryś z kolegów miał do czynienia z kijem Mikado atthis medium 10 35 proszę o spostrzeżenia i opinie. Dziękuję
[2010-02-01 13:55]

Boberto

ja kupilem mikado silver eagel 240 cw 10-30 ... wedka porzdnie wykonczona ... nic  mi sie w oczy nie rzucilo ... przynety jakich uzywam to gumy z glowami 5-7.5 g blachy do 12g .... i jest ok ... co prawda w przypadku gum mogl by byc troche bardziej miekki ... ale nie ma kompromisu ..wiec postanowilm kupic takze Mikado Black Draft 240 cw 3-20g do malych wirowek i woblerkow na jazio-klenie....zbieram kase .... mam nadzieje ze dozbieram:)
[2010-02-01 14:55]

mar83

No to na co zbierasz to już niezły kij najtańszy w necie 275 zeta.Swojego mogę kupić za 130, jest jednak problem wszędzie napisano o nim jedno zdanie.Miałem go w ręku nawet mi leży sprzedawca niewiele miał do powiedzenia o tym wyrobie. Zadzwoniłem do dystrybutora,tam facet też nie umiał mi nic poradzić.Albo to kicha nie warta grosza albo jeszcze niewiele osób miało z nim styczność,no ale,żeby dystrybutor nic nie widział? To dziwne
[2010-02-01 16:48]

mackowiak

dystrybutorzy zasypuja nas taka iloscia roznego sprzetu, ze sami sie w tym ledwo lapia.zauwaz , ze kazdy wypuszcza tyle serii wedzisk, ze nawet problemem jest policzyc te serie :)
napisz do czego tego kija potrzebujesz (jakie przynety , jaka woda , co jeszcze musisz kupic i ile na to masz) wtedy zrobisz zakupy pod katem potrzeb.
juz gdzies tutaj pisalem, ze jak nie masz kasy, a potrzebujesz zestawu, to lepiej kupic kompozyt szklano-weglowy, bo cena o polowe nizsza i szklo jednak tak latwo nie peka, jak badziewiasty kij weglowy.to po pierwsze.po drugie wez ze soba 5m zylki 0.18 do sklepu i przeloz ja prze przelotki kilku kijow (do reki bierz tez te drozsze, zebys mial do czego porownac) trzymajac jeden koniec zylki , popros sprzedawce zeby trzymal mocno drugi i podnies delikatnie kij, patrzac jak sie zylka uklada na przelotkach i ogolnie na akcje kija- to ci sporo rozjasni, bo zobaczysz ktore kije projektowal woznica na baty, a ktore wedkarz :)
generalnie, jak potrzebowalem calego zestawu za grosze, to kupilem golden lion 10-30 i jestem zadowolony.
[2010-02-01 17:36]

mar83

Jeziora, wobler do 10 cm ,okoń, szczupak
[2010-02-01 17:51]

mackowiak

jak zamierzasz rzucac to taki kij bedzie ok.ma byc szybki, tzn po tescie z zylka o ktorym pisalem wyzej, ma sie wyginac szczytowka, dolnik ma byc prosty.jak na troling , to moze byc troche bardziej miekki (ja osobiscie lubie miekka akcje, ale nie przepadam za woblerami).
przyjzyj sie ofercie robinsona (maja fajne kije serii diplomat, a w Twoim przedziale cenowym xenon-zrob test zylkowy z diplomatem, a potem porownaj tego mikado i xenona no i obowiazkowo kij kongera, bo maja dobre wedki).jesli do 130 zl ktoras z wedek bedzie sie zachowywac podobnie do diplomata to masz przyzwoity patyk (moglbys porownaco to do jakiejs lepszej wedki, ale cudow nie ma i ani konger ani robinson, ani mikado nie beda sprzedawac alternatywy dla shimano w cenie 100zl, bo maja w ofercie inne kije do tego celu :P ).
przyjzyj sie tez dragonom, bo ja sobie progresy chwale i mam je po 5 lat.
a jak potrzebujesz calego ekwipunku czyli przynety, kolowrotek, zylka itp. to przyjzyj sie mikado golden lion, robinson carbomix.kije dobre i tanie (aczkolwiek akcja nie do konca szczytowa), konger napewno tez cos ma za 70pln.zaoszczedzisz na kiju i zostanie 60 zl na przynety i przyzwoity kolowrotek :)
pozdrawiam
[2010-02-01 22:10]

mar83

Dziękuje Boberto i Maćkowiakowi rozważam jeszcze zakup Kongera Black Tiger ale mam już od tego producenta Pickera i karpiówkę dlatego chciałem wypróbować wyroby innej firmy.Mimo dobrych opinii jakoś nie przekonują mnie  kije shimano.Proszę podpowiedzcie jeszcze jaki kręcioł powinienem dobrać do tego mikado.Dzięki
[2010-02-02 16:54]

mackowiak

tu juz masz naprawde szeeeeeerokie pole do popisu.ja mam kongera imperial fd i mi sie podoba.ponadto robinson wypuscil kilka serii mlynkow na 2010 i ma na nie 5lat gwarancji (ceny kolowrotkow zaczynaja sie od 80zl).mikado i jaxon ma tego w opor, ale z jaxonem trza uwazac.moj pierwszy kolowrotek jaxona szybko mial usterke regulacji hamulca (aczkolwiek nie utrudniala lowienia, tylko terkotka sie zepsula, wiec nie "piszczal")-ale inni mieli powazniejsze usterki wiec to kwestia do oceny :)
pozdrawiam
i taaaakiej ryby
[2010-02-02 18:53]

