Zaloguj się do konta

Wędka Mikado Sensei Wasze opinie.

utworzono: 2011/07/06 19:05
frytek

Co myślicie o wędce Mikado Sensei Feeling 270/15???Oprócz okonia nada się tez na szczupaka? [2011-07-06 19:05]

jamesbond

taaaaaaaa na szczupaka. może o wyholuje (tzn przy dobrze ustawionym hamulcu na pewno) ale do przynęt szczupakowych... odpuść. Na okonka fajna budżetówka (nie jestem burżujem! :D) to jakość/cena miodzio.  [2011-07-06 19:30]

Ta wędka to  " pitka " , krowi ogonek do łowienia na twistery uzbrojone  chyba w mormyszki ! Nie liczyłbym na komfort w czasie łowienia tym kijem szczupaków . Kup sobie porządny kij spinningowy lub mocny teleskop ( może być z wł szklanego jeśli zależy ci na tym by nie wyadwać sporych sum ) . Do firmy Mikado raczej większych zastrzeżeń nie mam.
[2011-07-06 19:38]

jamesbond

Ta wędka to  " pitka " , krowi ogonek do łowienia na twistery uzbrojone  chyba w mormyszki ! Nie liczyłbym na komfort w czasie łowienia tym kijem szczupaków . Kup sobie porządny kij spinningowy lub mocny teleskop ( może być z wł szklanego jeśli zależy ci na tym by nie wyadwać sporych sum ) . Do firmy Mikado raczej większych zastrzeżeń nie mam.

tak teleskop do spinningu.... aha i co jeszcze? [2011-07-06 20:10]

Właśnie teleskop.Wytłumacz dlaczego  nie można łowić szczupaków np na blachę za pomocą zwykłej , mocnej wędki teleskopowej albo spinningu teleskopowego ( wędki sygnowane nazwą "TELE SPINN ") ? Dziwi mnie że niektórzy nie wiedzą iż spinning to przede wszystkim metoda nie wędka . Z kolei te wszystkie "wydelikacone spinningi o pięknych , chwytających za serce nazwach - to nic innego jak  stworzony na potrzeby marketingu anturaż .
[2011-07-06 20:42]

jamesbond

Właśnie teleskop.Wytłumacz dlaczego  nie można łowić szczupaków np na blachę za pomocą zwykłej , mocnej wędki teleskopowej albo spinningu teleskopowego ( wędki sygnowane nazwą "TELE SPINN ") ? Dziwi mnie że niektórzy nie wiedzą iż spinning to przede wszystkim metoda nie wędka . Z kolei te wszystkie "wydelikacone spinningi o pięknych , chwytających za serce nazwach - to nic innego jak  stworzony na potrzeby marketingu anturaż .

nie mi nie chodzi o jakie super titanium ultra coś tam. Wędka teleskopowa słabiej przenosi puknięcia, podbicia, gorzej czujesz prace przynety, udezenie szczupłego może i poczujesz ale lepsza bedzie 2 częsciowa. poczytaj było na forum. [2011-07-06 20:48]

Gdy szczupak bierze na blachę to branie jest doskonale wyczuwalne tak jak w przypadku 30 cm "widleców " co biorą na te kijaszki ,  cienkie  jak żarnik w żarówce .  Co się z kolei tyczy "tzw jigowania " -  mody z Zachodu ( przyszła nieco później niż  " wąchanie kleju stolarskiego )  to zapewniam że i tak większość amatorów tej metody wybiera złe , żeby nie powiedzieć fatalne kije do tej metody . Niech ja tylko spotkam na forum tema "POMOCY - SZCZUPAK OBCINA OGONKI TWISTERA CO ROBIĆ ? Co się tyczy wędki zapytaj Luxisa - może on Ci coś doradzi . Mnie np doradził w sprawie węgorza . Ceńmy dobre rady .
[2011-07-06 20:57]

Poleciłbym bym ci bardziej zander sensei 240cm, do 30g CW. Używam tej wklejanki 2 sezon i jestem z niej bardziej niż zadowolony:) Jest też długość 270cm chyba. Pozdrawiam
[2011-07-06 21:04]

Masz jedna k rację co do tego że : skoro istnieją specjalne kije do metody spinningowej , to lepiej używać właśnie tego typu wędzisk. Używanie teleskopów może być dla niektórych deprymująca , nie mniej - nie przekreśla to wędkarza jako łowcy , nie niweczy sukcesu.
[2011-07-06 21:06]

jamesbond

Używanie teleskopów może być dla niektórych deprymująca , nie mniej - nie przekreśla to wędkarza jako łowcy , nie niweczy sukcesu.

nic takiego nie powiedziałem [2011-07-06 21:08]

Nie twierdzę że coś takiego napisałeś . Ustosunkowałem się tylko do Twoje wypowiedzi odnośnie teleskopów w roli spinningu .Nadto - cały czas wypowiadam się w żartobliwym tonie .
[2011-07-06 21:15]

a ja powiem tak. posiadam nieco inny kijek, bo mikado feeling 270 do 13g wyrzutu i narzekać nie mogę. kijek bardzo fajny, ładnie leży w ręce, wysoki komfort łowienia. a jeśli chodzi o szczupaki, to wyciągnąć się da, ale na przynęty okoniowe, bo szczupakowymi raczej rzucać się nie da. największego szczupaka na tą wędkę wyciągnąłem na.. 50 coś centymetrów. zabawa była przednia :D [2011-07-06 21:38]

astra2

Tak ,wyciągniesz szczupaka na taką wędkę ,nawet 70-siątke,ale jeżeli masz dużo pustej przeszczeni na łowisku,bo jak są blisko zarośla ,pałki wodne to momentalnie ci ucieknie w zarośla i nie masz żadnych szans(po prostu nie zatrzymasz szczupca nawet 55cm na tej wędce).To jest wędka typowo okonoiowa,ze szczupakiem do 45też sobie poradzisz.Na szczupca(dużego 50+)polecam wędki cw 10-30,15-45g.Mam Mistralla shogun fuji 290-15-45g i jest idealna(szybka i bardzo czuła jak na taki wyrzut) i rybki nie spadają z niej nawet szczupaczki 30+,cena jakoś koło 300zł. [2011-07-26 12:25]