Zaloguj się do konta

Wędka Mikado MLT Power Carp

utworzono: 2012/03/07 10:01
Apacz1986

Witajcie

Czytając tutaj posta na temat jaką wędkę wybrać teleskop, czy też 2 albo 3 częściową karpiówkę pomyślałem że coś napiszę. Co do wyboru pomiędzy rodzajem wędki to moim zdaniem jest to kwestia gustu i zależy to od osobistych upodobań wędkarza. Ja osobiście łowiłem długo bo praktycznie 9 lat na teleskopy i to te nie z górnej pułki i jakoś dawały radę. Chciałbym tu zaprezentować kij 3 częściowy Mikado MLT POWER CARP 3.60cm 3lbs jako dobry kij karpiowy w przystępniej cenie. Od dwóch sezonów łowie tym kijem i muszę powiedzieć że wbrew wcześniejszym obawom których z resztą, nabawiłem się od wędkarzy który mi odradzali wędkę karpiową w tym przedziale cenowym (do 150zl), powiem tak DLA MNIE JEST TO REWELACJA. Wędka nie droga jak na karpiówkę, bo dałem za nią 120zl. Jeden ze sprzedawców którego się radziłem powiedział że przy zarzucaniu  będe się drapał po plecach nią bo jest tak miękka. Nie jest to prawda. Oczywiście jest miękka ale w granicach rozsądku, bardzo przyjemnie ciągnie się na niej rybę, potrafi wybaczyć wiele błędów wędkarza i dobrze amortyzować uderzenia silnych ryb. Co do rzutów tą wędką to oczywiście ze względu na jej miękką akcje nie zrobimy nią rekordu ale ja uważam że jak ktoś chce łowić z odległości 150-170 metrów to niech sobie ponton kupi :). Wędka jest lekka i dobrze leży w ręce, długość transportowa to około 120cm co nie sprawia mi kłopotu chociaż mam nie wielki samochód.

Długo myślałem czy błędu nie popełniłem że kupiłem ten kij ale po złowieniu kilku ładnych karpików w przedziale wagowym 3kg-7kg moje wątpliwości się rozwiały, i mogę z czystym sumieniem polecić ten kij zwłaszcza wędkarzom którzy dopiero zaczynają przygodę z karpiami i nie wiedzą jaki kij na początek wybrać a przede wszystkim nie chcą wydawać wielkich sum na sprzęt. Oczywiście tak jak wspomniałem wybór wędki to kwestia gustu i zależy od wędkarza, a przede wszystkim to nie drogi sprzęt czyni z nas dobrych wędkarzy a nasze umiejętności.
[2012-03-07 10:01]