Boberto

...jesli chodzi o kolowrotek ... to zle rzeczy slyszalem o mikado niestety - slabe hamulce , jaxona jak biore do reki to od razu mi sie przestaje podobac , dragon jest ok ale nie sugeruj sie gwarancja - 5lat...zreszta i tak nie oplaca sie wysylac kolowrotka do sklepu internetowego ...oni do prod. i w 2 strone - sklep nastepnie  wedkarz czyli ty ... strata czasu , oplaty za przesylke... na gwiazdke kupilem sobie okume epix pro fd wszystko git do czasu kiedy nie nakrecilem troche zylki . Okazalo sie ze cos trze w lozysku prowadzacym zylke z kolowrotka ...  w#$%rw sie troche ...potem wkurzala mnie wizja wysylania , wiec rozberalem .. okazalo sie ze prawdopodobnie zapomnieli wlozyc jednej podkladki ...jakas tam zmajstrowalem zasmarowalem i jest ok ...

...koniec rozmyslan.

nie duzo testowalem ale duzo czytalem ... czyli tak:

spro - rodzina ARC (black blue red) ... teraz chce kupic do sprezyny Dragmastera zobaczymy jak to bedzie a nastepnie black arc do 2 spinningu
okumpa epix pro ( dobre opinie mi sie chyba jakis felerny trafil,ale chyba naprawilem - bywa)
dragon maxima
ryobi zauber

...ale trzeba miec z 3 stowy. ... i nadzieje ze nie trafimy na felerna sztuke.

Pozdro.
[2010-02-02 20:17]

spro lub ryobi zauber - warto uskladac grosza - jak dla mnie to dosc konkretny sprzet [2010-02-02 21:38]

a co do kija mikado to kiedys odkupilem od poznanego wedkarza nad woda spinning mikado - tylko ze krotki troche -2,40 m  ale to jest swietny kij i ma juz kilka intensywnych sezonow za soba - moze akurat taki model trafilem he he [2010-02-02 21:59]

mar83

Dziękuje wszystkim za rady.Nikt z Was nic nie mówi o kręciołach shimano
[2010-02-02 23:03]

Boberto

shimano ... te w mojej gr.cenowej , moze to kogos zdziwi modele tej firmy mi  sie nie podobaja ale fakt jest taki ze kupuje cos co mi sie podoba , oczywiscie trzeba tutaj brac uwage jakosc ...mam tez dylemat czy nie kupic modelushimano exige czy jakos tak ... nie wiem. ...Shimano ktore mi sie podobja sa poza moja zdolnoscia finansowa... lub zdrowym rozsadkiem.
    Jednak w pierwszej kolejnosci kupil bym jakiegos Arca - Spro. Wejdz na Fishing Mart poszukaj tam tego kolowrotka Spro Red Arc i poczytaj komentarze - http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spro-red-arc-tuff-body-g5-a17-p250-k1149.html

Pozdro.
[2010-02-02 23:23]

mar83

Tak to wiem,że spro to jeden obok niemieckich rozenmajerów z najlepszych kołowrotków,ale cena
[2010-02-02 23:49]

sacha

ale cudow nie ma i ani konger ani robinson, ani mikado nie beda sprzedawac alternatywy dla shimano w cenie 100zl, bo maja w ofercie inne kije do tego celu :P ).

Ano właśnie,cudów nie ma.I podejrzewam że wszystkie kije Shimano (kołowrotkie zresztą też)są robione w tych samych fabrykach co Konger,Robinson i Mikado.Mam na myśli sprzęt z przedziału 100-200plz.W tej chwili i Shimano i Daiwa zostawiły sobie w japońskich fabrykach po kilka modeli a cała reszta jest robiona poza Japonią.No ale różnica w cenie jest zauważalna bo Daiwy zaczynają się od 1000plz a Shimano chyba od większej kwoty.Inna sprawa że moje Shimano Solstace 4000 i Aero 2000 mają po 20 lat i działają pewnie lepiej niż Shimano produkowane w Azji płd-wsch.  

[2010-02-03 12:19]

mar83

sacha Twoja opinia nie jest odosobniona.Jeśli znaczna częśc kolegów tak twierdzi,to musi  być to .prawda Dziękuję wszystkim za porady i opinie. Kupiłem Mikado nowość (?) 2009 i do niego także nowego Dragona ze ślimakiem.Udało mi się kupić dość tanio za wędkę zamiast 170 zapłaciłem 130 za kręcioła zamiast 320 tylko 250. Czy zrobiłem dobrze czas pokaże.
[2010-02-03 15:45]

sacha

Wydaję mnie się że jeśli chodzi o wędkę dokonałeś słusznego wyboru,wyjdzie "w praniu".
Mam od chyba ok. 10 lat niestety już nie produkowany Mikado Light Destroyer cw.10g i nie chcę żadnego innego-to jest light tyle że pancerny.Poławiam na niego okonie na obrotówki i gumki z główką 2-5g ale też zakładam główkę 30g i na wodach Bałtyku 20-25m zdarza mi się łowić na gumy dorsze,oczywiście nie żadne "smoki" ale największy miał ok. 4kg-niezła jazda była.
Ale też w którymś spiningu Mikado (chyba cw. 30g)przy przewlekaniu plecionki przez szczytową przelotkę pękła mi szczytówka w palcach.W servisie wymienili całą szczytówkę bo w/g servisu
szczytówka była przepalona cokolwiek by to znaczyło.
Każdy z naszych producentów ma półkę niższą,średnią i wyższą podobnie jak sławy światowe z logo Shimano, Daiwy czy Mitchella.
[2010-02-03 17:24]