Wędka Mikado competition 3,00 m, medium 5-25g

/ 3 odpowiedzi
Witam wszystkich i jak w tytule proszę o informacje odnośnie tego kija. Jest to model z 2011 lub z 2010 nie wiem bo firma Mikado udzieliła mi tylko informacji że taka wędka faktycznie była, ale nie wiadomo z którego roku, teraz są ale mają inny CW. Może ktoś taką posiada, chciałem ja zakupić na bolenie z Wisły ( przynęty mam do 25 g i nie wiem czy ta górna granica cw wędki da radę przy silniejszym nurcie )
każda uwaga cenna
Pozdrawiam
bebzun


łowiłem kiedyś na mikado sensitive 3m 5-25 cw i muszę powiedzieć że to bardzo fajny kijek.  porównywałem go wtedy do competition i były bardzo podobne. niestety miałem ten kij tylko jeden sezon bo złamałem go na zaczepie. zaproponował bym ci żebys zobaczył spiningi dragon millenium. od pięciu lat łapię na power jig 2.7 cw 5-25 i jestem bardzo zadowolony.tyle ze ja łowię najczęściej z łodzi i z tąd taka długość. (2012/03/04 06:55)

bebzun


łowiłem kiedyś na mikado sensitive 3m 5-25 cw i muszę powiedzieć że to bardzo fajny kijek.  porównywałem go wtedy do competition i były bardzo podobne. niestety miałem ten kij tylko jeden sezon bo złamałem go na zaczepie. zaproponował bym ci żebys zobaczył spiningi dragon millenium. od pięciu lat łapię na power jig 2.7 cw 5-25 i jestem bardzo zadowolony.tyle ze ja łowię najczęściej z łodzi i z tąd taka długość. (2012/03/04 06:55)

irex


Od 8 lat łowię różnymi kijami Mikado jednak krótszymi (2.10-2.40) i delikatniejszymi(do 10 gr). Wędek tych używam do łowienia okoni na paprochy i małe gumy.Wniosek jaki mi się nasuwa odnośnie tych spinów jest następujący:wysoki moduł IM sprawia,że kije są szybkie ale niestety kruche i delikatne.Nie tolerują rzutów przynętami nieco cięższymi jak ich CW no i prawie nigdy nie wybaczą dociągnięcia przynęty lub karabińczyka do przelotki szczytowej(zazwyczaj szpic pęka tuż za przelotką). Mimo to jeśli zdarzy mi się uszkodzenie szpica wymieniam go bo łowienie tymi kijkami to wielka przyjemność.Co do łowienia boleni tym sprzętem ja bym poszukał czegoś innego (2012/03/04 09:19)